Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Jak dbać o ogród w sierpniu?

ogród latem pielęgnacja

Sierpień to czas, kiedy nasz ogród wciąż jeszcze prezentuje się w pełnej krasie, ale już zaczyna być w nim widoczny upływ czasu.  Kwitnące kwiaty, drzewa owocowe, warzywne grządki wymagają pewnej troski, dlatego aby nasz kawałek zieleni mógł jak najdłużej cieszyć oko, warto wykonać pewne ogrodnicze prace.

Prace porządkowe w ogrodzie

Warto w sierpniu zadbać o spulchnienie ziemi w doniczkach, na rabatkach, grządkach czy wokół drzew owocowych i krzewów. Po mocnym lipcowym słońcu mogła się ona zamienić w twardą skorupę, która utrudni przepuszczalność gruntu. Oprócz tego usuńmy chwasty, a także przekwitłe kwiaty. Zaleca się również przycięcie zbyt wybujałych pędów kwiatów, krzewów malin czy pędów drzew wiśni i czereśni. Warto też na bieżąco zbierać opadłe z drzewa owoce, które przyciągają owady i są dobrą pożywką dla grzybów i bakterii, co z kolei stanowi zagrożenie dla samych drzew.

Co sadzić w sierpniu?

W sierpniu możemy już pomyśleć o roślinach, które przyozdobią nasz ogród w następnym sezonie. W związku z tym można na przykład zasadzić dwuletnie bratki, stokrotki, malwy, dzwonki czy niezapominajki. Jeśli chcemy, by jeszcze tej jesieni na naszych rabatkach zakwitły kwiaty, to wówczas warto zasiać zimowity. Pod koniec sierpnia zaleca się sianie narcyzów i szachownic.

Nawozić czy nie?

Specjaliści radzą, aby po 15 sierpnia nie stosować już nawozów azotowych. Lepiej zastąpić je mieszanką minerałów potasu, fosforu, magnezu i żelaza, która pomoże roślinom przetrwać zimę.

Pielęgnacja winogronu

Sierpień to czas owocowania winorośli. Owocujące pędy należy  przywiązać do podpór, a pod koniec miesiąca usunąć liście, które zacieniają dojrzewające owoce. Dzięki przycięciu tegorocznych pędów, więcej promieni słonecznych będzie dochodzić do samych kiści winogron.

 

Skomentuj