Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Styl skandynawski – mniej znaczy więcej

Styl skandynawski uwielbiany jest za prostotę i funkcjonalność. Opiera się na wykorzystaniu naturalnych materiałów, takich jak pięknie starzejące się drewno. Charakteryzuje się użyciem jasnych barw i minimalistycznych form. Jak urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim?

Ergonomia

Sofy, krzesła, łóżka i fotele muszą być wyprofilowane w ten sposób, by zapewniały jak największą wygodę. Meble powinny mieć opływowe, zaokrąglone kształty. Dzięki temu wydają się lżejsze i mniejsze.

skandynawski

Źródło: livingroomideas.com

Kolory

Należy zdecydować się na jasne, chłodne, stonowane barwy. W skandynawskich wnętrzach dominują biele, szarości i beże. Nadają one efekt świeżości i optycznie powiększają pomieszczenia. Często zestawia się je z brązem lub odcieniami grafitu, by nieco zrównoważyć ich surowość.

skandynawski

Źródło: interiorgod.com

Podłogi

Styl skandynawski wymaga, by podłoga została wykonana z drewna. Drewniane deski pozostawia się zwykle w ich naturalnym odcieniu. Stosuje się też bielenie lub maluje farbą kryjącą na biało. Podłogi przykrywa się chodnikami i dywanami o neutralnej kolorystyce i delikatnych wzorach.

skandynawski

Źródło: s-media-cache-ak0.pinimg.com

Oświetlenie

Firanki i zasłony zastępuje się roletami. Pomieszczenia powinny być jasne, pełne naturalnego światła. Rezygnuje się z mocnego sztucznego oświetlenia na rzecz rozproszonego, delikatnego blasku. Popularne są lampy podłogowe o minimalistycznej formie. Do wnętrza z metalowymi akcentami najlepiej dopasuje się abażur metalowy lub szklany. Materiałowe i papierowe klosze doskonale skomponują się z nowoczesnymi dodatkami.

skandynawski

Źródło: homedesignideas.eu

Naturalne materiały

W skandynawskich mieszkaniach króluje drewno. Występuje też mnóstwo szkła i ceramiki, od niedawna także metalu. W aranżacjach powszechnie stosuje się len, bawełnę, futra, wełnę i skóry.

skandynawski

Źródło: onekindesign.com

Dodatki

Wybierając dodatki zachowajmy umiar. Nie może zabraknąć koców, chodników, narzut i poduszek wykonanych z naturalnych tkanin. Ocieplą one wnętrze i sprawią, że udekorowany pokój stanie się bardziej przytulny. Często wykorzystuje się także dodatki z drewna, ceramiki oraz szkła. Dlatego warto dobrać dekoracyjne butelki, świeczniki, świece i ścienne ramki na zdjęcia. By dodać wystrojowi mieszkania ciekawe wizualnie akcenty, sięga się również po roślinne motywy lub wzór chevron.

skandynawski

Źródło: mychicadventure.com

Styl skandynawski to komfort, przestronność i umiar. Jasne barwy, proste formy i bliskość natury – jeśli nie zapomnisz o uwzględnieniu tych elementów, stworzysz zachwycające wnętrze sprzyjające relaksowi i wyciszeniu.

 

Skomentuj