Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Style w aranżacji wnętrz: boho

Styl boho kojarzysz zapewne z nurtu w modzie. Uwielbiają go osoby w każdym wieku. Doskonale sprawdza się nie tylko na festiwalu, ale znane są jego bardziej eleganckie wersje. Jednak boho to nie tylko ubrania i dodatki. To również zyskujący popularność styl wnętrzarski. Style w aranżacji wnętrz: boho, to przewodnik wskazujący wszystkie najważniejsze elementy tego sposobu urządzania mieszkań i domów. Styl boho umożliwia życie w zgodzie z naturą. Czerpie z hippisowskiego nurtu i tzw. slow life, który w dobie coraz większej degradacji środowiska są jak najbardziej pożądane. Poznajmy wiec wyznaczniki stylu boho.

Wyznaczniki stylu boho: fusion

Styl boho to po pierwsze mix kolorów, wzorów i inspiracji. Fusion oznacza połącznie i właśnie boho jest takim połączeniem kilku stylów. Co ciekawe, nie ma zasady jak łączyć. Piękno i ciekawość tego stylu polega na tym, że można łączyć w zasadzie wszystko ze wszystkim. Właśnie dlatego łatwo tutaj popaść w kicz lub stworzyć graciarnię zamiast ciekawego wnętrza. Styl boho potrzebuje wyczucia i umiejętności łączenia ze sobą różnorodnych elementów. Trzeba mieć pomysł.

Warto więc skorzystać z pomocy dekoratora wnętrz. Radzimy, aby skupić się na maksymalnie dwóch różnych stylach. Jednym wyważonym a drugim wzorzystym i kolorowym. Dobrym pomysłem będzie minimalizm połączony z etnicznymi wzorami. Rustykalizm ze stylem toskańskim lub prowansalskim czy shabby chic. A skandynawski z arabskimi bądź cygańskimi elementami.

Wyznaczniki stylu boho: patchwork

Jest jeden element, który przewija się przez wszystkie wnętrza w stylu boho, bez względu na dokonany mix. Jest to patchwork, czyli tkanina uszyta z kawałków innych materiałów. Można wykonać ją samodzielnie bądź zakupić gotowe wzory, czy uszyć na zamówienie. Takim materiałem możesz okryć fotel, kanapę, łóżko, a nawet stół czy zawiesić na ścianę.

Możesz też zastosować ten element w bardziej nowoczesny sposób np. jako nadruk bądź malunek na ścianie. Istnieją elementy wyposażenia wnętrz wytwarzane zgodnie z tym motywem. Będą to unikatowe poduszki, a nawet meble i inne dodatki. Znajdziesz wiele naczyń i dywanów, które doskonale wpisują się styl boho.

Wyznaczniki stylu boho: feria barw

Styl boho bezpośrednio odnosi się do ruchu hippisowskiego i z niego czerpie inspiracje. Dlatego wszelkie dodatki i meble z lat 60 i 70 ubiegłego wieku będą doskonale sprawdzać się w takich pomieszczeniach. Koce z frędzlami, koraliki zamiast zasłon, łapacze snów, pióra, lampy lawa i wszystko, co kojarzy ci się ze stylem dzieci kwiatów, również będzie odpowiednie dla boho. Hippisi żyją w zgodzie z naturą, dlatego oczywistymi elementami będą elementy z tworzyw naturalnych. Pozostawione bez dodatkowych zdobień i jak najbardziej ekologiczne.

Styl boho doskonale wpisuje się w ruch zero waste oraz ekologiczne podejście do organizowania domu, które obecnie zyskują popularność. Realizuje on założenia o niewyrzucaniu przedmiotów, lecz nadawaniu im drugiego życia. Materiały wykorzystywane w boho mogą być ekologiczne i nawiązywać do hippisowskiego celu życia jak najbliżej natury i w zgodzie z nią.

Skomentuj