Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Kredyt hipoteczny – jak poprawić zdolność kredytową?

Wiele młodych osób, które chcą zaciągnąć kredyt na mieszkanie, ma problemy ze zdolnością kredytową. Trudno szybko zmienić pracę i pomnożyć swoje zarobki. Istnieją jednak proste sposoby, które poprawią naszą zdolność kredytową i sprawią, że w oczach banku, staniemy się bardziej wiarygodnym klientem.

Spłać inne zobowiązania

Naszą zdolność kredytową często obniżają zobowiązania, które już mamy. Chodzi tutaj o kredyty i pożyczki, niespłacone obciążenia na karcie kredytowej, raty za zakupy. Przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny, najlepiej spłacić wszystkie takie obciążenia. Miesięczna rata rzędu zaledwie 100 zł jest w stanie obniżyć naszą zdolność kredytową o nawet 15 tysięcy złotych. Zasada ta często dotyczy nawet limitów kredytowych na ROR, z których nie korzystamy – najlepiej więc w ogóle zamknąć taką otwartą linię kredytową.

 

Zbuduj pozytywną historię kredytową

Młode osoby często mają problemy z wysokimi kredytami ze względu na brak historii kredytowej. Dla banku stanowią bowiem niepewnego klienta. Banki biorą pod uwagę scoring punktowy w BIK. Dlatego warto zdobyć wpisy w Biurze Informacji Kredytowej o terminowej spłacie rat. Jak to zrobić? Wystarczy zaciągnąć kredyt gotówkowy lub kupić sprzęt  AGD czy RTV na raty.

 

Załóż konto w banku, w którym chcesz złożyć wniosek kredytowy

Banki chętniej pokładają zaufanie w klientach, których znają. Dlatego możemy rozważyć założenie rachunku osobistego w sieci, w której będziemy chcieli złożyć wniosek o kredyt hipoteczny. Takie rozwiązanie polecane jest przede wszystkim osobom, które nie mają umowy o pracę na czas nieokreślony. Bank przeanalizuje regularność i wysokość wpływów, co może wpłynąć pozytywnie na decyzję kredytową.

 

Zdecyduj się na równe raty

Raty równe nie zawsze są korzystniejsze. Ale są one w stanie podnieść zdolność kredytową. Pierwsza rata malejąca będzie nawet o około 25 procent wyższa od raty równej. A bank przy wyliczeniach bierze pod uwagę właśnie pierwszą ratę.

 

A może tak współkredytobiorca?

Zdolność kredytową pozwoli nam podnieść także zaciągnięcie kredytu wspólnie z kimś innym. Młodzi ludzie mogą zdecydować się na kredyt z rodzicami.

Wpis powstał we współpracy z 6-Dzielnicą, której deweloperem jest Diamond Properties Sp. z o.o.

Skomentuj