Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Styl loft w aranżacji wnętrz

Loft

Loft – stosunkowo nowa rzecz w designie, która pojawiła się w trakcie miejskich programów ożywienia – zamiana starych ceglanych magazynów, fabryk i szkół w liczne lokale bez ścian wewnętrznych, ale w szczególnie duże pomieszczenia.

Loft tłumaczy się jak poddasze, bardziej na Zachód nazywają to ostatnim piętrem pomieszczeń handlowych lub magazynu. Główną cechą wnętrza w stylu Loft, to sąsiedztwo nowoczesnej faktury, na przykład, szkła i stali, z dostępnym lub odzyskanym materiałem – gołymi cegłami, lub deskami podłogowymi.

Podczas remontu w mieszkaniu, styl Loft stał się bardzo popularny i powszechnie stosowany jest w projektowaniu wnętrz mieszkań, domów i biur znajdujących się po za miastem.

Cechy stylu Loft

-Ściany, pomalowane matową białą emulsją, ceglane ściany i gładki beton.

-Odzyskane deski podłogowe, pokryte jasnym lakierem bezbarwnym, zmiękczona ekscentrycznie-śmiałym kolorowym dywanem.

-Nowoczesne urządzenia gospodarstwa domowego, takie jak blachy stalowe, telewizory plazmowe, itp

-Ściany wewnętrzne z pustaków szklanych, szczególnie do rozdzielania terytorium kuchni lub łazienki. Czasami bloki szklane zastępują okna.

-Połączenie ultranowoczesnego drewna z obiektami etnicznymi lub starożytnymi przedmiotami tworzy „osobowość” wnętrza, inaczej wygląda ono bezdusznie.

-Ogromna ilość miejsca oraz krzesła, rozmiarem z sofę, a sofy gigantycznych rozmiarów. Prawdziwemu „poddaszu” potrzebne są jaskrawe efekty, żeby nie być pustym i nudnym.

-Meble na kółkach dla ułatwienia zmian wystroju.

Aby stworzyć kompletny styl, trzeba wykorzystać własne akcenty, ze względu na to, że loft jest zupełnie bezliki. Umieśćcie na stołach i półkach swoje ulubione książki i figurki, udekorujcie pokój dywanem i akcesoriami według swoich potrzeb. Również dla stylu Loft charakterystyczne jest wiele nowoczesnych technologii, a co za tym idzie, bardziej technologiczny wygląd, więc nie bój się zostawić przewodów, gniazdek i wyłączników w otwartej przestrzeni. Można dodać do tego wszystkiego trochę bohemnego bałaganu, który dopełni całości obrazu.

 

Skomentuj