Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Porządek na biurku – jak o niego zadbać?

Biurko jest naszą przestrzenią pracy i to od niej w pewnym stopniu zależy czy będziemy bardziej, czy mniej efektywni. Aby móc się skoncentrować i mieć czysty umysł, powinniśmy zadbać również o czystość naszego biurka. Dla wielu z nas zadanie to wydaje się trudne, bo zaraz po uporządkowaniu naszej przestrzeni pracy, biurko znów staje się synonimem chaosu. Jak temu zapobiec? Wszystkiego dowiecie się z tego artykułu.

Wybierz odpowiednio duże biurko

Oczywiście nie jest to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, jednak jeżeli mamy za małe biurko, to nawet skrajnie pedantyczna osoba, może sobie nie poradzić z ciągłym bałaganem. Musimy wybrać odpowiednio duże biurko, na którym zmieszczą się nasze narzędzia niezbędne do wykonywania codziennych obowiązków. Dla tych z nas, którzy korzystają wyłącznie z komputera, nie będzie to problem, jednak dla wielu osób pracujących na przykład w branży kreatywnej taki sprzęt będzie niewystarczający.

Ogranicz drukowanie dokumentów

Dzięki komputerom, smartfonom z dużymi ekranami, czy tabletom drukowanie i tak w dużym stopniu zostało zmniejszone. Jednak wciąż lubimy mieć coś na papierze. Starajmy jednak się przestawić na zdigitalizowane wersje dokumentów. Pomoże nam to utrzymać porządek na biurku, a jednocześnie zadbamy o nasze środowisko.

Nie zbieraj gadżetów reklamowych

Żeby utrzymać porządek na biurku, musimy przestać gromadzić artykuły biurowe, które dostaliśmy i jakoś szkoda nam wyrzucić. Wraz z naszym rozwojem i przepracowanymi latami rośnie nasza świadomość tego, jakie akcesoria biurowe ułatwiają nam pracę. Mamy swoje ulubione modele notesów, długopisów, czy nawet zszywaczy, które zapewniają nam odpowiedni komfort podczas pracy oraz wydajność.

Oczywiście możemy korzystać z gadżetów reklamowych, które dostaliśmy na różnych targach czy szkoleniach, jednak nie będą one nam służyły w takim stopniu, jak dobrej jakości artykuły. Warto wspomnieć, że tego typu reklamówki często nie mogą pochwalić się wysokojakościowymi materiałami, z których są stworzone.

Zainwestuj w kalendarz

Aby mieć porządek na biurku i w głowie, zaopatrz się w osobisty kalendarz i w nim przechowuj wszelkie notatki zapisane na karteczkach samoprzylepnych, żeby nie musiały walać się po całym biurku. Kalendarz jest świetnym rozwiązaniem, które pozwoli nam na dotrzymywanie deadlinówi zorganizowanie sobie pracy, a jednocześnie pozwoli nam cieszyć się czystym i schludnym biurkiem.

Zastosuj systemy kolorystyczne

Oczywiście w miarę możliwości digitalizuj wszelkie dokumenty, jednak niektóre egzemplarze musimy mieć fizycznie wydrukowane – wtedy przydadzą nam się segregatory i teczki. Najlepiej byłoby, gdybyśmy mieli miejsce na regale, aby je tam umieścić, jednak nie zawsze mamy na tyle komfortową sytuację. Wtedy warto zainwestować w kolorowe teczki i segregatory o zgrabnych kształtach, które będą zajmowały jak najmniej miejsca na naszym biurku.

Dzięki różnym kolorom będziemy mogli stworzyć system oparty na poszczególnych barwach odpowiadających jakiejś kategorii dokumentów. To w zdecydowanym stopniu ułatwi nam wyszukiwanie konkretnych papierów.

Utrzymanie porządku na biurku może wydawać się trudne, jednak przy odrobinie chęci wcale nie musi takie być. Wystarczy, że nie będziemy gromadzili niepotrzebnych rzeczy, wybrali odpowiednio duże biurko do naszych potrzeb i korzystali z ulubionych artykułów biurowych, które w znacznym stopniu ułatwiają nam utrzymanie porządku.

Skomentuj