Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Wystrój salonu fryzjerskiego – porady i inspiracje aranżacyjne

Sukces salonu fryzjerskiego to zadowolony klient. Świetna jakość usług, profesjonalny personel i odpowiedni poziom cen to nie wszystko. Istotnym czynnikiem jest również wystrój wnętrza, który tworzy atmosferę, decydującą o nastroju klienta. Zobacz porady i inspiracje, jakimi kierować się urządzając salon fryzjerski, aby zachęcał do ponownych odwiedzin!

Styl salonu fryzjerskiego

Na sposób zaaranżowania wpływa wiele czynników – gust właściciela, lokalizacja, wielkość pomieszczenia i budżet. Stosowane kolory, meble fryzjerskie, materiały i dekoracje decydują o tym, jaki klimat będzie miało wnętrze. Ważne, żeby było oryginalne i gustowne. W polskich salonach można wyróżnić przeważające style wystroju wnętrz:

  • Glamour  – ekstrawagancja i luksus. Przeważają odcienie różu, fioletu i eklektycznie zestawione meble: stylizowane na minione epoki krzesła oraz sofy w poczekalni oraz nowoczesne myjnie i fotele fryzjerskie.
  • Industrialny – minimalizm, surowość wnętrza i prostota. Przeważają stonowane i przygaszone odcienie bieli, szarości i beżu. Meble w tym stylu są celowo postarzane i ustawiane w różnych kombinacjach.
  • Retro – minimalistyczne połączenie nowoczesności i wystroju z drugiej połowy ubiegłego wieku. Przeważają mocne, krzykliwe odcienie zieleni, żółci, czerni, brązu, czerwieni i pomarańczy. Meble są stylizowane na starodawne, często z efektem odnawiania.
  • Nowoczesny – minimalizm i prostota na dużej przestrzeni. Przeważają odcienie beżu, bieli, czerni i szarości z elementami drewnianymi. Meble są praktyczne i proste, wykonane z drewna, skóry, tworzyw sztucznych z elementami szkła i metalu.

Stefy salonu fryzjerskiego

Podstawowymi zasadami wystroju są schludność, czystość i elegancja.

Aranżując wnętrze warto pamiętać, że poczekalnia z recepcją, strefy przygotowania, fryzjerska i pielęgnacji powinny ze sobą współgrać, tworząc jedną, spójną całość.

Meble

Osiadający na nich kurz, zabrudzenia i uszkodzenia są łatwo zauważalne. Meble do salonu fryzjerskiego są elementem wyposażenia, o którego czystość musisz bezwzględnie zadbać! Systematycznie usuwanie plam z fotelów, powstałych podczas zabiegów, będzie łatwiejsze, jeśli zdecydujesz się na ciemne wersje. Jasne elementy wyposażenia nie będą praktyczne. Wykonanie z dobrych jakościowo materiałów, ułatwi ich regularne czyszczenie. Takie meble znajdziesz tutaj: https://modnakaja.pl/pl/meble-fryzjerskie-oferta-48h/2. Wybierając wyposażenie weź pod uwagę komfort pracy fryzjera i samopoczucie klienta. Stawiaj na ciemniejsze wyposażenie, posiadające metaliczne wykończenia, co uprości zadbanie o schludność. Jednak pamiętaj, żeby nie przeciążyć wnętrza – postaw na kontrast białej umywalki i czarnego fotela!

Kolory ścian

To one potrafią decydować o nastroju.

Jasne odcienie

Odbijają światło, dając efekt optycznego powiększenia pomieszczenia. Dodatkowo nadają charakter nieskazitelności, czystości i świeżości wnętrza. Dzięki temu sprzyjają odprężeniu. Nadają się do każdej wielkość lokalu, jednak w przypadku małych przestrzeni pozwolą na ich wizualne zwiększenie.

Ciemne odcienie

Mogą sprawiać, że w ich otoczeniu poczujemy się przytłoczeni. Sprzyjają rozdrażnieniu, zmęczeniu i przemęczeniu oczu. Bardziej nadają się na dodatki, uzupełniające aranżacje. Nadają się wyłącznie do dużych pomieszczeń, ponieważ zmniejszają wizualnie wielkość lokalu.

Kontrastowanie odcieni

Aby utrzymać harmonię w salonie fryzjerskim, warto łączyć ciemne i jasne barwy ścian, mebli i dodatków.

Lustra

Powinny być jak największe, umożliwiające klientom oglądanie całej sylwetki. Warto pamiętać o ich rozmieszczeniu oraz odpowiednim dopasowaniu z oświetleniem. Światło nie może odbijać się od luter, rażąc przy tym klientów lub pracowników!

Oświetlenie

Warto pomyśleć o dostępie do światła dziennego i dużych oknach. Komfort pracy personelu zależy od ułożenia i dobrania oświetlenia – im bardziej naturalne światło, dają montowane lampy i żyrandole, tym lepiej. Ich barwa powinna być neutralna i zimna, a światło rozproszone z właściwościami zbliżonymi do tego dziennego. Wizualnie ważna jest też oprawa źródeł światła – kryształowa, wykonana z mlecznego lub przeźroczystego szkła.

Podłoga

To nie niej znajdują się włosy i inne ślady użytkowania. Powinna być łatwa w czyszczeniu. Warto wybierać podłogi, na których zabrudzenia będą mniej widoczne – monochromatyczny, ciemny kolor, delikatny połysk czy metaliczność sprzyjają maskowaniu pojawiających się brudów. Możesz zdecydować się na płytki i fugi z brokatowymi drobinkami, odbijającymi światło.

Dodatki

To one odpowiadają za ożywienie przestrzeni i nadanie jej charakteru! Roślinność – cięte kwiaty, pachnące zioła, kwiaty doniczkowe, zielone dekoracje, obrazy, poduszki i inne akcenty pomogą się wyciszyć i zrelaksować.

Nie ma jednoznacznych wytycznych jak powinno wyglądać wnętrze salonu fryzjerskiego, przecież nie chcesz, żeby Twoje miejsce pracy wyglądało, jak wszystkie inne! Zadbaj o funkcjonalność i komfort użytkowania. Najważniejsze w aranżacji wnętrza jest to, aby jego wygląd zachęcał klientów do powrotu, jednocześnie spełniając wymagania pracowników.

Rodzaje włóczek – przewodnik – jak dobrać włóczkę

Szydełkowanie z roku na rok staje się coraz bardziej popularne. Korzyści z wykonywania robótek ręcznych jest wiele, to między innymi możliwość zrelaksowania się i odprężenia. Jeżeli zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie tej uzależniającej przygody z szydełkowaniem, to musimy wiedzieć, jakie istnieją rodzaje włóczek, tak aby poprawnie dobrać je do naszych robótek.

Sklep z włóczkami 

Jednak zanim przejdziemy do poprawnej terminologii i podziałów ze względu na rodzaje, musimy wiedzieć, gdzie kupować włóczki. Jednym z nowoczesnych i wygodnych rozwiązań jest sklep internetowy z włóczkami, w którym znajdziemy wszystko, czego nam trzeba. Dla jednych będą to tanie włóczki, a dla innych innowacje we włókiennictwie, czyli przykładowo włóczka puffy, dzięki której możemy dziergać bez żadnego dodatkowego sprzętu. W dobrze zaopatrzonych sklepach znajdziemy także kordonki, przykładowo popularny kordonek stokrotka, czy kordonek maxi. Sprawdź sklep internetowy z włóczkami: https://zamotane.pl i znajdź najlepszy kordonek i wełnę dla siebie.

Podział ze względu na pochodzenie

Włóczki da się podzielić ze względu na ich pochodzenie. Wyróżnić możemy dwie grupy włóczek – naturalne i syntetyczne. Włóczki naturalne, dzielą się dodatkowo na te pochodzenia zwierzęcego i roślinnego. Pamiętajmy, że włóczkę należy dobrać przede wszystkim do robótki, którą mamy zamiar wykonać. Przed dokonaniem wyboru powinniśmy się zastanowić, kto będzie korzystał z danej robótki i jakie powinna posiadać właściwości. Oczywiste jest, że włóczki wełnianej będziemy używać głównie  w przypadku wykonywania robótek związanych z garderobą zimową.

Włóczki naturalne pochodzenia zwierzęcego

W tej grupie włóczek znajdą się te pozyskane z wełny oraz jedwabiu. Druga grupa włókien powstaje dzięki poczwarce jedwabnika, jest niezwykle delikatna i miękka, dzięki czemu idealnie się na niej pracuje, ale tylko tym, którzy nie popełniają błędów podczas szydełkowania, sama robótka nie jest trwała, łatwo ją zniszczyć. Natomiast włóczki wełniane można podzielić na te pochodzące z wełny owczej i  koziej. Wełna owcza dzieli się na tę szetlandzką, która jest gęsta, trwała i niestety gryząca, oraz na wełnę z merynosów, która jest niezwykle delikatna i przyjemna w dotyku, grzejącą oraz niegryząca.

Wełna kozia zaś dzieli się na moher i kaszmir. Moher jest puszysty, delikatny i idealnie sprawdza się w robótkach na szaliki, czapki i sweterki. Kaszmir natomiast jest jednym z najdroższych włókien, który kojarzy się najwyższą jakością produktów. Występuje również wełna z alpak, która jest ciepła, cienka, wytrzymała i dobra dla alergików. Ostatnim rodzajem wełny jest królicza, która jest bardzo delikatna i cienka.

Włóczki naturalne pochodzenia roślinnego

Kolejną grupą są włóczki pochodzenia roślinnego. Pierwszym z nich są oczywiście włóczki bawełniane, czyli jedne z najpopularniejszych wyborów szydełkowych miłośników. Jej zaletą jest to, że nie  mechaci się, jest wytrzymała, a jednocześnie delikatna. Jej zastosowanie jest bardzo szerokie, możemy ją wykorzystywać do tworzenia zabawek, ale i dekoracji do naszego domu. Kolejnymi włóczkami są te lniane, które idealnie sprawdzą się do tworzenia garderoby letniej. Pamiętajmy, że len jest wytrzymały, antyalergiczny,  ale i sztywny.

Włóczki syntetyczne

Włóczki te powstają w efekcie procesów chemicznych, dzięki czemu w odróżnieniu od wielu włóczek pochodzenia zwierzęcego, nie uczulają, są zdecydowanie tańsze i wytrzymałe. Jednak ich głównym mankamentem jest to, że nie trzymają ciepła, dlatego nie będą nadawały się do wykonywania elementów garderoby, które mają nas ogrzać zimą. Pierwszym rodzaje włóczek syntetycznych jest akryl, który jest zdecydowanie bardzo łatwo dostępny, nie uczula i jest tani. Jednak jego główną wadą jest dźwięk, który skrzypi podczas robótki, przez co, zamiast się odprężać, mamy ochotę przestać szydełkować.

Dodatkowo akryl nie przepuszcza powietrza i zwiększa ryzyko mechacenia się robótki. Jednak nadaje się jak najbardziej do tworzenia dekoracji do domu i zabawek dla dzieci, czy naszych psich pupili. Kolejnym rodzajem włóczek syntetycznych jest poliester. Takie włóczki są często miękkie, miłe w dotyku i można je nazwać futerkowymi. I także bardzo dobrze się sprawdzają w przypadku szydełkowania maskotek.

Pamiętajmy, że rodzaj włóczki powinniśmy dobierać ze względu na właściwości, jakie ma spełniać robótka. Wyróżnić możemy włóczki naturalne pochodzenia zwierzęcego, naturalne pochodzenia roślinnego oraz włóczki syntetyczne, które najlepiej sprawdzą się do tworzenia dekoracji do domu, czy zabawek dla dzieci.

Trening FBW w domu – jak go stworzyć?

Bardzo wiele mówi się o rodzajach treningów – czy lepsze efekty przynosi split, czy FBW, który z nich będzie skuteczniejszy na redukcję, a który na masę, który sprawdzi się lepiej u kobiet, a który u mężczyzn. Dziś skupimy się jedynie na treningu FBW czyli Full Body Workout – treningu całego ciała. Jak go stworzyć, by móc z łatwością i efektywnie ćwiczyć w domu?

Czym jest trening FBW?

Trening FBW to jedna z metod, w której podczas sesji treningowej wykonuje się ćwiczenia na wszystkie grupy mięśniowe. Dzięki temu mamy możliwość trenowania w ten sposób w domu, wykorzystując ciężar własnego ciała lub akcesoria niewielkich rozmiarów (gumy oporowe, hantle, kettlebells, piłki). Najważniejszą cechą jest dobór ćwiczeń wielostawowych i koncentracja właśnie na nich, a nie na izolowanych – w końcu chcemy zaangażować do pracy jak najwięcej partii mięśniowych. Czy tego typu trening w warunkach domowych może przynieść efekty? Jak najbardziej tak! O ile oczywiście zostanie poprawnie skonstruowany. Podpowiadamy, jak dobierać ćwiczenia, by uzyskać jak najlepsze efekty – wysmuklenie sylwetki i ujędrnienie ciała.

Zasady treningu FBW

Do podstawowych zasad treningu FBW ukierunkowanego na redukcję tkanki tłuszczowej zaliczyć można przede wszystkim, wcześniej już wspomnianą, koncentrację na ćwiczeniach wielostawowych. Oprócz tego pamiętajmy by:

  • Ćwiczenia ustawiać w kolejności od największej partii mięśniowej do najmniejszej (najpierw nogi, później klatka piersiowa i grzbiet, a dopiero po nich skupiamy się na ramionach i brzuchu),
  • Zakres powtórzeń powinien zaczynać się od 12 i sięgać wyżej – wtedy na pewno przyspieszymy proces spalania tkanki tłuszczowej,
  • Przerwy pomiędzy seriami powinny być krótkie – od 30 do 60 sekund,
  • Nie zapominamy o przerwie między sesjami treningowymi – tutaj nie sprawdzi się zasada „im więcej, tym lepiej”, bo nasze ciało potrzebuje regeneracji, by prawidłowo funkcjonować.

Ta metoda odpowiednia jest dla początkujących, ale również dla osób ćwiczących, które wpadły w monotonię i szukają urozmaicenia, albo dla tych będących w trakcie roztrenowania, czyli „deloadu”.

Ćwiczenia, które muszą się znaleźć w Twoim planie

Nawet gdy w domu nie masz żadnych akcesoriów i obciążenia, możesz zbudować plan treningowy, który będzie przynosił efekty! Ćwiczenia wielostawowe na nogi i pośladki, które powinny znaleźć się w każdym planie to między innymi: przysiady (wąskie, szerokie – sumo, z wyskokiem, bułgarskie), wykroki (w przód, w tył, do boku, z uniesieniem kolana lub wyskokiem), glute bridge (obunóż, ze stopami na podwyższeniu, jednonóż), martwy ciąg zwykły lub na jednej nodze. Później wprowadzajmy pompki klasyczne i wąskie – jeśli nie jesteś w stanie zrobić zbyt wielu powtórzeń, ułatwisz sobie, robiąc je na podwyższeniu lub na kolanach. Grzbiet bardzo dobrze będzie pracował, podczas unoszenia tułowia leżąc przodem, a także – jeśli mamy w domu drążek – podczas podciągania.

Ramiona możemy wzmacniać z „domowym” obciążeniem, czyli butelkami wody lub soku: wznosy ramion przodem i bokiem, uginanie przedramion na biceps, wyprost przedramion w opadzie tułowia na triceps czy tzw. odwrócone rozpiętki. Na brzuch nie może zabraknąć popularnej deski, spięć brzucha prostych i skośnych, opuszczania nóg czy różnych innych wariacji. Warto też wprowadzić kilka ćwiczeń podnoszących tętno: burpees, pajacyki, przeskoki czy bieg bokserski. Dzięki nim zachowamy wysoki poziom spalania tkanki tłuszczowej przez cały trening.

W internecie znaleźć można wiele gotowych planów, jednak nie zastąpi to trenera personalnego i jego czujnego oka, pilnującego naszego bezpieczeństwa podczas wykonywania ćwiczeń – o tym należy pamiętać!

Jak wybrać zasłony i firanki?

okno i zasłony

Zasłony i firanki to wciąż najpopularniejszy sposób na aranżację okienną – sprawdzą się w każdym domu i mieszkaniu. Odpowiednie tekstylia jednak wcale nie tak łatwo dobrać. Trzeba wziąć pod uwagę kilka aspektów: kolor, wzór, teksturę, materiał, rozmiar, jakość, cenę… Nic dziwnego, że dla wielu z nas to nie lada dylemat. Podpowiadamy, jak wybrać zasłony i firanki do swojego mieszkania.

Czytaj dalej

Metamorfoza Twojego tarasu – dekorujemy taras

Lato, wielu z nas myśli o tym co mogliby zmienić na swoich werandach i tarasach. Jak je odświeżyć i jakie zmiany wprowadzić. Zawsze warto mieć koncepcję na miejsce, w którym możemy się zrelaksować podczas letniego wypoczynku.

Wielu z nas mieszka na wysokościach w dużych miastach. Czy nie byłoby wspaniale wyjść na przytulny taras z pięknym widokiem na miasto?

Prywatność

Przede wszystkim w pierwszej kolejności należy odgrodzić się od sąsiadów. Każdy z nas jednak potrzebuje mieć trochę prywatności, choćby po to, żeby zjeść w piżamie śniadanie na tarasie czy wypić poranną kawę. Warto zastanowić się nad postawieniem drewnianej kraty lub ścianki.

Po drugie zamontuj matę ochronną przy balustradzie jeśli ją posiadasz. Na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów, możesz wybrać trzcinowe, materiałowe, wiklinowe i wiele innych.

Podłoga

Najcieplejszy i najbardziej przyjemny klimat na balkonie zapewni drewniana podłoga. Można użyć do tego celu tarasowe deski lub zdecydować się na gotowe drewniane kafelki, które są w przystępnej cenie, a ich montaż to czysta przyjemność. Dostępne są w marketach jak i w Internecie.

Meble

Ostatnio bardzo na czasie – meble z palet. Można stworzyć z nich wszystko! Od jednoosobowych siedzisk, aż po narożniki. Dużym plusem jest to, że można malować je na dowolny kolor. Niestety do ich wykonania niezbędna jest przestrzeń i odpowiedni sprzęt.

Wygodną opcją są proste meble z serii składany stolik w komplecie z krzesłami, ale to niezbyt atrakcyjna aranżacja.

Bardzo ciekawą i przyciągającą uwagę opcją są meble wykonane ze skrzynek. Tutaj również mamy dowolność jeśli chodzi o kolor i są znacznie prostsze w zrobieniu niż meble z palet.

Oczywiście można również pojechać do supermarketu i kupić gotowe ratanowe lub wiklinowe meble.

Rośliny

Jeśli chodzi o rośliny, to dość indywidualna sprawa. Każdy lubi co innego. Dużo zależy od tego jak bardzo znamy się na roślinach i na ile jesteśmy w stanie o nie dbać. Zanim jednak zdecydujemy się na coś, sprawdźmy jakie rośliny będą miały dobre warunki na Twoim tarasie.

Dekoracje

Niestety bardzo droga przyjemność, ponieważ opcji jest mnóstwo. Można wybrać lampiony, świeczki, dywaniki, poduszki na meble, ozdoby, które można postawić na stoliku czy parapecie oraz oświetlenie. Jeśli jesteśmy przy oświetleniu, to polecam lampki ogrodowe girlanda. Można je umieścić na macie położonej przy balustradzie, dzięki temu montaż jest szybki i łatwy. Nie są drogie, a efekt jest spektakularny. Pięknie doświetlą balkon czy taras wieczorną porą i nadadzą niesamowity klimat.

Najważniejsze, aby dekoracje pasowały do siebie kolorystycznie, tak aby tworzyły estetyczną całość. Ważne, aby zgrywały się także z pozostała częścią balkonu, dlatego ważne jest, aby przemyśleć to, w jakim stylu chcemy urządzić nasz balkon czy taras.

Strony:12