Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Jak przygotować ogród na zimę?

Zima jest czasem, na który każda gospodyni domowa prowadząca ogródek powinna przygotować swoje rośliny. Odpowiednie zabezpieczenie pomoże im przetrwać mroźne dni i zapewni dobrą kondycję na wiosnę.

Jak przygotować trawnik do zimy?

Zadbany trawnik jest wizytówką każdego ogrodu, warto więc zadbać aby mroźna zima nie pogorszyła jego stanu. Przede wszystkim należy zgrabić wszystkie zalegające na nim liście, aby przez zimę nie zaczęły gnić. Jeśli pogoda na to pozwala, trawnik warto również skosić ostatni raz w listopadzie lub na koniec października – długie źdźbła pozostawione na zimę sprzyjają rozwojowi pleśni śniegowej. Można również zadbać o zakup odpowiedniego nawozu.

Jak przygotować kwiaty do zimy?

Część kwiatów z pewnością będzie wymagało odpowiedniego zabezpieczenia. Róże, które znajdują się niemal w każdym ogrodzie koniecznie powinny zostać zabezpieczone przez mrozami. W tym celu ich podstawy należy obsypać 20-40 cm kopczykiem ziemi, a ich pędy okryć matami słomianymi lub włókniną. Róże są oczywiście najpopularniejsze, w ogrodzie jednak znajduje się więcej gatunków, o które również trzeba w odpowiedni sposób zadbać. W tym celu wykorzystać można naturalne osłony, jak kora drzew, słoma, czy gałęzie, ale można również zakupić w sklepie gotowe okrywy.

Jak przygotować drzewka owocowe do zimy?

Aby na wiosnę zapewniły pojawienie się smacznych, soczystych owoców pnie drzewek powinny zostać pobielone. W tym celu zazwyczaj wykorzystuje się mleko wapienne, a czas, który jest odpowiedni na bielenie to – jeśli pogoda pozwala – druga połowa grudnia, a najpóźniej na początku stycznia. Jeśli wapno zostanie zmyte przez deszcz – czynność należy powtórzyć.

Zabezpieczone przed mrozami rośliny doskonale zniosą zimę, a na wiosnę wypuszczą piękne kwiaty. Przede wszystkim warto dowiedzieć się, które z gatunków, które posiadamy w ogrodzie nie są odporne na niskie temperatury i zadbać o ich odpowiednie przygotowanie.

Skomentuj