Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Światło w aranżacji wnętrz – dlaczego jest tak istotne?

oświetlenie

W dzisiejszych czasach światło nie służy już tylko do rozpraszania mroku ale także często jest ozdobą samą w sobie. Dzięki mierzonej w Kelvinach temperaturze barwowej możemy wpływać na nasze samopoczucie a także wygląd i wielkość pomieszczenia.

Oświetlenie pomieszczenia

Światło sztuczne zastępuje nam światło naturalne. W pomieszczeniu nie może być zbyt jasno ani zbyt ciemno ponieważ to będzie negatywnie wpływać na nasze samopoczucie. Najlepiej aby w każdym pomieszczeniu znalazły trzy rodzaje oświetlenia:
– oświetlenie ogólne, które stanowi tło oświetlenia kierunkowego. Jego zadaniem jest z zapewnienie przejrzystości danego pomieszczenia.
– oświetlenie kierunkowe(miejscowe), które ma za zadanie dokładnie doświetlić ustalone miejsce np. lampa nad stołem w jadalni.
– oświetlenie dekoracyjne, które buduje odpowiedni klimat pomieszczenia.

Samopoczucie

  • Barwa zimna światła motywuje do działania i pracy. Pomieszczenie z oświetleniem chłodnym sprawia wrażenie mniej przytulnego jednak to pozytywnie wpływa na fale mózgowe. W pomieszczeniach, w których zastosowano barwę chłodną jest się łatwiej skoncentrować.
  • Barwa ciepła relaksuje, rozluźnia i pomaga wypocząć. Daje bardzo przyjemne w odczuciu światło a pomieszczenia, w których wykorzystano barwę ciepłą wydają się bardziej przytulne.

Dobór barwy do poszczególnych pomieszczeń

Kuchnia
W kuchni najlepiej sprawdzi się światło ciepłe lub neutralne. W świetle zimnym przygotowywane posiłki będą wyglądać nieświeżo i nieatrakcyjnie.

Salon
W salonie również najlepiej sprawdzi się barwa ciepła, ponieważ jest to miejsce, w którym odpoczywamy i spożywamy posiłki.

Sypialnia
W sypialni najlepiej zastosować żarówki LED o barwie ciepłej(zarówno do oświetlenia górnego jak i lampek nocnych). Dzięki temu wnętrze będzie wydawać się przytulniejsze i ułatwi odpoczynek.

Łazienka
Jest to pomieszczenie, w którym zwykle stosuje się więcej źródeł światła. Najlepiej zdecydować się na barwę neutralną bądź chłodną ponieważ te tonacje będą najbardziej pomocne w porannej toalecie(makijaż, golenie się).

Miejsce pracy
W miejscu, które przeznaczamy do pracy bądź nauki powinno stosować się żarówki ledowe o barwie chłodnej. Barwa chłodna pobudza do działania i ułatwia skupienie.

Wygląd i wielkość pomieszczenia

Stosując odpowiednie oświetlenie można maskować pewnie niedoskonałości pomieszczeń.
– Kierowanie oświetlenia na sufit pozornie powiększa wnętrze.
– Odpowiednie oświetlenie górnych stref ścian i przyciemnienie dolnych sprawia wrażenie jakby pomieszczenie było wyższe.
– W pomieszczeniach prostokątnych skierowanie światła na ściany krótsze powoduje optyczne poszerzenie pomieszczenia.

 

Najlepsze oświetlenie do wnętrz swojego domu znajdziesz tutaj.

 

Odpowiednie oświetlenie wnętrza naszego mieszkania czy domu owocuje lepszym samopoczuciem. Zastosowanie różnych świateł w zależności od przeznaczenia pokoju(światła zimne w pokojach, w których potrzebujemy się skupić, światła ciepłe w pomieszczeniach, w których pragniemy się zrelaksować) pozytywnie wpłynie na nastrój domowników.

Skomentuj