Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Kredyt hipoteczny – jak uzyskać go najtaniej?

kredyt hipoteczny

Każdy kto zastanawia się nad kredytem hipotecznym szuka najbardziej korzystnego rozwiązania. Analizując opcje i drapiąc się po głowie w celu wymyślenia sposobu na oszczędność powinniśmy pamiętać, że wszystko da się zrobić. Sposoby na tańszy kredyt hipoteczny również się znajdą, wystarczy zorientować się w możliwościach.

Przede wszystkim negocjacje

Nie zgadzajmy się na wszystko co nam zaproponują. Nie idźmy też ślepo za słowami doradców finansowych, którzy niejednokrotnie mogą wprowadzić nas w błąd. Mamy własny rozum i powinniśmy z niego skorzystać, tym bardziej, że chodzi przecież o naszą przyszłość. Należy pamiętać, że jednym ze świetnych sposobów zaoszczędzenia sporych pieniędzy na kredycie hipotecznym będą negocjacje marży z bankiem.

Jak porządnie negocjować?

Przede wszystkim zadbajmy o nienaganny wizerunek. Bank, z którym zamierzamy prowadzić negocjacje powinien wiedzieć, że ma do czynienia z poważnym kredytobiorcom, który nie sprawi żadnych problemów, nie będzie zalegał z ratami oraz nie porywa się z motyką na słońce. Najłatwiejszy sposób na zaprezentowanie się to historia kredytowa, w której zawarte są informacje dotyczące tego jak się sprawowaliśmy we wcześniejszych zobowiązaniach. Stworzenie dobrego wizerunku siebie jako klienta to podstawa do rozpoczęcia negocjacji.

Ważne jest również to, aby nasz wkład własny był większy niż wymagane minimum. Dlatego jeżeli bank wymaga od nas wkładu własnego na poziomie 15% to czasami warto się zastanowić czy przy 20% nasza marża nie ulegnie obniżce na tyle, aby było to dla nas opłacalne.

Zadbajmy także o to, abyśmy mieli odpowiednią ilość czasu. Instytucja finansowa przetrzyma nas w niepewności, zatem jeśli będziemy zbyt zdesperowani, aby czekać, to z negocjacji nic nie wyjdzie – tutaj znajdziesz więcej informacji o tym jak negocjować marżę z bankiem.

Dofinansowanie do kredytu hipotecznego

Pewną formą pomocy oraz sposobem na oszczędzenie może być również program MDM, czyli „Mieszkanie dla Młodych”. Jest to program rządowy, który zakłada wsparcie dla nabywców nowego mieszkania, którzy nie skończyli 35 lat. Wyjątkiem od tego są osoby, które posiadają na utrzymaniu trójkę dzieci. Wówczas limit wieku nie gra roli.

Program polega na tym, że osoba zamierzająca zakupić nieruchomość zostaje dofinansowana a pieniądze może przeznaczyć na poczet wkładu własnego. Warunki, które należy spełniać, poza limitem wieku to brak praw własności oraz spółdzielczych do jakiegokolwiek budynku. Nie można być również właścicielem bądź współwłaścicielem budynku, jeśli obejmowałoby to chociaż jeden lokal mieszkalny w przypadku zniesienia współwłasności. Jeżeli jednak osoba, która ubiega się o udział w programie MDM posiada spółdzielcze lokatorskie prawa do mieszkania bądź jest on najemcą nieruchomości to zobowiązuje się w jak najszybszym czasie zrzec się tych praw oraz rozwiązać umowę najmu. Dofinansowanie uzyskać można zarówno na mieszkania z rynku pierwotnego jak i wtórnego a także na budowę domu.

Interesując się kredytem hipotecznym powinniśmy mieć na uwadze wszelkie możliwe formy pomocy oraz rozwiązania, które sprawią, że zaoszczędzimy sporo pieniędzy. Warto się zorientować we wszystkich dostępnych opcjach, ponieważ dzięki temu kredyt hipoteczny może być dużo mniejszym wyzwaniem.

Skomentuj