Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Pokój dla dziecka w wieku szkolnym- jak urządzić?

Pokój dla dziecka

Pokój dla dziecka to przestrzeń, która zmienia się wraz z rozwojem dziecka. Warto więc przemyśleć jego aranżację, by uniknąć diametralnych zmian przez lata, a jednocześnie żeby odpowiadał dziecku. Na co zwrócić uwagę i czym się kierować? Poznaj tajniki tworzenia funkcjonalnego pokoju dziecięcego.

Ściany w pokoju dla dziecka

Jak dobrać kolor pokoju do pokoju dziecka?

Przy doborze koloru ścian w pokoju dziecka nie należy kierować się przekonaniami, że musi być on wielobarwny i wesoły. Warto przed podjęciem decyzji zastanowić się jaki odcień będzie najlepiej wpływał na kształtowanie się osobowości dziecka. Gdy pociecha jest bardzo energiczna, niespokojna i łatwo denerwująca się lepiej postawić na stonowane kolory wprowadzające do pokoju spokój. W ten sposób będzie on dla dziecka niepobudzającą oazą. W przeciwnym przypadku, gdy mamy do czynienia z osoba nieśmiałą, zbyt spokojną warto wprowadzić w jej życie trochę optymizmu w postaci mocniejszego koloru pokoju.

Malowanie czy tapetowanie?

Podczas dopasowywania ścian trzeba zastanowić się także ich użytecznością i trwałością Użycie farby jest mniej czasochłonne niż tapetowane, co okaże się w tym przypadku zbawienne. Pokój zmienia się wraz z dzieckiem, dlatego z pewnością potrzebne będzie częste zmiany koloru. Dodatkowym atutem farb jest możliwość zmywania  nich zanieczyszczeń, o które jak wiadomo w przypadku dzieci nie trudno.

Jakie meble wybrać?

Najlepiej wybrać takie meble, które posłużą na dłużej. Nie trzeba przecież wybierać stoliczków w księżniczki czy szafy w samochodziki. Meble to duży wydatek, dlatego lepiej zdecydować się na długotrwałe rozwiązania. Możliwości jest wiele. Można wybrać meble z jasnego mebla, bądź jasnej płyty. Nie będą się one wydawać się zbyt ciężkie do dziecięcego pokoju, a posłużą na dłużej. Nie można zapomnieć o wygodnym krześle z regulowaną wysokością i szafkach mających pułki na każdej wysokości. Dzięki takim rozwiązaniom pokój będzie dopasowany do dziecka w każdym wieku w przedziale od 4 lat wzwyż.

Jak wyposażyć pokój dla dziecka?

Gadżety w pokoju dziecka

Przed wstawieniem do pokoju dziecka telewizora czy komputera należy poważnie się zastanowić. Być może obejrzenie filmu jest idealnym pretekstem do spędzenia czasu razem z rodzicami, w salonie. Warto nie umieszczać wszystkich udogodnień fascynujących dziecko tylko w jego pokoju. Prawdopodobnie spowoduje to jego zamknięcie się w sobie i zbytnią samowystarczalność, która ograniczy czas spędzony z bliskimi.

Dodatki dopełniające aranżacji

W pokoju dziecka, tak jak w każdym innym pomieszczeniu, oprócz funkcjonalności liczy się także przytulność wnętrza. To właśnie dodatki są podstawowym elementem, który w przypadku zdecydowania się na meble dopasowane do każdego wieku dziecka, sprawiają, że pokój staje się oazą dzieciństwa. Ciekawym rozwiązaniem jest dobór dodatków przez dzieci. Dzięki temu pokój stanie się wnętrzem, które będzie do niego pasowało i w którym będzie czuł się dobrze. W tym przypadku można sobie pozwolić na sezonowe dziwactwa, takie jak poszewki z ulubionym bohaterem z bajki, czy zasłonki w piłki.

Czego nie może zabraknąć w pokoju dla dziecka?

Ważne jest, by pokój dla dziecka był najjaśniejszym pomieszczeniem w mieszkaniu. Wpłynie to na jego samopoczucie, a co więcej pozwoli stale przyswajać, niezwykle ważną w okresie dojrzewania, witaminę D. Warto, by w pokoju było też miejsce, gdzie dziecko będzie mogło się schować. Dzieci lubią czuć chwilę pozornej samotności, zwłaszcza w trakcie tajemniczości zabawy. Zapewnij mu wygodne miejsce do zabawy. Dzieci uwielbiają siedzieć na podłodze, dlatego szczególnie istotny jest także dywan. Dobrze, by był on łatwy do odkurzania, by nie narażać dziecka na nadmiar roztoczy.

Pokój dziecka zmienia się wraz z nim, To oaza, w której powinno się czuć swobodnie. Warto urządzać to pomieszczenie z myślą o funkcjonalności, ale nie zapominając o potrzebach dziecka i dopasowaniu pokoju do jego aktualnych preferencji.

 

One Comment

Skomentuj