Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Startujemy z działką – w co wyposażyć altankę?

Domek na działce

Każdy, kto posiada własną działkę wie, jak istotne jest aby znalazła się w niej altanka. Niewielka budowla, która ochroni nas przed wiatrem, deszczem i słońcem, zapewni przytulne miejsce letnich spotkań i wypoczynku. W co zatem ją wyposażyć? Jak stworzyć w niej przyjemny klimat?

Wyposażenie

Podstawowym elementem wyposażenia każdej altanki są meble ogrodowe. Lepiej unikać tych ciężkich, o dużej powierzchni, aby nie kontrastowały z jej lekką konstrukcją. Świetnie sprawdzą się te wykonane z aluminium, plastiku, wikliny czy rattanu. Jeśli decydujemy się na murowaną altankę, wówczas możemy wyposażyć ją w solidniejsze meble, na przykład drewniane. Ciekawą opcją będą też te wykonane z palet. Istotnym elementem będzie solarna lampa, dzięki której letnie spotkania nie będą kończyły się wraz z zachodzącym słońcem. Dobrze jest wygospodarować miejsce w postaci niedużej szafki lub półki, w której będzie można przechować wszystkie najpotrzebniejsze akcesoria. Uroku naszej altance dodadzą wiszące donice czy bluszcz pnący się po jej ściankach. Solidniejsze działkowe konstrukcje warto zaopatrzyć w kominek połączony z grillem, który pozwoli nam na ogrzanie naszego ”domku” i zjedzenie czegoś ciepłego, mimo nie zawsze doskonałej pogody.

Nie tylko na jeden sezon

Wnętrze altanki zależy od naszych potrzeb. Jeśli wiemy, że będziemy spędzać w niej sporo czasu, warto zainwestować w kilka poduszek czy nakładek na miejsca siedzące dla zapewnienia wygody. Na pewno sprawdzi się też niewielki koc, który ogrzeje nas w chłodniejsze dni. Pamiętajmy, aby zabezpieczyć naszą altankę specjalnymi preparatami przed korozją czy butwieniem. Dzięki temu będziemy cieszyć się nią przez lata!

Skomentuj