Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Ciekawe pomysły na aranżacje balkonu – 7 ciekawych propozycji

Wprawdzie mamy jeszcze zimę, ale warto już powoli myśleć nad spędzaniem ciepłych, wiosennych wieczorów… no właśnie, gdzie? Dla osób mieszkających w dużych miastach miejscem oddechu zazwyczaj staje się balkon. Tylko jak go urządzić, żeby był jednocześnie uroczy, przytulny i funkcjonalny? Oto kilka ciekawych propozycji.

Drewniana posadzka

Aby nasz balkon sprawiał przytulne wrażenie zadbajmy o odpowiednio klimatyczną podłogę. Najpopularniejsze ostatnio stało się drewno. Poprawnie zabezpieczone i ułożone pod odpowiednim kątem powoduje, że nasz balkon zaczyna wyglądać jak rasowy taras z instagramu projektanta wnętrz. Najefektowniejszym kolorem będzie ciemny brąz bądź szarość.

Siedziska z palet

Jeśli balkon jest wystarczająco przestronny ciekawym, a jednocześnie bardzo tanim i efektownym rozwiązaniem będzie ułożenie siedzisk z palet. Dobrze oszlifowane, zabezpieczone i obłożone masą koców, poduch i poduszeczek będą idealne do przesiadywania wieczorami z lampką wina i dobrą książką.

Wiklinowe meble

Meble wyplatane starodawnymi metodami mają w sobie duszę. Głębokie fotele znajdziemy nie tylko w supermarketach meblarskich, ale również na targowiskach i lokalnych bazarkach. Zazwyczaj wystarczy kilka prostych zabiegów renowacyjnych, żeby ze zmęczonego życiem fotela wydobyć blask i przywrócić jego lata świetności. Pamiętajcie tylko, żeby takie meble raczej chować do domu w deszczowe i pochmurne dni.

Hamak

To rozwiązanie spodoba się wszystkim posiadaczom dzieci. Hamak na balkonie będzie nie lada rozrywką dla małych odkrywców, a gdy tak naprawdę przyjdzie potrzeba można sobie w nim uciąć solidną drzemkę na świeżym powietrzu. Dobrze zamontowany bez problemu utrzyma również dorosłych.

Kwiaty balkonowe

Jeśli nie masz ogrodu to balkon będzie idealnym miejscem, aby go zaaranżować. Kwiaty balkonowe wyglądają oszałamiająco w wiosennym rozkwicie. Szczególnie polecane są pelargonie, które możesz posadzić w długich donicach, jak i mniejsze kwiaty. Zwróć tylko uwagę jak Twoje wymarzone rośliny będą znosić zmienne warunki pogodowe. Ważne też jest ich solidne przymocowanie i dociążenie, aby podczas wichur nic im nie groziło.

Wiszące doniczki

Mając niewielki balkon musimy pamiętać o tym, że każdy skrawek miejsca jest ważny. Aby nie marnować przestrzeni, którą możemy wykorzystać na siedziska bądź stolik do kawy, przenieśmy nasze kwiaty doniczkowe na ściany, bądź zamontujmy je pod sufitem. Coraz modniejsze stają się teraz ręcznie plecione makramy, w których możemy umieścić nasze donice.

Lampki

Nic nie nadaje takiego klimatu ciepłym wiosennym wieczorom jak lampki. Zależnie od Waszych preferencji zainwestujcie w długi łańcuch światełek, albo w pełną uroku lampę, która rozświetli mrok i nada tarasowego klimatu. Warto zastanowić się także nad cotton bollsami. Często wykorzystywane we wnętrzach mogą także dobrze komponować się na balkonie. Używając światełek i lamp pamiętajmy o chowaniu ich do środka podczas pochmurnych i deszczowych dni.

Skomentuj