Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Aranżacja mieszkania – dlaczego warto skorzystać z pomocy projektanta?

Gdy właśnie zdecydowaliśmy się na zakup mieszkania, kolejnym krokiem okaże się zapewne jego odpowiednia aranżacja. W tym zakresie możemy zaufać własnemu gustowi i indywidualnemu poczuciu smaku, ale rozsądnym wyjściem okaże się także skorzystanie z usług projektanta, czyli architekta wnętrz. Taki wybór niesie wiele korzyści.

Oszczędność

Wydaje się, że zatrudnienie projektanta do aranżacji mieszkania, kosztuje krocie. Z pewnością tak się stanie, jeśli zdecydujemy się na usługi cenionego w branży architekta wnętrz, dlatego warto może dać szansę młodemu absolwentowi, który choć nie zaprezentuje nam imponujących referencji, to wcale nie znaczy, że nie ma głowy pełnej pomysłów lub że brakuje mu profesjonalizmu.

Choć niektórzy mogą się złapać za głowę, to zatrudnienie projektanta wnętrz może okazać się źródłem sporej oszczędności. Po pierwsze, dzięki niemu unikniemy nietrafionych zakupów. Architekt najlepiej będzie wiedział, co przyda się do aranżacji mieszkania, szczególnie jeśli ma odgórnie określony budżet. Kiedy sami poszukujemy wyposażenia, może dojść do sytuacji, gdy po zakupie zbyt okazałej kanapy do salonu, nagle brakuje środków na eleganckie zasłony do okien. Co gorsza unikamy sytuacji, gdy kupujemy meble lub sprzęty, które okazują się zupełnie niefunkcjonalne, na przykład stół i krzesła do niedużego salonu, gdy i tak mamy zamiar jeść posiłki w kuchni.

Nie sposób również wspomnieć o ilości wolnego czasu, jaki możemy zaoszczędzić, angażując projektanta wnętrz. Dla osoby, która nie cierpi chodzenia po sklepach czy przeglądania katalogów, będzie to wyjątkowe udogodnienie.

Profesjonalizm projektanta

Trudno osobie, która kończyła architekturę wnętrz, zarzucić, że nie zna się na tym, co robi. Wykwalifikowanemu projektantowi wystarczy zazwyczaj kilka rzutów okiem na mieszkanie, by stwierdzić niemal na gorąco, jakie rozwiązania najlepiej się w nim sprawdzą. Jego doświadczenie i nabyta przez lata wiedza sprawią, że uda mu się dzięki zastosowaniu kilku „sztuczek” czy doborze odpowiednich mebli powiększyć optycznie zbyt małą kuchnię lub zaaranżować pokój ze skośną ścianą.

bad-1480727_1280

W sytuacji, gdy sami zajmujemy się urządzeniem mieszkania, istnieje ryzyko, że zdecydowanie łatwej ulegniemy chwilowym trendom i aktualnie panującej modzie, gdyż zazwyczaj przeglądamy bieżącą ofertę salonów meblowych czy sklepów dekoratorskich, gdzie dominuje nowoczesny styl, a gdzie brakuje ponadczasowej klasyki. Tymczasem projektant wnętrz ma świadomość szybko zmieniających się na rynku tendencji i dlatego zaproponuje takie rozwiązania, które będą się sprawdzać przez lata, tak żeby zmiana wystroju nie była konieczna już po krótkim czasie.

Usługi projektowania wnętrz na terenie Wrocławia oferuje Krakowska31.pl.

Większe możliwości projektanta wnętrz

Architekt wnętrz bardzo dobrze zna swoją branżę i rynek, dlatego często jest w stanie zaoferować nam więcej możliwości lub pomysłów, na które sami byśmy nie wpadli lub które trudno byłoby nam wcielić w życie. Sieć prywatnych kontaktów, nierzadko także rabaty u producentów, sprawiają, że projektant ma większy dostęp do produktów czy materiałów, o których przeciętny Kowalski nawet nie wie lub może sobie jedynie pomarzyć. W ten sposób salon jak „z katalogu” jest osiągalny również w naszym mieszkaniu i wcale nie za bajońskie sumy.

Skomentuj