Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Wystrój salonu fryzjerskiego – porady i inspiracje aranżacyjne

Sukces salonu fryzjerskiego to zadowolony klient. Świetna jakość usług, profesjonalny personel i odpowiedni poziom cen to nie wszystko. Istotnym czynnikiem jest również wystrój wnętrza, który tworzy atmosferę, decydującą o nastroju klienta. Zobacz porady i inspiracje, jakimi kierować się urządzając salon fryzjerski, aby zachęcał do ponownych odwiedzin!

Styl salonu fryzjerskiego

Na sposób zaaranżowania wpływa wiele czynników – gust właściciela, lokalizacja, wielkość pomieszczenia i budżet. Stosowane kolory, meble fryzjerskie, materiały i dekoracje decydują o tym, jaki klimat będzie miało wnętrze. Ważne, żeby było oryginalne i gustowne. W polskich salonach można wyróżnić przeważające style wystroju wnętrz:

  • Glamour  – ekstrawagancja i luksus. Przeważają odcienie różu, fioletu i eklektycznie zestawione meble: stylizowane na minione epoki krzesła oraz sofy w poczekalni oraz nowoczesne myjnie i fotele fryzjerskie.
  • Industrialny – minimalizm, surowość wnętrza i prostota. Przeważają stonowane i przygaszone odcienie bieli, szarości i beżu. Meble w tym stylu są celowo postarzane i ustawiane w różnych kombinacjach.
  • Retro – minimalistyczne połączenie nowoczesności i wystroju z drugiej połowy ubiegłego wieku. Przeważają mocne, krzykliwe odcienie zieleni, żółci, czerni, brązu, czerwieni i pomarańczy. Meble są stylizowane na starodawne, często z efektem odnawiania.
  • Nowoczesny – minimalizm i prostota na dużej przestrzeni. Przeważają odcienie beżu, bieli, czerni i szarości z elementami drewnianymi. Meble są praktyczne i proste, wykonane z drewna, skóry, tworzyw sztucznych z elementami szkła i metalu.

Stefy salonu fryzjerskiego

Podstawowymi zasadami wystroju są schludność, czystość i elegancja.

Aranżując wnętrze warto pamiętać, że poczekalnia z recepcją, strefy przygotowania, fryzjerska i pielęgnacji powinny ze sobą współgrać, tworząc jedną, spójną całość.

Meble

Osiadający na nich kurz, zabrudzenia i uszkodzenia są łatwo zauważalne. Meble do salonu fryzjerskiego są elementem wyposażenia, o którego czystość musisz bezwzględnie zadbać! Systematycznie usuwanie plam z fotelów, powstałych podczas zabiegów, będzie łatwiejsze, jeśli zdecydujesz się na ciemne wersje. Jasne elementy wyposażenia nie będą praktyczne. Wykonanie z dobrych jakościowo materiałów, ułatwi ich regularne czyszczenie. Takie meble znajdziesz tutaj: https://modnakaja.pl/pl/meble-fryzjerskie-oferta-48h/2. Wybierając wyposażenie weź pod uwagę komfort pracy fryzjera i samopoczucie klienta. Stawiaj na ciemniejsze wyposażenie, posiadające metaliczne wykończenia, co uprości zadbanie o schludność. Jednak pamiętaj, żeby nie przeciążyć wnętrza – postaw na kontrast białej umywalki i czarnego fotela!

Kolory ścian

To one potrafią decydować o nastroju.

Jasne odcienie

Odbijają światło, dając efekt optycznego powiększenia pomieszczenia. Dodatkowo nadają charakter nieskazitelności, czystości i świeżości wnętrza. Dzięki temu sprzyjają odprężeniu. Nadają się do każdej wielkość lokalu, jednak w przypadku małych przestrzeni pozwolą na ich wizualne zwiększenie.

Ciemne odcienie

Mogą sprawiać, że w ich otoczeniu poczujemy się przytłoczeni. Sprzyjają rozdrażnieniu, zmęczeniu i przemęczeniu oczu. Bardziej nadają się na dodatki, uzupełniające aranżacje. Nadają się wyłącznie do dużych pomieszczeń, ponieważ zmniejszają wizualnie wielkość lokalu.

Kontrastowanie odcieni

Aby utrzymać harmonię w salonie fryzjerskim, warto łączyć ciemne i jasne barwy ścian, mebli i dodatków.

Lustra

Powinny być jak największe, umożliwiające klientom oglądanie całej sylwetki. Warto pamiętać o ich rozmieszczeniu oraz odpowiednim dopasowaniu z oświetleniem. Światło nie może odbijać się od luter, rażąc przy tym klientów lub pracowników!

Oświetlenie

Warto pomyśleć o dostępie do światła dziennego i dużych oknach. Komfort pracy personelu zależy od ułożenia i dobrania oświetlenia – im bardziej naturalne światło, dają montowane lampy i żyrandole, tym lepiej. Ich barwa powinna być neutralna i zimna, a światło rozproszone z właściwościami zbliżonymi do tego dziennego. Wizualnie ważna jest też oprawa źródeł światła – kryształowa, wykonana z mlecznego lub przeźroczystego szkła.

Podłoga

To nie niej znajdują się włosy i inne ślady użytkowania. Powinna być łatwa w czyszczeniu. Warto wybierać podłogi, na których zabrudzenia będą mniej widoczne – monochromatyczny, ciemny kolor, delikatny połysk czy metaliczność sprzyjają maskowaniu pojawiających się brudów. Możesz zdecydować się na płytki i fugi z brokatowymi drobinkami, odbijającymi światło.

Dodatki

To one odpowiadają za ożywienie przestrzeni i nadanie jej charakteru! Roślinność – cięte kwiaty, pachnące zioła, kwiaty doniczkowe, zielone dekoracje, obrazy, poduszki i inne akcenty pomogą się wyciszyć i zrelaksować.

Nie ma jednoznacznych wytycznych jak powinno wyglądać wnętrze salonu fryzjerskiego, przecież nie chcesz, żeby Twoje miejsce pracy wyglądało, jak wszystkie inne! Zadbaj o funkcjonalność i komfort użytkowania. Najważniejsze w aranżacji wnętrza jest to, aby jego wygląd zachęcał klientów do powrotu, jednocześnie spełniając wymagania pracowników.

Skomentuj