Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Podstawowe zasady wyboru drzwi oraz okien do domu

okna

Dom skończony, a dom wykończony to różnica. Aby móc się do niego wprowadzić i urządzić potrzeba tak niezbędnych elementów jak wykończenia. Należą do nich między innymi drzwi, okna, parapety oraz ewentualnie rolety.

Podstawowe zasady wyboru drzwi

Drzwi to element w postaci ruchomej przegrody zamykający otwór w ścianie. Składa się z elementu nieruchomego, czyli ościeżnicy, a także z elementu ruchomego, czyli skrzydła. Wylicza się drzwi zewnętrzne chroniące wejścia do głównego budynku i drzwi wewnętrzne chroniące wejścia do konkretnych pomieszczeń. Przy wyborze określonych drzwi należy zwracać uwagę na następujące parametry: izolacyjność akustyczną, izolacyjność termiczną, wymiary oraz bezpieczeństwo.

Podstawowe zasady wyboru okien

Okna to element w postaci ruchomej szyby zamykający otwór w ścianie. Składa się z elementu nieruchomego, czyli ościeżnicy, a także z elementu ruchomego, czyli ramy i szyby. Ze względu na materiał wykonania ościeżnicy i ramy wylicza się okna drewniane, plastikowe i aluminiowe. Przy wyborze okien trzeba zwracać uwagę na następujące parametry: izolacyjność termiczną, izolacyjność akustyczną, szczelność i rozszczelnienie, wentylację, wymiary oraz bezpieczeństwo.

  1. Okna drewniane posiadają szyby w drewnianych ramach. Pomimo trwałości wymagają systematycznych renowacji przez malowanie i lakierowanie. Spotyka się je w starym budownictwie.
  2. Okna plastikowe posiadają szyby w ramach z PCV, to znaczy polichlorku winylu. Wykazują się wielką trwałością, a poza tym nie wymagają specjalnego dbania o nie. Spotyka się je w nowym budownictwie.
  3. Okna aluminiowe posiadają szyby w ramach z aluminium. Charakteryzują się sterylnością. Spotyka się je w biurowcach oraz galeriowcach.

Podstawowe zasady wyboru parapetów

Parapety to element wykańczający ścianę pod oknem. Chronią przed wilgocią ściany, uciekaniem ciepła z wewnątrz na zewnątrz, a także odgrywają funkcję dekoracyjną. Ze względu na stronę, po której się znajdują, wylicza się parapety wewnętrzne i parapety zewnętrzne. Parapety powinny współgrać stylizacyjnie razem z oknami.

Podstawowe zasady wyboru rolet

Rolety to zwijane i rozwijane płachty znajdujące się na oknach. Chronią przez zbytnim nasłonecznieniem pomieszczenia. Ze względu na stronę, po której się znajdują wylicza się rolety wewnętrzne i zewnętrzne. Rolety zewnętrzne wybiera się pod kątem izolacyjności świetlnej i dekoracyjności, z kolei rolety zewnętrzne wybiera się pod kątem izolacyjności świetlnej, izolacyjności akustycznej, ochrony przed zanieczyszczeniami i bezpieczeństwa.

 

Skomentuj