Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Odbierasz mieszkanie od dewelopera? Czego nie możesz przeoczyć?

Własne mieszkanie, najczęściej kredytowane, odbierane jest z podwójną przyjemnością. Czas i nerwy poświęcone na dopełnianie kredytowych formalności chcemy sobie wynagrodzić sprawnym i szybkim odbiorem, najlepiej z opcją – klucze z ręki do ręki i „ufamy Ci, drogi deweloperze”. Nie ma się jednak co spieszyć – skoro załatwianie kredytu zajęło tyle czasu, dlaczego nie mielibyście poświęcić jeszcze paru godzin na dokładne obejrzenie mieszkania, które już za moment będzie Wasze? Oto 5 rad, o których warto pamiętać, odbierając mieszkanie z rynku pierwotnego.

Rada 1: Za dnia, nie w nocy

Odbieraj mieszkanie w dzień – najidealniej byłoby, gdyby był słoneczny, ale na to możesz nie mieć wpływu. Za dnia widać więcej, światło słoneczne mniej przekłamuje niedoskonałości, zwłaszcza na ścianach i oknach.

Rada 2: Zrób to z fachowcem

Zatrudnij na kilka godzin fachowca, który wszystko za Ciebie sprawdzi – od dokładnej powierzchni mieszkania (najczęściej czeka Cię zwrot, naprawdę rzadko dopłata do metrażu), przez równość ścian i podłóg, szczelność okien, prawidłowość położenia płytek.

Rada 3: Powoli

Nie pozwól, aby przedstawiciel dewelopera Cię pospieszał, bo na odbiór mieszkania czekają jeszcze inni. Niech czekają – każdy płaci za mieszkanie na tyle dużo, że powinien dostać czas na jego odbiór.

Rada 4: Wszystko spisuj

Niech Twojej uwadze nie umknie nawet najdrobniejsza rysa na szybkie czy pęknięcie na ścianie. Notes i długopis to podstawa Twojego wyposażenia. Swoje notatki nanieś potem na protokół odbioru mieszkania i ustal z deweloperem termin naprawy usterek.

Rada 5: Krok po kroku

Jeśli nie korzystasz z pomocy specjalisty, sprawdź sam wszystko, ale krok po kroku, żeby niczego nie pominąć. Szczególną uwagę zwróć na ściany – ich równość, ślady pęknięć, podłogi – tutaj również wszelkiego rodzaju ubytki i nierówności, okna – porysowania, szczelność, sposób zamykania, drzwi zewnętrzne – swoboda zamykania i otwierania oraz drzwi wewnętrzne albo otwory na drzwi. Nie zapomnij również o mediach – ogrzewaniu, elektryczności, wentylacji, działaniu domofonu czy nawet dzwonka do drzwi.

Zapobiegliwość oszczędzi Ci problemów i nerwów w przyszłości, choćby przy pierwszym remoncie. Chyba warto?

Skomentuj