Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Styl vintage- jak urządzić salon?

Styl Vintage to dowód na to, że dobry design się nie starzeje. Moda ciągle wraca, nie tylko jeśli chodzi o ubrania, ale także urządzenie mieszkań. Zobacz jak z łatwością urządzić salon używając powracających do łask wzorów i mebli.

Czym charakteryzuje się styl vintage?

Vintage to wszystkie przedmioty, które kojarzą się ze stylem ubiegłych lat.  Nadaje się w ten sposób drugie życie zapomnianym świetnościom. Powracanie do przeszłości pozwala odkryć dawne gusta, ale i urozmaicić nowoczesne, surowe wnętrza.

Meble salonowe w stylu vintage

Jakie meble wybrać?

Do łask wracają  meble od babci z salonu. Można swobodnie wyciągnąć z piwnicy stare kredensy i stoły. Szczególnie popularne są duże, tapicerowane fotele na toczonych nóżkach. W salonie ponownie zagoszczą chociażby drewniane stoliki-kwietniki, etażerki czy półko-regały. Stanowią one nie tylko element powrotu do minionych epok, ale również wyróżniają się swoja funkcjonalnością.

Gdzie szukać mebli?

Skarbnicą vintage perełek może okazać się właśnie wspomniana wcześniej piwnica. Często sentyment nie pozwala pozbyć się niepotrzebnych już mebli i bardzo dobrze! Dziś są prawdziwą ozdobą pomieszczeń. Warto także wybrać się na pchli targ, gdzie można zdobyć cudowne meble, po naprawdę niewielkiej cenie. Niektórzy pozbywają się ich za półdarmo nie mając pomysłu na ich renowację, czy dopasowanie do dzisiejszych standardów, grzech tego nie wykorzystać!

Styl vintage

Kolorystyka salonu

W urządzeniu salonu główną rolę będzie stanowić dobieranie odpowiedniej kolorystyki. Szczególnie polecane dla podkreślenia stylu vintage są takie barwy jak żółć, brąz i zieleń. Stawiając na powrócenie dawnej mody nie należy bać się wzorów. We wnętrzach vintage doskonale komponują się printy,  wzory geometryczne i uproszczone motywy zwierzęce. Nie można jednak dopuścić do pstrokatości pomieszczenia. Należy trzymać się jednego motywu przewodniego.

Dodatki w duchu vintage

Oczekiwanego klimatu dodadzą także odpowiednie dodatki. Najczęściej to właśnie na nie stawia się przy połączeniu industrialnego wystroju ze stylem vintage.

Przytulność pomieszczenia

Wyjątkowe poczucie ciepła w salonie najczęściej zawdzięczamy poduszkom, kocom i zasłonom. Warto i tym razem zwrócić przy ich wyborze szczególną uwagę. Jedną z propozycji jest użycie wypłowiałych odcieni zieleni, winnej czerwieni i żółci.  Te kolory komponują się z drewnianymi meblami i uspokajają wzorzyste wnętrza. Przeciwieństwem są wzorzyste tkaniny, je powinno się stosować w przypadku, gdy reszta pomieszczenia wykonana jest w bardziej stonowanej aranżacji. Vintage przejawia się wtedy w postaci geometrycznych wzorów, kwiecistości i wielobarwności. Wyjątkowa popularnością cieszą się również dziergane pledy i wełniane poszewki.

Salon pełen wspomnień

Dodatki stosowane dla osiągnięcia stylu vintage nie zawsze da się uzasadnić. Mogą to być nic nie znaczące figurki ustawione na regalach. Te, całkiem nieprzydatne, najczęściej pozyskane z odzysku nie koniecznie muszą zagracać pomieszczenie. W ograniczonej ilości i odpowiedniej aranżacji mogą dodać przytulności. Z racji na powrót do przeszłości warto także dodać do salonu trochę ducha wspomnień. Kolorowe, różnorodne ramki ze wspomnieniami, pamiątki z wakacji, plakaty z koncertów- to teraz hit!

Styl vintage

Urządzenie salonu w stylu Vintage wymaga poszukiwań, ale jest tanie i przede wszystkim ekologiczne. Z pewnością będzie to pomieszczenie pełne ducha przeszłości, wspomnień, a modnie osiągnięta przytulność pozwoli cieszyć oko przez długi czas.

 

Skomentuj