Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Dekoracje za grosze – jak samodzielnie stworzyć unikalne dodatki?

Aranżacja wnętrz nie zawsze generuje duże koszty. Jeśli masz odrobinę czasu i chcesz samodzielnie wykonać coś wyjątkowego, poniżej znajdziesz kilka prostych instrukcji. Oto pomysły na dekoracje mieszczące się nawet w najbardziej ograniczonym budżecie.

Wazon z żarówki

dekoracje

Źródło: cdn.instructables.com

Przygotuj:

Żarówkę

Szczypce/kombinerki

Młotek

Wiertło lub klucz imbusowy

Drut

Załóż rękawiczki. Za pomocą szczypców lub kombinerek usuń stopkę kontaktu elektrycznego. Młotkiem i wiertłem/kluczem imbusowym zbij czarne szkło u podstawy żarówki. Umieść czubek szczypców we wnętrzu żarówki i delikatnie naciśnij, żeby znajdujący się w środku szklany słupek pękł. Wyciągnij wszystko z żarówki. Owiń kilkakrotnie gwint drucikiem. Drugi koniec zagnij tak, aby wazon mógł stabilnie stać. Nalej do niego wody i wsadź ulubione kwiaty.

Papierowa rzeźba 3D na ścianę

dekoracje

Źródło: s-media-cache-ak0.pinimg.com

Przygotuj

Szablony (dostępne pod adresem cdn.makezine.com/make/craft/2012/03/Triangle-large.jpg ,cdn.makezine.com/make/craft/2012/03/Triangle-small-ALL.jpg oraz http://cdn.makezine.com/make/craft/2012/03/Color-Piece-Template.jpg)

Klej do papieru

Kolorowe kartki z bloku technicznego

Nożyczki lub nóż do papieru

Piankowa masa mocująca

Wydrukuj i wytnij szablony. Ich ilość zależy od planowanego rozmiaru dekoracji. Złóż szablony wzdłuż czarnych linii tak, by czarne brzegi znajdowały się wewnątrz papierowych figur. Wyprostuj szablon. Posmaruj wystające zakładki klejem i ponownie złóż ostrosłup. Powtórz te czynności ze wszystkimi trójwymiarowymi rzeźbami. Następnie wytnij z kolorowych kartek trójkąty i przyklej je do boków brył pomijając spód. Przyklej na spodach kawałki masy mocującej. Dociskaj ostrosłupy do ściany i układaj z nich dowolne konfiguracje.

Piórkowa girlanda

dekoracje

Źródło: liagriffith.com

Przygotuj:

Szablony (można pobrać je ze strony liagriffith.com/paper-feather-wall-hanging/#premium-download-modal)

Kolorowy papier

Srebrny lub złoty długopis żelowy

Biała nitka

Wyczyszczona gałąź brzozy

Wydrukuj szablony na kolorowym papierze. Wytnij piórka. Ich końcówki udekoruj srebrnym lub złotym długopisem żelowym. Na dole piórek zrób małe dziurki. Przewlecz przez nie nitkę. Zrób małą pętelkę i zawiąż supeł. Przywiąż nitkę do gałęzi. Czynność powtórz z każdym piórkiem pamiętając, by różnicować długość nitki z piórkiem. Do gałęzi przywiąż nitkę i zamocuj ją do sufitu.

Ozdobione pudełko po butach imitujące koszyk

dekoracje

Źródło: southernflaircrafts.wordpress.com

Przygotuj:

Nożyczki

Pudełko po butach

Klej

Sznurek jutowy

Kawałek płótna

Posmaruj zewnętrzne ścianki pudełka klejem. Owiń je dookoła sznurkiem, delikatnie dociskając go do kartonu. Pod pudełkiem umieść dwa kawałki płótna, ułożone na krzyż. Zdecyduj o tym, ile płótna ma pokrywać górną część ścianek i odetnij odpowiednią ilość materiału. Płótno powinno pokrywać spód, ścianki i wystawać na zewnętrzną stronę pudełka. Przyszyj materiał do spodu i boków, zaginając go i zaokrąglając krawędzie.

Światełka w słoiku

dekoracje

Źródło: makenlive.com

Przygotuj:

Słoik ze srebrnym wieczkiem

Lampki choinkowe na baterie

Włącz lampki i umieść je w słoiku. Umieść prostą lampkę w wybranym miejscu.

 

Zaproponowane inspiracje dodadzą każdemu wnętrzu uroku i niepowtarzalnego charakteru. Trochę samodzielnej pracy i poświęconego czasu pozwoli na udekorowanie domu bez wydawania pieniędzy i odwiedzania sklepów z kosztownymi akcesoriami.

Skomentuj