Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Wybór drzwi do nowego domu

Drzwi to niezbędny element każdego domu. Strzeże wejścia do naszych przysłowiowych czterech kątów. Poznajmy trochę bliżej kwestie techniczne związane z drzwiami i wybierzmy te właściwe do naszego domu.

Drzwi oraz okna jako zwieńczenie domu

Drzwi oraz okna uznaje się za takie elementy, które wykańczają dom – z jeden strony zamykają wszelką budowę lub remonty, a z drugiej strony otwierają ścieżkę wystroju. Okna stanowią przezroczyste zamknięcie ściany. Składają się z szyb oraz ramy i ościeżnicy. W zależności o materiału tych ostatnich, określa się okna mianem drewnianych, plastikowych lub aluminiowych. Drzwi z kolei stanowią również zamknięcie ściany, ale służące do wchodzenia i wychodzenia. Składają się ze skrzydła i ościeżnicy. Przegroda drzwiowa przeważnie pozostaje pionowa, a nie pozioma.

Wiele funkcji drzwi

Drzwi mogą pełnić wiele funkcji. Oczywiście nie muszą pełnić ich wszystkich jednocześnie. Warto więc zdać sobie sprawę na czym nam zależy gdy wybieramy drzwi. Do funkcji drzwiowych należą między innymi: zamykanie i otwieranie pomieszczenia, zapewnienie bezpieczeństwa w pomieszczeniu, odgradzanie w razie ewentualnego pożaru i zapewnianie ewentualnej ewakuacji, zatrzymywanie ciepła, ochrona przed hałasem, ochrona przed światłem, a także ozdabianie elewacji obiektu.

Drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne to drzwi, które montuje się przy wejściu do budynku lub do danego lokalu/mieszkania/apartamentu. Drzwi zewnętrzne wykazują się większą trwałością od drzwi wewnętrznych. Główna rola tych drzwi polega na zapewnieniu antywłamaniowości.

Drzwi wewnętrzne

Drzwi wewnętrzne to drzwi, które montuje się przy wejściu do danych pomieszczeń w lokalu/mieszkaniu/apartamencie. Drzwi wewnętrzne wykazują się mniejszą trwałością od drzwi zewnętrznych. Przeważnie nie muszą, choć oczywiście również mogą, pełnić funkcję antywłamaniową.

Parametry drzwi

Każde drzwi posiadają kilka niezbędnych parametrów, których liczby dobrze, aby mieściły się w statystycznych średnich. Pierwszy parametr to wymiar drzwi. Ich wysokość wynosi przeważnie 201 centymetrów, a szerokość 90 centymetrów, choć trzeba jeszcze doliczyć po 15 centymetrów na ościeżnicę, w którą zostanie wmontowane skrzydło. Drugi parametr to współczynnik przenikania ciepła U określający izolacyjność termiczną. Liczba współczynnika powinna wynosić od 1 do 2 W/(m2*K), przy czym więcej w drzwiach zewnętrznych, a mniej w drzwiach wewnętrznych. Trzeci parametr to izolacyjność akustyczna chroniąca przed hałasem. Wynosi ona mniej więcej 30 decybeli i warto zwracać uwagę właśnie na to, aby tyle liczyła.

Dowiedz się więcej na: http://anexokna.pl/drzwi-drewniane/.

 

 

Skomentuj