Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Czym się kierować wybierając oświetlenie wiszące?

Prawidłowo dobrane oświetlenie odgrywa ogromną rolę w projektowaniu każdego pomieszczenia, również pod względem komfortu i funkcjonalności.  Wybierając oświetlenie wiszące, trzeba bardzo ostrożnie przemyśleć jego cel, ponieważ różnorodność wyboru, zarówno jak zastosowanie jest szerokie. Z ich pomocą można wybrać i zaznaczyć żądany obszar, dostosować przestrzeń i stworzyć atmosferę przytulnego i wygodnego miejsca, dzięki zastosowaniu rozpraszającego się światła.

Na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze wiszącego oświetlenia trzeba wyodrębnić kilka momentów:

  • Używając oświetlenia, w którym krawędzie abażurów są skierowane ku górze, wizualnie zwiększają rozmiar pokoju.
  • Abażury z krawędziami skierowanymi w dół oświetlają konkretne obszary, takie jak blaty kuchenne, miejsca do czytania.
  • Wygodny i przytulny klimat stworzą lampy emitujące spokojne rozproszone oświetlenie, co jest korzystne, aby ukryć niektóre niedociągnięcia dekoracji w pomieszczeniu, tworząc w całości harmonijną przestrzeń.
  • Korzystanie z wiszących żyrandoli nadaje się dla tych, którzy chcą skupić uwagę na tym właśnie przedmiocie (żyrandolu), który zajmuje centralne miejsce. Najkorzystniej żyrandol będzie wyglądał, jeśli umieścić nad nim kilka wbudowanych lamp sufitowych, a sam żyrandol zostawić mniej jasnym.
  • Wybór odpowiedniego sufitu może rozwiązać problem oświetlenia. Abażury wykonane są z przezroczystego szkła, idealnie pasują do oświetlenia rozproszonego. Aby stworzyć intymną atmosferę można stosować półprzezroczyste kolorowe abażury.
  • Przy zakupie lampy również nie należy zapominać o zużyciu energii. Przy wyborze oświetlenia, należy również wziąć pod uwagę jej efektywność energetyczną, a nie tylko wygląd i design. Zastosowanie lamp ledowych oraz fluorescencyjnych jest o wiele bardziej korzystne, ale nie wszystkie lampy są przystosowane do ich używania.
  • Materiały, z których jest zrobione oświetlenie zasługują na szczególną uwagę w przypadkach, w których stosowanie jest przeznaczone dla obszarów narażonych na wilgoć, wysokie wahania temperatury i inne zmienne. Tanie i niskiej jakości materiały wykończeniowe mogą być nie tylko krótkotrwałe, ale i niebezpieczne podczas eksploatacji. Oświetlenie przeznaczone specjalnie dla takich pomieszczeń oraz materiały o wysokiej jakości użyte przy wykończeniu, rozwiążą ten problem.

Aby ułatwić Ci wybór lampy, sprawdź ofertę Planety Lamp – http://planetalamp.com/lampy-sufitowe-wiszace.

lampa-eglo

lampa-eglo-2

Prawidłowa instalacja oświetlenia

W zależności od celu wykorzystywania oświetlenia wiszącego metody instalacji będą się różnić. Przy wyborze wysokości trzeba uwzględnić położenie lamp: oświetlenie zamontowane nisko może stać się przeszkodą i stale utrudniać poruszanie się, wysoki montaż zapewni niewidoczność oświetlenia na tle całego pomieszczenia.

Podczas instalowania światła służącego do oświetlenia blatu kuchennego czy stołu, należy kierować się tym, że jego dolna krawędź powinna być 80 cm ponad powierzchnią, przy wysokości kondygnacji 2,5 m. Przy wysokości kondygnacji ponad 2,5 m, położenie lamp musi być do 8 cm wyższe na każde dalsze 30 cm. Przy założeniu, że wysokość sufitu jest niższa niż 2,5 m oświetlenie musi znajdować się nie niżej poziomu najwyższego wazonu lub świecznika.

 

 

Skomentuj