Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Wyspa kuchenna – jak ją zaprojektować?

wyspa kuchenna

Wyobraź sobie, że wchodzisz do kuchni i na środku jest właśnie ona – wyspa kuchenna! Marzenie wielu osób – praktyczne, estetyczne i nowoczesne rozwiązanie wystroju wnętrza. Bezsprzecznie, jej funkcjonalność zapewnią przemyślany projekt i odpowiednie wykonanie. Dzięki temu zyskasz możliwość wykorzystania w pełni jej potencjału. Jakie aspekty należy wciąć pod uwagę?

Wyspa kuchenna – centrum dowodzenia

Wyspa jest nieruchomym elementem składowym aranżacji wnętrza. Składają się na nią szafki przykryte blatem, które możesz dostosować do własnych potrzeb. Ustawiona na samym środku pomieszczenia jest idealnym puntem do jednoczesnego kontaktu z pozostałymi osobami i realizowania zadań kuchennych – takich jak gotowanie, pieczenie, sprzątanie, mycie naczyń.

Możliwości jej zastosowania jest wiele, wszystko zależy od Ciebie i tego, do czego chcesz ją wykorzystywać. Wyspa kuchenna może spełniać funkcję:

  • Blatu kuchennego lub stołu, przy którym możesz spożywać posiłki – doskonałym dodatkiem są hokery lub krzesła barowe;
  • Powierzchni roboczej – z miejscem do gotowania i pracy, zawierającym zlew, kuchenkę gazową lub płytę indukcyjną do gotowania. Istotne jest to, aby pamiętać o umieszczeniu okapu nad płytą grzewczą;
  • Mebla akcentującego przejście między dwoma pomieszczeniami;
  • Miejsca do przechowywania naczyń, akcesoriów i sprzętów kuchennych;
  • Winiarki – regału do przetrzymywania win;
  • Baru, doprzygotowywania napoju i drinków;

Kuchnia z wyspą – projekt

Najprościej umieścić wyspę projektując nowe pomieszczenie. Nieco więcej trudności może przysporzyć wkomponowanie jej w wystrój małej lub zaaranżowanej już kuchni. Jednak nie jest to niemożliwe! Wyspa kuchenna sprawdzi się zarówno w otwartych, jak i zamkniętych pomieszczeniach.

Co należy wziąć pod uwagę, planując ustawienie wysypy kuchennej?

  • Ilość miejsca w pomieszczeniu – istotne są tu wielkość i kształt kuchni. Wyspa będzie wyglądała najlepiej, jeśli dostępna powierzchnia wynosi minimum 15m2 i jest jak najbardziej zbliżona kształtem do kwadratu;
  • Odległości pomiędzy ścianami i pozostałymi elementami wyposażenia kuchni (szafki, meble, krzesła, stół);

Wyspa kuchenna – inspiracje

Możliwości aranżacji wyspy kuchennej jest naprawdę wiele! Dlatego jest to rozwiązanie, które sprawdzi się w niejednej kuchni! Wystarczy pomysł i odpowiedni projekt!

Gotowanie

Dzięki temu, że jest to miejsce umożliwiające dostęp z każdej strony, możemy zaaranżować przestrzeń do wspólnego gotowania. Co więcej, przygotowując posiłki przy wyspie kuchennej, możemy zachować kontakt z pozostałymi domownikami lub gośćmi.

Przechowywanie

Miejsce pod blatem możemy wykorzystać na dodatkowe szafki, półki i szuflady lub zabudować sprzęty AGD. Jeśli ilość miejsca użytkowego okaże się wystarczająca, wtedy wyspa kuchenna na spokojnie może zastąpić pozostałe meble kuchenne, stając się jedynym elementem w kuchni.

Mobilna wyspa kuchenna

Nieduża, a cieszy. Wersja na kółkach lub taka, którą możesz łatwo przestawić. Doskonała alternatywa dla mniejszych pomieszczeń.

Zastanawiasz się, jakby wyglądała wyspa kuchenna w Twojej kuchni?

Skomentuj