Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Lustro w łazience – jakie wybrać?

Lustro łazienkowe to poza sedesem, umywalką oraz wanną/prysznicem, jedno z najważniejszych przyrządów. Codziennie, nawet po kilka razy się w nim przyglądamy, robiąc różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne. Pamiętajmy jednak, że oprócz spraw praktycznych, takich jak chociażby wielkość lustra, ważna będzie jego estetyka i wpasowanie się w wystrój łazienki.

Kupując lustro łazienkowe poświęćmy temu nieco więcej uwagi, niż w przypadku reszty akcesoriów łazienkowych, bo to w przyszłości głównie od niego będzie zależało to, jak nasza łazienka się zaprezentuje, ale też czy będzie nam się komfortowo przy danym lustrze wykonywało codzienne czynności.

Rozmiar to podstawa

Wybierając lustro do łazienki, pierwsze co robimy to zastanowienie się nad jego rozmiarem. Błyszczące i odbijające światło powierzchnie mają wpływ na to jak odbieramy kształt oraz atmosferę danego pomieszczenia. Zazwyczaj twierdzi się, że duże lustro w łazience powiększy ją optycznie, jednak nie zawsze tak się dzieje. Zasada ta bardzo dobrze spełnia się w przypadku pomieszczeń bez okien, z zastrzeżeniem, że dane pomieszczenie nie jest małe. W małej łazience, duża, lustrzana tafla może zdominować wystrój łazienki. Główną zasadą przy aranżacji małych łazienek jest unikanie ciemnych kolorów, jasne barwy same w sobie powiększą optycznie łazienkę, a zamontowane na przeciwległych ścianach dwa lustra będą powodować poczucie głębi.

Kształt oraz rama

Drugą rzeczą jest kształt lustra oraz ramy. Dziś wybór jest ogromny: kwadratowe, owalne, prostokątne, asymetryczne itd. A same ramy są często zdobione, pozłacane, nowoczesne, proste i tworzone w najróżniejszych stylach. Urządzasz łazienkę? Sprawdź lustra do łazienki w defra.pl.

A może jednak bez ramy?

Pamiętajmy jednak, że wcale nie musimy decydować się na ramę, inną, także dobrą opcją jest lustro wklejane w glazurę, a zdobieniem w tym przypadku są fazowane brzegi. Takie lustra idealnie komponują się z minimalistycznymi, nowoczesnymi wnętrzami.

Dodatkowe lusterko

Poza główną taflą lustra warto mieć dodatkowe lusterko w łazience, np. mocowane na uchwycie lustro powiększające, dzięki któremu robienie makijażu będzie o wiele łatwiejsze.

Odporność na wilgoć

Kupując lustro upewnijmy się również czy jest ono odporne na wilgoć, może to być specjalne zabezpieczenie od spodu z teflonu. Takie modele nie przepuszczają wody, a co za tym idzie są o wiele bardziej trwałe.

Kiedy wybieramy lustro pomyślmy od razu o oświetleniu, gdyż te dwie rzeczy muszą dobrze się komponować. Możemy np. zamontować kinkiety po obu stronach lustra, na wysokości wzroku, ale oprócz odpowiedniego rozmieszczenia, ważna będzie też temperatura barwowa żarówek, która musi być jak najbardziej zbliżona do światła słonecznego, tylko w ten sposób będziemy mogli wykonać np. idealny makijaż.

Lustra do łazienki to jedne z najważniejszych elementów w tych pomieszczeniach. Ciekawym sposobem w przypadku małych łazienek jest umieszczenie luster w niegłębokiej szafce wiszącej, dzięki temu uzyskamy nie tylko swoje odbicie, ale również miejsce na nasze kosmetyki.

Zdjęcia pochodzą ze strony Defra.pl i przedstawiają kolekcje Amura, Lines oraz Op-Arty.

Skomentuj