Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Wynajmuję, bo nie mogę kupić – jak zaoszczędzić na wynajmie?

Od tego roku, wzięcie kredytu hipotecznego wiąże się z wkładem własnym na poziomie 10% wartości nieruchomości. W przyszłym będzie to 15%, a od 2017 roku aż 20%, co w przypadku mieszkania o wartości 300 tysięcy złotych daje 60 tysięcy. Nie każdy dysponuje taką sumą, dlatego pozostaje wynajem nieruchomości i odkładanie. Jak zaoszczędzić w tym wypadku?

Mieszkanie do spółki

Dobrym pomysłem na zaoszczędzenie na wynajmie jest mieszkanie z kimś. Może to być paczka dobrych znajomych, rodzina, ktoś zupełnie obcy – wszystko zależy od nas, naszej elastyczności oraz drugiej strony. Wtedy rachunki za wynajem rozkładają się równomiernie na wszystkich domowników, a my możemy więcej odłożyć.

Mieszkanie dalej od centrum

Nie od dziś wiadomo, że najdroższe są nieruchomości zlokalizowane blisko centrum. Niezależnie od tego, czy chcemy jakąś wynająć, czy też ją kupić. Jeśli tylko z dzielnicy oddalonej od centrum miasta mamy dobry dojazd komunikacją miejską lub zwykle przemieszczamy się samochodem, możemy poszukać mieszkania gdzieś dalej. Dzięki temu możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych w skali miesiąca. To dużo.

Mieszkanie negocjowane

Nie ma takiej ceny, której nie można byłoby obniżyć. A przynajmniej spróbować. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby trochę potargować się z wynajmującym mieszkanie. Może uda się uszczknąć choćby kilkadziesiąt złotych. Znów w skali roku zbiera się ładna suma.

Mieszkanie puste

Zwykle mieszkania, które nie są umeblowane, wynajmowane są taniej. Jeśli więc posiadamy własne meble, warto zaproponować właścicielowi nieco niższą kwotę za wynajem nieruchomości. Jeśli mebli nie mamy, zawsze możemy ich poszukać – zwłaszcza w dużych miastach ludzie chętnie chcą oddać lub sprzedać za dosłowne grosze meble i dodatki do domu.

Skomentuj