Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Centrum czy obrzeża miasta

miasto

Pytanie, które towarzyszy każdemu, kto w niedalekiej przyszłości szykuje się do zakupu mieszkania. Każda opcja kryje w sobie wady i zalety, które warto przeanalizować.
Jej nieruchomość podpowiada – obrzeża czy miasto? Zobaczcie jakie jest jej zdanie:

Obrzeża są fajne, ale za daleko…

Ta opcja przemawia szczególnie do tych osób, które stronią od głośnego miasta i zgiełku ulicznego. Popołudnia spędzone w spokojnej, zielonej okolicy, to dar z niebios dla Twojej duszy. Leżak na ogrodzie, stolik i przytulne fotele na tarasie. Leżysz i wypoczywasz. Zapominając o miejskim pędzie i nawale pracy, jaki czeka na Ciebie kolejnego dnia.
Raj dla duszy, ale czy na pewno dla portfela? Obrzeża miasta to przede wszystkim bardzo często tańsze domu lub mieszkania. Ceny za metr kwadratowy mogą być tutaj niższe nawet o kilka %. Oczywiście nie zawsze. I na obrzeżach zdarzają się bowiem takie osiedla, które za strzeżoną bramką kryją wysoki standard i równie wysoką cenę.

miasto

Idąc jednak tropem tańszych nieruchomości. Na obrzeżach można trafić z naprawdę okazyjną ofertą. Zazwyczaj wtedy, gdy nasze mieszkanie znajduje się w miejscu, gdzie jeszcze nie do końca działa komunikacja miejska na zadowalającym poziomie.
Jak wyliczyć tutaj oszczędność. Otóż zarabiamy na kosztach kredytu lub ogólnej cenie mieszkania. Dla jednych mogą być to nawet pieniądze rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Wszystko zależy od preferowanej oferty.

A jednak tracimy. Mieszkanie usytuowane na obrzeżach miasta, ale w miejscu, gdzie nie do końca działa sprawnie rozmieszczona komunikacja miejska wymusza większe koszty dojazdu np. do pracy.
Przy kilkuosobowej rodzinie, konieczne będzie posiadanie 2 samochodów. Tym samym, należy przeliczyć koszty zakupu jednego i drugiego. W zależności od tego, czy auto posiadamy, czy nie. Do tego dochodzą koszty paliwa. Każdego miesiąca mogą one sięgać nawet kilkuset złotych. Do tego weekendowe wyjazdy do miasta na zakupy, podwózka dzieci do kina, znajomych (przynajmniej aż nie skończą 18 roku życia). Kwestia oszczędności mocno do przedyskutowania.

Może jednak centrum?

Opcja na pierwszy rzut oka wydaje się droższa. Wiadomo, ile kosztują mieszkania usytuowane w samym centrum dużych miast. Cena za metr kwadratowy znacznie przewyższa ten sam metr mieszkania na obrzeżach. Warto jednak uwzględnić koszty transportu, które możemy zminimalizować praktycznie do zera. Sprawnym rowerem dostaniemy się do pracy i w inne miejsca miasta. Nie dosyć, że za darmo to jeszcze szybko.

dom

No to tanio czy drogo? Mieszkanie na obrzeżach – tanie, tylko wtedy, gdy nasza nieruchomość będzie połączona z komunikacją podmiejską. Dostęp do pociągów, autobusów to oszczędność czasu i kilkuset złotych.

Co wybrać? Mieszkanie w centrum to opcja dla osób, którym nie przeszkadza gwar miasta. W zupełności wystarczy im opcja posiadania małej działki, gdzieś za miastem, na której będą wypoczywać podczas weekendów. Mieszkanie na obrzeżach to opcja dla tych, którym nie będzie przeszkadzał czas spędzony na dojazdy. Zdecydowanie też dla fanów przejażdżek samochodowych – ten stanie się wówczas naszym nieodłącznym przyjacielem.

dom

One Comment

  • Odpowiedz iwona |

    Stawiam na mieszkanie ale na przedmieściach, najlepiej takie jak w Arkadii Łomianki, w ślicznym kameralnym budynku i pięknej, spokojnej, zielonej okolicy gdzie w pobliżu znajdę banki, sklepy, szkoły dla dzieci.

Skomentuj