Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Balkon – domowa strefa relaksu

Żyjąc w miejskiej dżungli ciężko o posiadanie intymnego miejsca, gdzie można otoczyć się roślinami i zrelaksować w ulubiony sposób, bez dostępu innych osób. Jeśli posiadamy balkon,  to on może stać się idealnym miejscem dla nas! Fajnie zaaranżować go na osobistą strefę domowego relaksu i wykorzystać maksymalnie jego potencjał. Przy zachodzie słońca, z lampką wina i siedząc na hamaku – to się nazywa relaks.

W miejskiej dżungli

Większość mieszkań w blokach albo nie posiada balkonów, albo są one niewielkie. Zupełnie inaczej sprawa ma się z nowym budownictwem. Deweloperzy wiedzą, że młodzi cenią sobie przestrzeń i żyjąc w bloku, chcą mieć balkon. Dlatego też nowe balkony są bardziej przestrzenne, okazalsze i ciekawie zaprojektowane m.in. z wykorzystaniem cegieł, szkła i metalu.

Mając do dyspozycji miejsce, jakie daje nam balkon, warto pomyśleć nad jego pełnym wykorzystaniem. Nic nie da ci takiej radości jak możliwość spędzania czasu na własnoręcznie urządzonym balkonie. Za pomocą kilku prostych trików można stworzyć przyjemną strefę do odpoczynku, a także przyjmowania gości czy nawet do zabawy dla dziecka.

Rzeczy, które pomogą ci się zrelaksować

Aby stworzyć naprawdę ładną, przytulną i domową aranżację balkonu wcale nie trzeba wydawać setek złotych, angażować projektantów i zamawiać ekipy remontowej. Wszystko, co konieczne do wyposażenia balkonu, znajdziesz w popularnych marketach i sklepach z wyposażeniem ogrodu, gdzie kupisz je w korzystnych cenach oraz zamontujesz samodzielnie. Po pierwsze warto zazielenić balkon. Poza popularnymi kwiatami doniczkowymi, ciekawym rozwiązaniem są zioła oraz lawenda, które będą pięknie pachnieć i dodadzą naturalności. Jeżeli podobają nam się krzewy, możemy umieścić na balkonie cytrusy, które latem będą sobie świetnie radzić i przy okazji kusić zapachem.

 Po drugie, klimatu i ciepła dodadzą kolorowe lampki LED, lampiony i świeczki, które można porozmieszczać na całym balkonie. Trzecią naszą propozycją są miękkie dywaniki i pufy, które pozwolą nam wychodzić na balkon w bosych stopach lub kłaść je w dogodnej pozycji. Komfort dla zmęczonych nóg to bardzo ważna sprawa w strefie relaksu.

Balkonowe meble

Z racji ograniczonego miejsca, na balkonie nie postawimy zbyt dużo sprzętów. Koniecznym i zalecanym meblem balkonowym jest hamak. Jeśli tylko pozwala nam na to miejsce, warto pomyśleć o jego zakupie. W ofercie znajdziemy różne modele i rozmiary, więc z pewnością coś dopasujemy. Nic nie relaksuje tak, jak położenie się w hamaku z dobrą książką i szklanką zimnej lemoniady. Innym rozwiązaniem są proste meble z europalet.  Wystarczy pomalować palety na biało i położyć miękką gąbkę do siedzenia, aby wyglądały atrakcyjnie i pełniły funkcję sofy. Do takiego rozwiązania idealnie sprawdzą się duże poduszki i puszyste kocyki.

Jeśli mamy miejsce i jesteśmy miłośnikami roślin, możemy samodzielnie zrobić stojak na doniczki, wykorzystując do tego starą drabinę. Wystarczy ją odmalować, ustawić w rogu balkonu i postawić na stopniach kwiaty. Tak proste rozwiązanie jest dość ładne wizualnie i pomysłowe oraz pozwala umieścić na balkonie więcej roślin.

Wystarczy kilka zmian i prostych rozwiązań, aby nasz balkon stał się miejscem, w którym możemy się zrelaksować. Nie musimy wydawać dużych sum pieniędzy na metamorfozę przestrzeni. Naturalne materiały, zielone rośliny i odpowiednie meble balkonowe zapewnia nam kącik do relaksu we własnym mieszkaniu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj