Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Jak wybrać drzwi zewnętrzne

pozwolenie na budowę

Dom trzeba najpierw postawić lub kupić, a następnie wystroić oraz umeblować. Nie należy to do najłatwiejszych zadań. Chodzi przecież o urządzenie przysłowiowych czterech kątów, w których spędzimy życie. Należy przy tym pamiętać o ogóle i o każdym szczególe, a jeden z ważnych szczegółów to drzwi. Tyczy się to zarówno drzwi wewnętrznych, jak również drzwi zewnętrznych. Zwłaszcza drzwi zewnętrzne stanowią ważny wybór. Warto więc wybrać drzwi bezpieczne i stylowe, które strzegłyby naszego domu i pasowałyby do niego.

Kryteria wyboru drzwi

Przy wyborze odpowiednich drzwi trzeba zwrócić uwagę, aby właściwie spełniały swoją funkcję oraz aby jak najlepiej pasowały do stylizacji domu. To jednak kryteria bardzo generalne, a należy też pamiętać o detalach. W grę wchodzą zatem parametry drzwi. Należą do nich: szerokość drzwi, wysokość drzwi, współczynnik przenikania ciepła przez drzwi oraz izolacyjność akustyczna drzwi. Wbrew pozorom to nie jedyne kryteria, otóż najważniejsze kryterium stanowi niekiedy cena. Należy jednak pamiętać, że najtańsze i najdroższe rozwiązania nie zawsze się sprawdzają, nie chodzi przecież o to, żeby płacić za markę, a za właściwy produkt. Jeśli chodzi o antywłamaniowość drzwi, to zazwyczaj już wszystkie drzwi właśnie takie się robi.

Kryterium szerokości oraz długości drzwi

Właściwa szerokość i wysokość drzwi to podstawa. Drzwi powinny posiadać takie wymiary, aby każdy mógł swobodnie przez nie przejść. Najlepiej gdy ich szerokość wynosi 90 centymetrów lub ponad 90 centymetrów. Chodzi o szerokość po zamontowaniu ościeżnicy, czyli szerokość samych drzwi, bo generalna szerokość powinna wynosić około 15 centymetrów więcej. Jeśli chodzi o wysokość, powinna wynosić ona 201 centymetrów lub ponad 201 centymetrów. W tym wypadku również chodzi o wysokość po zamontowaniu ościeżnicy, czyli wysokość samych drzwi, bo generalna wysokość powinna wynosić około 7 centymetrów więcej. Drzwi mają zazwyczaj 90 centymetrów szerokości i 201 centymetrów długości, są jednak wyjątki od tej reguły.

Kryterium współczynnika przenikania ciepła U oraz izolacyjności akustyczna w drzwiach

Współczynnik przenikania ciepła U to po prostu przepuszczalność ciepła przez drzwi. Współczynnik U dla drzwi z litego drewna wynosi między 1,8-2,6 W/(m2*K), dla drzwi drewnianych ocieplanych wynosi między 0,9- 2,6 W/(m2*K), dla drzwi stalowych wynosi między 1,8-2,6 W/(m2*K), dla drzwi z PCW ze stalowym kształtownikiem wynosi między 1,3-2,5 W/(m2*K), dla drzwi z PCW z aluminiowym kształtownikiem wynosi między 1,1-2,5 W/(m2*K), a dla drzwi z włókna szklanego wynosi między 1,3-1,6 W/(m2*K). Izolacyjność akustyczna to przepuszczalność dźwięków. Zazwyczaj izolacyjność akustyczna wynosi 30 decybeli, aczkolwiek można wybrać drzwi o większej izolacyjności akustycznej.

Drzwi antywłamaniowe – warto czy nie warto

Warto czy nie warto inwestować w drzwi antywłamaniowe? Oczywiście, że warto! Złodzieje jeśli zechcą się włamać wykorzystają do tego przede wszystkim drzwi i okna, dlatego właśnie je trzeba zabezpieczyć najbardziej. Choć w obecnych czasach niemal wszystkie drzwi produkuje się jako antywłamaniowe, to wciąż pozostaje wybór na jaki typ antywłamaniowych należy postawić. Na pewno warto zapoznać się z ofertą drzwi z Pruszkowa.

Skomentuj