Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Domy energooszczędne – dlaczego warto się nimi zainteresować?

Energooszczędne budownictwo zaczyna cieszyć się w Polsce coraz większym zainteresowaniem- być może jeszcze nie aż takim jak u zagranicznych sąsiadów, ale rozwija się coraz prężniej. Jest to nie tylko chwilowa moda, ale sposób na skuteczne ograniczenie rachunków za utrzymanie domu. Energooszczędne budownictwo ma wiele zalet, więc przy planowaniu budowy warto rozważyć wybór tego typu projektu.

Dofinansowanie do budowy

Energooszczędne domy, mimo że generują znacznie mniej kosztów w codziennym użytkowaniu, przy budowie potrafią być do 40% droższe niż te tradycyjne. Państwo wychodzi jednak naprzeciw nowoczesnym technologiom, oferuje więc dofinansowania, które sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy- do 50000 w przypadku domu w standardzie NF15 (dom pasywny) oraz do 30000 w przypadku standardu NF40 (dom energooszczędny) – więcej w Q&A tutaj.

Mniejsze zużycie energii

Domy energooszczędne cechują się znacznie dłuższym zachowaniu ciepła jak i również pobieraniu energii z alternatywnych źródeł- jak woda, słońce czy ziemia. Roczne zapotrzebowanie na energię wynosi od 30 do 60 kWh/(m2), czyli trzy razy mniej niż dom wybudowany w sposób tradycyjny. Poza tym dom energooszczędny musi spełnić szereg restrykcyjnych wymogów, dotyczących szczelności i izolacyjności, więc będzie zapewniał odpowiednią temperaturę zarówno latem, jak i zimą. Dla właściciela oznacza to znaczne zredukowanie kosztów. Przysłuży się on również środowisku- dotacje przyznawane są głównie dlatego, że domy energooszczędne są bardziej ekologiczne.

Pozycja na rynku

Inwestycja w energooszczędny dom jest doskonałą inwestycją na lata- energooszczędne budownictwo prężnie się rozwija i z biegiem czasu zacznie wypierać te tradycyjne. A co za tym idzie- ceny budynków nie będą z upływem lat tracić na wartości, a więc nawet planując ich sprzedaż nie będzie się stratnym. Wykorzystanie przy budowie nowoczesnych technologii zapewni, że  gdy tradycyjne budynki będą traciły na wartości i będą coraz mniej odpowiednie, tak te energooszczędne będą utrzymywały wysoką cenę i spełniały standardy i wymogi Unii Europejskiej.

Energooszczędne budownictwo oznacza wysoki komfort i standardy, więc budując dom dla siebie i swojej rodziny warto w nie zainwestować.

,

Skomentuj