Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Sypialnia – ostoja spokoju czy miejsce, by aranżacyjnie poszaleć?

Żadne miejsce w mieszkaniu nie odzwierciedla tak dokładnie nasze wewnętrzne „ja” i na żadne inne nie tracimy tak mało energii jak na sypialnie. Tymczasem miejsce spoczynku zasługuje na więcej, niż ograniczone dywany i tapety, standardowe meble i dekoracje.

Sypialnia powinna być cicha, komfortowa, pełna powietrza i miękkiego światła – w takiej atmosferze łatwiej odłączyć się od codziennych trosk i zregenerować siły. Pytania o koszty i modę są drugorzędne, najważniejsze, żeby wszystkie detale przekształcały pokój w oazę spokoju. Odpowiednio urządzona sypialnia promieniuje harmonią, pieści duszę i działa jak remedium na stres.

Kolor sypialni nadaje ton całemu środowisku. Jasne ściany i ciemne meble – klasyczny schemat niedawnej przeszłości nie jest zły, ale zbyt zwyczajny. Przy wyborze kolorów do sypialni, konieczne jest, aby pamiętać, że wraz z nimi Wam powinno być dobrze – ” w smutku i radości, w chorobie i zdrowiu”. Zapomnijcie o tym, jak bardzo te kolory są odpowiednie dla chwil odpoczynku, ważne jest, w jaki sposób te kolory oddziałują na Ciebie osobiście, jeśli czujesz się dobrze, w otoczeniu czerwonych lub fioletowych odcieni, niech Twoja sypialnia będzie czerwona lub fioletowa przynajmniej w jakichś małych szczegółach.

Aby przekształcić monochromatyczne wnętrze, niekonieczna jest całkowita zmiana wystroju, można skorzystać z zasady „jednego akcentu”, powiesić, lub rozłożyć jeden jaskrawy detal. Obraz, prześcieradło, wazon, lub ramka – to nie ma znaczenia, ważne żeby ten detal wyróżniał się na tle reszty. Sporo dodatków do wyposażenia sypialni znajdziesz np. tutaj. Piękno tego rozwiązania jest w tym, że jedną rzecz zawsze można łatwo zmienić na inną, zupełnie przeobrażając kolorystyczny kod w pomieszczeniu.

Nie ostatni po znaczeniu element wnętrza – światło. Nadszedł czas, aby raz na zawsze porzucić samotne żarówki na suficie i zastąpić je kilkoma lampami w całym pomieszczeniu. Podświetlone łóżko, zamontowane na suficie lub w półkach lampki, kilka identycznych lub na odwrót zupełnie różnych – oświetlenie w sypialni musi być stylowym, wielowarstwowym i niestandardowym, ale na pewno nie banalnym.

Wybierając materiały do sypialni, na chwilę odwróćcie uwagę od kolorów i wzorów, zamknijcie oczy i oceńcie je dotykiem – czy są przyjemne? Wybierajcie materiały w podobnej palecie, zmieniając bliskie, ale nie identyczne wzory. I pamiętajcie, że im więcej warstw materiału w sypialni, tym więcej w niej komfortu.

Nie zapomnijcie o dywanie, może to być zwykła ścieżka lub stary gobelin i zupełnie nietradycyjny koc, albo piękny kawałek futra – najważniejsze, żeby stopom, a zarówno i oczom było przyjemnie w ich towarzystwie.

Obrazy, rysunki, fotografia artystyczna – to właśnie one mogą spersonalizować nawet najbardziej bezosobowe otoczenie. Szczególnie ważny jest właściwy dobór obrazów w pomieszczeniu o niedoskonałej scenerii za oknem: obraz – to szansa na zorganizowanie takiego pejzażu, który będzie Cię zachwycał cały czas.

Sypialnia jest oddzielnym, szczególnym elementem każdego domu, jest sercem, które zadaje rytm całemu domu.

Skomentuj