Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Lampy podłogowe – modne, eleganckie i praktyczne

lampy podłogowe

Lampy podłogowe to element wyposażenia, który zdecydowanie dodaje niebanalnego wizerunku. Sprawdzą się zarówno w salonach, gabinetach jak i sypialniach i pokojach dziennych.

Elegancka lampa do salonu

Lampy podłogowe są zazwyczaj dodatkowym źródłem światła. To na czym zazwyczaj zależy nam najbardziej to atrakcyjny i interesujący wygląd, energooszczędność i niespotykany design. Oczywiście bardzo ważne jest aby lampa pasowała do całego wystroju pomieszczenia.

Jeśli dysponujemy dużym wnętrzem możemy spokojnie pokusić się o większą i bardziej rozłożystą lampę. W dużym pomieszczeniu będzie ona idealnie spełniać swoją rolę przede wszystkim pod względem dekoracyjnym. Niestety w małych pomieszczeniach nie możemy podziwiać tego typu lamp w całości. Wręcz przeciwnie sprawią one, że pokój będzie wydawał się bardziej „zagracony”.

Tego typu lampa w salonie nie tylko urozmaica wnętrze, ale także buduje klimat i daje punktowe światło przy którym można poczytać, posiedzieć z przyjaciółmi czy pooglądać telewizję.

Lampa podłogowa do biura

Chcąc wyposażyć swoje biuro w lampę podłogową należy kierować się przede wszystkim możliwością regulacji kierunku światła. Należy zwrócić uwagę na klosz jaki posiada, ponieważ nie każdy sprawdzi się w biurze.

Duża lampa podłogowa może być głównym źródłem światła i posiadać dodatkowy reflektor, który będzie służył do czytania. Decydując się na opcję głównego światła w postaci lampy stojącej należy wybrać taki model, który kieruje światło w kierunku sufitu, dzięki temu światło zostanie odbite od sufitu i doświetli sporą część pomieszczenia. Taka opcja sprawdzi się tylko w niedużych pomieszczeniach.

Jeśli chcemy stworzyć niebanalny klimat w naszym biurze powinniśmy wybrać lampę z kloszem skierowanym w przeciwnym kierunku. Jeśli zdecydujemy się na tego typu lampę powinniśmy upewnić się, że lampa została wyposażona w tekstylny abażur.

Lampa podłogowa do sypialni

Wcale nie powiedziane, że stolik nocny musi znaleźć się w sypialni, a na nim mała lampka. Jedną z alternatyw dla małych lampek nocnych są właśnie lampy podłogowe. Dają one klimatyczne światło punktowe, a dodatkowo wnoszą jedyny w swoim rodzaju design do sypialni.

Bardzo istotne sypialni jest światło punktowe, gdyż to właśnie ono buduje nastrój i klimat.

Wnętrza nowoczesne nie są wyposażone w dodatkowe elementy umeblowania, zatem jedną z trafnych dekoracji w tego typu wnętrzach są właśnie lampy podłogowe.

Nowoczesna lampa podłogowa – co wybrać?

Lampa podłogowa ma przede wszystkim dawać oświetlenie pomocnicze. Niewiele osób wybiera lampy stojące jako główne źródło światła w pomieszczeniu. Jeśli decydujemy się na lampę stojącą ze względu na jej design, a ona sama ma pełnić jedynie rolę dekoracji, to wszelkie parametry techniczne schodzą na drugi plan. W tym wypadku liczy się przede wszystkim design, spójność lampy z aranżacją danego pomieszczenia i ciekawa, niespotykana forma.

Jeśli do dyspozycji mamy duże wnętrze, to nic nas nie ogranicza, możemy wybrać praktycznie każdy model. Jeśli nasze wnętrze nie jest zbyt duże warto dobrze przemyśleć wybór lampy podłogowej (lampy podłogowe znajdziesz na: https://planetalamp.com/lampy-stojace), ponieważ można popełnić błąd i wybrać za dużą lampę, która optycznie zmniejszy nasze pomieszczenie.

One Comment

  • Odpowiedz Łucja |

    Właśnie zamierzam kupić lampę do salonu. Zastanawiałam się nad zamontowaniem kinkietu, ale chyba jednak zdecyduję się na lampę podłogową. Będzie ciekawszym dodatkiem i wydaje mi się, że z jej designem można bardziej poszaleć.

Skomentuj