Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Blaty łazienkowe zamiast szafki? Jasne

blaty łazienkowe

Urządzając łazienkę większość z nas myśli o postawieniu szafki pod umywalkę, są one bardzo wygodne i przydatne, szczególnie w mniejszych łazienkach, w których i tak posiadamy niewiele miejsca, a pod umywalką możemy trzymać detergenty czy inne potrzebne nam rzeczy oraz akcesoria. Ciekawym rozwiązaniem zamiast takiej szafki jest blat łazienkowy. Dlaczego?

Dlaczego blaty łazienkowe są dobrym rozwiązaniem?

Blaty łazienkowe możemy dopasować odpowiednio do naszej łazienki, będą one takiej szerokości oraz długości jaką sobie zażyczymy. Czym dłuższy i szerszy jest blat, tym więcej miejsca zdobędziemy dla siebie.

Blat łazienkowy jest uniwersalny, możemy zrobić pod nim szafki, szuflady, ukryć pralkę, postawić kosz na śmieci, wszystko zależy od naszej fantazji, no i oczywiście wielkości blatu.

Na blacie łazienkowym mamy też większą dowolność jeśli chodzi o rodzaj umywalki jaką chcemy mieć w łazience. Istnieją umywalki nablatowe, wpuszczane w blat – czyli częściowo w nim mocowane oraz podblatowe – w całości mocowane w blacie. Dodatkowo jakiej byśmy umywalki nie wybrali, przestrzeń taka wraz z blatem będzie wyglądała bardzo gustownie, a wokół umywalki (w zależności od wielkości blatu) zdobędziemy sporo miejsca na ustawienie przeróżnych płynów, akcesoriów itp. Oczywiście nie zagracajmy zbyt mocno tego miejsca, zachowajmy w tym umiar.

Jaki blat do łazienki?

Istnieje sporo materiałów, z których można wykonać blat łazienkowy. Jednym z nich są płytki ceramiczne, którymi okleja się stelaż wykonany z płyt gipsowo-kartonowych lub betonu. Płytki mogą być takie same jak na ścianach lub stanowić oddzielny element dekoracyjny łazienki, oryginalnie wyglądają mozaiki. Materiał jakim są płytki ceramiczne wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć i działanie detergentów. Problemem może być użycie fugi, które mogą szybko się brudzić.

Dobrym rozwiązaniem jest użycie kamienia naturalnego. Jest to materiał trwały i dodający pomieszczeniom elegancji. Świetnie prezentuje się zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Blat wykonany z kamienia jest również odporny na czynniki zewnętrzne panujące w łazience.

Niezwykły urok, klimat oraz ciepło wprowadza do łazienki drewno. Należy przy tym pamiętać, że o ten materiał należy bardziej dbać, impregnować oraz pielęgnować. Najlepiej sprawdzą się w łazience gatunki drewna, które są twarde i odporne na wilgoć, czyli gatunki egzotyczne, ale też takie, które znajdziemy w kraju jak: dąb, jesion czy buk.

Inne materiały, które świetnie się sprawdzą w łazience to laminaty (płyta wiórowa pokrywana utwardzonymi w wysokiej temperaturze wieloma warstwami tworzywa sztucznego) oraz kompozyty (corian, kerrock, staron). Najtańsze są laminaty, które można stylizować na różne materiały – drewno, metal czy kamień.

Jedną z najbardziej stylowych oraz nowoczesnych opcji, które dodatkowo wprowadzają do łazienki sterylność są blaty z metalu oraz szkła.

Blaty łazienkowe to świetny pomysł na aranżacje łazienki, pozwalają na dowolność wykonania oraz uniwersalność zastosowania. Zwiększają również w łazience ilość płaskich powierzchni, na których możemy ustawić potrzebne nam w tym pomieszczeniu rzeczy.

 

Skomentuj