Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Sposoby na ogrzewanie domu

Ogrzewanie w domu jest jedną z najważniejszych spraw. Niewyobrażalne jest, aby srogie zimy i chłodną jesień spędzić w nieogrzewanym budynku. Wybierając rodzaj ogrzewania pod uwagę bierze się głównie koszty montażu i utrzymania oraz wygodę. Decyzja powinna być dobrze przemyślana – jest to droga inwestycja, która ma posłużyć latami. Poniżej przedstawione zostaną trzy możliwości ogrzewania domu.

Węgiel kamienny

Wciąż jest jednym z najbardziej popularnych sposobów na ogrzewanie mieszkania. Zdecydowaną wadą tego rozwiązania jest fakt, że trzeba nieustannie uzupełniać zapas węgla i regularnie wynosić popiół i czyścić piec. Jest to również wysoce nie ekologiczny sposób – węgiel kamienny jest źródłem emisji ogromnych ilości CO2 do atmosfery, dodatkowo jest to nieodnawialne źródło energii. Piece na węgiel występują w dwóch wersjach: klasycznej, gdzie trzeba pilnować ilości węgla w kotle oraz te z podajnikami, spalającymi ekogroszek. Drugi z nich eliminuje konieczność nieustannego wrzucania węgla. Zdecydowanymi zaletami wyboru pieca na węgiel kamienny są stosunkowo niskie ceny instalacji oraz samego opału.

Gaz ziemny

Na ogrzewanie gazem ziemnym nie może sobie pozwolić każde gospodarstwo domowe, gdyż jest on stosunkowo drogi. Ponadto gaz ziemny dostarczany jest do odbiorców rurociągami, więc należy się upewnić, że jest możliwość podłączenia swojego domu pod sieć gazową. Za wysoką ceną stoi jednak wysoka wygoda użytkowania: kotły gazowe są estetyczne i wyposażone w funkcjonalne sterowanie, ogrzewanie jest całkowicie bezobsługowe, a jedynym obowiązkiem użytkownika jest regularne opłacanie rachunków.

Drewno

Drewno jest przede wszystkim ekologicznym i odnawialnym źródłem energii. Dodatkowo nie pozostawia po sobie tak wiele brudu jak węgiel kamienny. Jednak jego wartość opałowa jest znacznie niższa, więc trzeba liczyć się z tym, że do ogrzania domu trzeba będzie zakupić znacznie więcej drewna niż węgla kamiennego. Dodatkowo, aby zapewnić jak największą wydajność i żywotność kotła, należy wybierać suszone minimum dwa lata drewno.

Skomentuj