Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Biuro w domu. Jak urządzić pokój do pracy

pokój do pracy
Tradycyjna praca biurowa, przeszła niedawno, swego rodzaju przełom. Mianowicie, coraz częściej, pracodawcy godzą się, by pracownicy pełnili swoje obowiązki poza biurem. Tak zwana praca zdalna, to świetne rozwiązanie dla, choćby kobiet w ciąży czy osób które pracują w sąsiednim, do miejsca zamieszkania mieście

Jednak decydując się na to rozwiązanie, pamiętajcie, że w domu nie zawsze znajdziecie warunki by w spokoju popracować. Dlatego tak ważne, by wygospodarować nieco miejsca na nasze domowe biuro.

Oto kilka cennych porad, dzięki którym zaaranżujecie dla siebie idealne miejsce do pracy.

Po pierwsze skupienie

To, że aby w spokoju wykonywać swoje codzienne obowiązki, musisz zwyczajnie mieć spokój i móc się skupić, jest chyba oczywiste. Jeśli jednak pracujesz w domu, to akurat w chwili gdy włączysz komputer, dzieciaki zaczną szaleć, oglądać TV, a twój zwierzak zapewne będzie chciał się pobawić lub wyjść na spacer. W takich warunkach, nie będziesz mieć szans na skupienie i spokojną prace, a to co zazwyczaj zajmuje godzinę, będzie trwało i trwało.

Gdzie urządzić pokój do pracy?

Najlepiej z dala od codziennego zgiełku. Najlepsze będzie pomieszczenie, możliwie najbardziej oddalone, od użytkowej części domu (poddasze, piwnica), Tak by, wszelkie hałasy, zwyczajnie do ciebie nie docierały. Warto też pamiętać, żeby takowego pokoju nie umieszczać na wschodzie. Ranne słońce, skutecznie może utrudnić Ci pracę.

Kolory i jeszcze raz kolory

To, które z nich wybrać, mocno zależne jest tego, jak duży jest twój gabinet. Jaśniejsze kolory, optycznie powiększają przestrzeń – dlatego w przypadku małych pomieszczeń, wybierz biel, beż lub pastelową żółć. Staraj się unikać intensywnych, nasyconych kolorów, ponieważ tworzą one atmosferę przytłoczenia, i mogą cię męczyć. Powinnaś skupić się raczej na naturalnych kolorach.

Meble, mebelki

Najważniejsze, w przypadku miejsca do pracy, jest oczywiście biurko. Wybierz takie, które idealnie wpasuje się w rozmiary twojego pokoju. Jeśli będzie za małe, nie pomieścisz na nim wszystkich niezbędnych narzędzi, za duże natomiast, sprawi, że nie będziesz mogła swobodnie się poruszać. Pamiętaj, że praca wiąże się z długimi godzinami w jednej pozycji – nie oszczędzaj na krześle, kup takie które będzie wygodne i komfortowe.

Światełko w tunelu?

Biuro, musi być dobrze oświetlone, zwłaszcza jeśli pracujesz wieczorami – w dzień, postaraj się zapewnić, możliwie największy dostęp do światła słonecznego. Gdy pracujesz również po zachodzie słońca, powinieneś zdecydować się na lampkę – w przypadku osób praworęcznych, stojącą po lewej stronie biurka. W przypadku ludzi posługujących się ręką lewą, po prawej.

Skomentuj