Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

6 zasad stylu industrialnego

Styl industrialny wywodzi się z lat 50, gdy w ramach oszczędności przestrzeni zaczęto wykorzystywać opuszczone fabryki czy firmy do urządzania w nich mieszkań. Obecnie styl ten jest jednym z najpopularniejszych. Wielu projektantów mieszkań, a także wnętrz decyduje się na jego wykorzystanie w trakcie aranżowania przestrzeni. Poznaj najważniejsze zasady, które pozwolą również nam przemycić industrialnych charakter do naszego mieszkania. 

Nie bój się pustej przestrzeni

Oglądając mieszkania urządzone w industrialnym stylu, w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na sporą ilość wolnej przestrzeni. Zamiast zapełniać każdą wolną przestrzeń fotelami, dywanami, obrazami, nie bójmy się pozostawić pustki. Nawet dysonując niewielkim metrażem, możliwe jest uzyskanie efektu przejrzystości, który jest tak bardzo ceniony przez projektantów wnętrz.

Ogranicz kolory

Aby stworzyć przytulne wnętrze, nie ma potrzeby wykorzystywania całej palety kolorystycznej. W przypadku industrialnego stylu barwy skupiają się wokół szarości, bieli i czerni. Niekiedy wykorzystywane są również odcienie beżu i brązu, a także wszelkie kolory ziemi. Jeśli mimo wszystko pragniemy przemycić wybijający się kolor, zdecydujmy się na chłodną zieleń, błękit lub ceglastą czerwień.

Nie zasłaniaj okien

Firanki czy zasłony nie mają prawa wpisywać się w industrialnie urządzone mieszkanie. Odsłoń okna i pozwól, by światło mogło swobodnie przez nie wpadać. Postaraj się pozostawić wolną przestrzeń, która nie zablokuje promieni słonecznych. Jeśli chcemy osłonić się przed wzrokiem sąsiadów, zwłaszcza wieczorami, gdy zapalamy światło w naszym mieszkaniu, skorzystajmy z wygodnych rolet, które dopasują się kolorem do aranżacji przestrzeni.

Nie przejmuj się wykończeniem

Jeśli w Twoim mieszkaniu widać rury, cegły, a któraś ze ścian nie jest wykończona, potraktuj to jako zaletę. Niedbałe wykończenie, a nawet jego brak, można z powodzeniem potraktować jako element, który nada Twojemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Wyjątkowo ceniony jest goły beton, nieobrobione drewno, stal czy szkło.

Wykorzystaj stare meble

Aby wyposażyć mieszkanie urządzane w stylu industrialnym, możemy całkiem sporo zaoszczędzić, wykorzystując stare meble. Obdrapane lub zniszczone szafki i półki są świetną bazą na stworzenie niepowtarzalnego wnętrza. Szukając regału w sklepie, warto zainteresować się prostymi metalowymi kontrakcjami, które często kupowane są do garażów.

Zrezygnuj z licznych dodatków

Siłą industrialnego stylu jest jego prostota. Zamiast wieszania obrazów na ścianach postaw na proste lustro, które oprócz ozdoby będzie jednocześnie praktyczne. Zrezygnuj z nadmiaru poduszek, dywanów, koców. Postaraj się wszystkie akcesoria w kuchni i w łazience pochować w szafkach. W ten sposób przestrzeń będzie przyjemnie schludna i zyska na uroku.

Styl industrialny wielu osobom wydaje się zbyt surowy i nieprzyjazny. Okazuje się jednak, że odpowiednio zaaranżowana przestrzeń potrafi naprawdę stać się przytulna. Bez względu na to, czy jesteśmy miłośnikami, czy przeciwnikami industrialnego smaku, warto przemycić jego elementy podczas kreowania swojej własnej domowej przestrzeni.

Skomentuj