Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Lampa biurkowa – jak wybrać?

lampa biurkowa

Dobranie odpowiedniej lampki biurkowej jest niezwykle istotną rzeczą, gdyż przy biurku możemy spędzić nawet kilka godzin dziennie. Regulacja wysokości lampki czy regulacji natężenia światła może znacznie wpłynąć na nasz komfort pracy.

Podczas wyboru lampki biurkowej (więcej) należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów i omówimy każdy z nich w tym artykule.

Jak wybrać lampkę biurkową?

Mocowanie lampki

Wybierając lampkę warto zwrócić uwagę na jej rodzaj mocowania do biurka. Jeżeli posiadamy małe biurko i zależy nam na oszczędności przestrzeni to warto wybrać lampkę z mocowaniem na klips. Dzięki temu możemy przymocować lampkę do boku biurka. Drugą opcją jest lampka wolnostojąca, która zajmuje niestety więcej miejsca na biurku, ale wygląda lepiej i bardziej stylowo.

Ramię lampki

Ramię powinno mieć możliwość regulacji wysokości, dzięki czemu dostosujemy światło do własnych potrzeb. Przykładowo podczas pracy przy komputerze ustawimy światło tak, aby nie prześwietlało nam monitora, zaś przy czytaniu książki czy wypełnianiu dokumentów oświetlimy biurko tak, aby wszystko było dla nas czytelne. W każdej chwili będziemy mieli możliwość ustawienia lampki tak, żeby światło pełniło swoją rolę i nas nie raziło.

Barwa światła

Kolejnym istotnym elementem jest wybór odpowiedniego źródła światła do naszej lampki. Najbardziej polecanym źródłem są żarówki LED, które swoją barwą przypominają światło dzienne, co pozytywnie wpływa na nasz wzrok i na nasze samopoczucie. Większość lampek LED ma również możliwość regulacji barwy światła, dzięki czemu dostosujemy oświetlenie idealnie pod swoje potrzeby.

Styl

Jeżeli zależy nam również na odpowiednim wyglądzie to styl lampki jest równie istotny jak poprzednie parametry. Jeżeli mamy duże, drewniane biurko wykończone w stylu klasycznym to dobierzmy prostą, klasyczną lampkę. Sytuacja wygląda analogicznie w przypadku nowoczesnego wykończenia pokoju oraz biurka. Nowoczesna, biała lampka na pewno nie będzie pasowała stylistycznie do drewnianego biurka wykończonego w stylu eleganckim i klasycznym.

Wiedząc już jak ważną rolę grają poszczególne parametry lampek bez problemu dobierzesz idealnie oświetlenie do swojego biurka. Wybór odpowiedniego źródła światła będzie miał wpływ na nasze oczy oraz na komfort naszej pracy przy biurku, dlatego jest to tak ważne.

 

 

 

Skomentuj