Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Materiały na meble łazienkowe – 6 najpopularniejszych

Łazienka to jedno z pomieszczeń w domu, które urządzane są najczęściej na wiele lat. To właśnie dlatego warto zadbać o prawidłowy dobór materiałów, odpowiednia funkcjonalność i design wnętrza. Zobacz czym charakteryzuje się wykonanie mebli łazienkowych, by wiedzieć które z nich pasują najlepiej do Twojej łazienki.

Na co zwrócić uwagę wybierając meble łazienkowe?

Wybierając meble łazienkowe przede wszystkim kierujemy się ich wyglądem. Odpowiedni design, kolorystyka i dopasowanie do stylu reszty pomieszczeń jest istotne, jedna nie powinno być jedynym czynnikiem wpływającym na decyzję. Szukając inspiracji warto przejrzeć strony producentów takie jak Defra. Zamieszczone tam informacje techniczne, jak i te dotyczące stylów znacznie ułatwiają decyzję.  Kluczowe jest, aby kierować się funkcjonalnością mebli, przecież z pewnością posłużą nam one kilka lat. Funkcjonalność oznacza przede wszystkim odpowiedni rozmiar i rozkład ich wnętrza. Ważna jest też wygoda późniejszego użytkowania i utrzymania w czystości. Za trwałość mebli i ich wytrzymałość na wilgotne warunki łazienki odpowiada materiał, z którego zostały wykonane. Nie każde tworzywo zachowa swoja świetność przez lata i nie koniecznie będzie łatwe do utrzymania czystości.

Popularne materiały na meble łazienkowe

Materiały mebli łazienkowych różnią się od siebie pod względem trwałości i wyglądu. Wśród najpopularniejszych plasują się meble akrylowe, foliowane i fornirowane. Dużą popularnością cieszy się także trwała płyta HPL.

Meble akrylowane

Akrylowe meble charakteryzuje wytrzymałość na zarysowania i ścieranie. Są także bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Akryl utwardza płytę gipsową, dzięki czemu nabiera ona odporności na wszelkie zewnętrzne działania. To ulubieniec wśród osób gustujących w połyskujących meblach łazienkowych. Sprawdzają się one w nowoczesnym designie łazienki. Projektanci polecają je także do niewielkich pomieszczeń, ponieważ połysk płyty nadaje wnętrzu optycznego powiększenia.

Meble foliowane w łazience

W nowoczesnych łazienkach znajdziemy także meble foliowane. Dzięki termoplastyczności folii nakładanej na płytę możliwe jest pokrycie nią najróżniejszych kształtów mebli. Co za tym idzie, meble foliowane maja niezwykłe możliwości aranżacyjne. Producenci proponują zatem nie tylko nietypowe kształty wyposażenia, ale i szeroki wachlarz kolorów i wzorów.

Meble łazienkowe z płyty HPL

Płyta HPL jest idealnym wyborem do łazienek, w których panuje duża wilgotność powietrza. Jest to rodzaj tworzywa warstwowego utwardzanego w wysokiej temperaturze, dzięki czemu jest on trwały oraz odporny na wodę.

Meble fornirowane

Płyty fornirowane to kawałki drewna naturalnego przyklejane do płyty. Tworzą one imitację drewnianych mebli. Słyną z możliwości doboru aż 200 rodzajów drewna i rozmaitości wykończenia (mat, pół mat, połysk). To tańsza alternatywna modnego dziś trendu na drewno w łazience.

Nowości wśród tworzyw na meble łazienkowe

Coraz popularniejsze wśród tworzyw na meble łazienkowe staje się drewno. Wykorzystywane są zarówno materiały drewnopodobne, jak również naturalne lite drewno. To zdecydowanie wpływa na design łazienki. Drewno wnosi do wnętrza elegancję i ciepło. Decydując się na ten materiał trzeba pamiętać o kluczowych zasadach. Przede wszystkim musi być to drewno o małym skurczu. Pozostają one bogate w oleje naturalne, które chronią tworzywo przed wilgocią. Są to takie gatunki jak mahoń, iroko, teak czy cedr. Powierzchnie drewniane trzeba również odpowiednio przygotować do warunków panujących w łazience, dlatego producenci pokrywają tego typu mebli specjalnymi olejami, lakierami lub woskiem. Hitem wśród tworzyw na meble łazienkowe staje się również stal i żeliwo. Ich surowy design świetnie komponuje się z ciepłem litego drewna, jak również w minimalistycznych przestrzeniach. Należy jednak zwrócić uwagę, by kute elementy mebli były zabezpieczone preparatami zapobiegającymi ich rdzewieniu.

Dopasowanie mebli do łazienki to nie lada wyzwanie. Należy zwrócić uwagę zarówno na funkcjonalność, trwałość, jak i odpowiedni design. Motywacją powinien być jednak fakt, że odpowiedni wybór wiąże się z radością z pięknego łazienkowego wnętrza przez lata.

Skomentuj