Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Jak wybrać kamerę termowizyjną

Kamery termowizyjne znalazły szerokie zastosowanie w wielu branżach, a rosnące zapotrzebowanie na termowizję sprawiło, iż coraz częściej zmagamy się z problemem wyboru odpowiedniego sprzętu. Jak działają kamery termowizyjne? Jaką kamerę wybrać i na co zwrócić uwagę?

Kamera termowizyjna – działanie

Kamera termowizyjna działa na podstawie promieniowania cieplnego emitowanego przez badane ciało. Odpowiednio dobrany sprzęt wykorzystasz do wykonywania podstawowych pomiarów, jak i do wyszukania zaistniałych nieprawidłowości. Kamery pozwalają bowiem dotrzeć do trudnodostępnych, często niewidocznych miejsc… W trakcie dokonywania pomiaru kamera termowizyjna rejestruje obraz podczerwieni, będący odwzorowaniem temperatury badanej powierzchni.

Zastosowanie kamery termowizyjnej umożliwi nam wykrycie istniejących błędów technicznych, przy tym chroniąc nas przed wystąpieniem poważnej usterki. Pomiary termowizyjne możemy wykonywać samodzielnie lub zaczerpnąć porady specjalistów. Firma Ogrzej – https://ogrzej.com.pl/category/uslugi-montazu-serwisu-pomiarow – od kilku lat specjalizuje się w nowoczesnych technologiach grzewczych, wykonywaniu pomiarów i wielu innych.

Rodzaje kamer termowizyjnych

Dostępne na rynku rozwiązania nie ułatwiają podjęcia decyzji! Szereg różnorakich rozwiązań niekiedy sprawia, iż wybór odpowiedniego sprzętu niekiedy graniczy z cudem. Jakie rodzaje kamer zatem wyróżniamy? Pełnowymiarowe kamery sprawdzą się świetnie do profesjonalnego użytku. W przeciwieństwie do kamer kompaktowych nie są aż tak mobilne. Kompaktowa kamera termowizyjna w wersji mini pozwoli ci wykorzystać ją, gdzie tylko chcesz! Posiadają te same funkcje i parametry, różnią się natomiast wymiarami. Trzecim rodzajem kamer termowizyjnych, są tzw. adaptery pozwalające na zmianę twojego telefonu w kamerę termowizyjną. Adaptery pozwalają na szybki montaż i łatwą obsługę, a co za tym idzie, sprawdzą się zarówno w zastosowaniu profesjonalnym, jak i użytku domowym.

Rozdzielczość matrycy

Umiejętność odczytywania danych technicznych urządzenia do łatwych nie należy. Zapewne zwróciło twoją uwagę to, iż kamera termowizyjna posiada dwie różne rozdzielczości. Pierwsza wartość, czyli rozdzielczość matrycy ma kluczowe znaczenie przy wyborze konkretnego sprzętu. Stanowi najważniejszy element w całym mechanizmie i to właśnie ona odpowiada za prawidłowy odbiór emitowanego promieniowania. Im wyższa rozdzielczość, tym lepiej!

Czułość termiczna

Specyfikacja sprzętu ma ogromne znaczenie dla dokładności i jakości pomiarów. Im niższa wartość czułości termicznej, tym większy zakres działania kamery. Kamera termowizyjna będzie mogła wykryć najniższą różnicę temperatur.

Czym jest współczynnik emisyjności?

To nic innego, jak zdolność obiektów do oddawania promieniowania podczerwonego do otoczenia. Dlaczego współczynnik emisyjności jest ważny? Nieodpowiednie ustawienie parametrów może rzutować negatywnie na otrzymany wynik. Co istotne, każda powierzchnia ma inną wartość współczynnika. Szeroki zakres tych oto wartości w nowoczesnych kamerach termowizyjnych pozwoli na ustawienie odpowiedniej wartości oraz wyeliminowanie ryzyka wystąpienia błędu pomiarowego.

Oprogramowanie do kamer termowizyjnych

Wykonywanie pomiarów termowizyjnych z użyciem kamery to dopiero pierwszy etap diagnostyki. Co dalej? Kamery termowizyjne za pomocą jednego kliknięcia przetwarzają obraz i dają nam miarodajny wynik. Aby ułatwić sobie analizę uzyskanych danych, wybierz kamerę termowizyjną ze wbudowanym specjalistycznym oprogramowaniem, które pozwoli na zrobienie zaawansowanego raportu.

Wygoda użytkowania

Stojąc przed zakupem konkretnego modelu, nie zapominaj o komforcie używania kamery. Kamera powinna być wsparciem, a nie utrudnieniem. Noszenie zbyt ciężkiego sprzętu jest po prostu niewygodne! Istotne jest również rozmieszczenie przycisków oraz intuicyjny ekran, tak abyś mógł bez problemu korzystać ze sprzętu.

Ogrzewanie podłogowe – błędy w montażu

Niskie koszty eksploatacyjne, aspekt zdrowotny, wpływ na ekologię… O korzyściach płynących z inwestycji w klasyczną podłogówkę można by mówić wiele! Skuteczność ogrzewania podłogowego jest wysoka, o ile zostanie ono poprawnie zamontowane. Na co zwrócić uwagę przy montażu? Jakie są najczęściej popełniane błędy przez fachowców? Czy wymiana i naprawa instalacji grzewczej tego rodzaju jest w ogóle możliwa? W tym artykule skupimy się na błędnie wykonanym ogrzewaniu i możliwych usterkach. Sprawdź koniecznie!

Kiedy zaplanować montaż podłogówki?

Im szybciej, tym lepiej! Specyfika rozwiązania, jakim jest ogrzewanie podłogowe, pozwala nam na wiele. Niemniej warto pomyśleć o montażu konkretnej techniki, jeszcze zanim przystąpimy do remontu czy budowy domu. W przypadku wodnego ogrzewania podłogowego wprowadzenie jakichkolwiek zmian po zakończeniu prac, nie będzie możliwe. Nieodpowiednio przygotowana powierzchnia czy źle dobrane materiały mogą zaś skutkować nieprzyjemnymi dla nas konsekwencjami. Przegrzane lub niedogrzane pomieszczenia, liczne pęknięcia…

Warto wcześniej skonsultować się fachowcem i zaplanować dalsze etapy działań. Bez tego ani rusz! Szukając pomocy specjalisty, zapewne natkniesz się na różnorakie oferty. Co wybrać? Zajrzyj koniecznie na stronę polskiej firmy Ogrzej – https://ogrzej.com.pl/category/uslugi-montazu-serwisu-pomiarow. Firma Ogrzej zajmuje się sprzedażą wysokiej klasy paneli grzewczych, promienników cieplnych, a także pomocą z zakresu optymalnych rozwiązań grzewczych. Satysfakcja gwarantowana!

Jak przygotować podłoże?

Najczęściej popełnianym błędem przy instalacji ogrzewania podłogowego jest źle przygotowane podłoże. Co istotne, niewyrównana i nieoczyszczona płyta izolacji termicznej nie będzie przylegać do podłoża nośnego, a co za tym idzie, może dojść do wystąpienia licznych pęknięć. Jedną z głównych zalet podłogówki jest równomierny rozkład ciepła w ogrzewanym pomieszczeniu oraz zapewnienie odpowiedniej wilgotności powietrza. Nieumiejętne przygotowanie do montażu, tj. instalacja na mokrej powierzchni czy brak izolacji przeciwwilgociowej, zminimalizują skuteczność podłogówki niezależnie od jej rodzaju. Czym to skutkuje? W najgorszym wypadku instalacja może ulec całkowitemu zniszczeniu, a ryzyko wystąpienia grzybów i pleśni znacząco wzrośnie.

Mocowanie rur grzewczych

Montaż podłogówki jest gwarancją niesamowitej wygody i komfortu. W przeciwieństwie do ogrzewania podłogowego elektrycznego, sprawdzi się niezależnie od wielkości pomieszczeń, a koszty eksploatacyjne są o wiele niższe. Niemniej warto tutaj zwrócić uwagę na mocowanie rur grzewczych, w których płynie woda. Rury powinny zostać przytwierdzone za pomocą specjalnych klipsów, aby uniknąć oderwania się od podłoża podczas zalewania ich warstwą jastrychu. Co ważne, odporność miedzianych elementów na korozję jest dość niska. Rury nie powinny być umieszczane bezpośrednio w betonie. Zabezpiecz je dodatkową warstwą izolacyjną i nie martw się o możliwe usterki!

Dylatacja podłogówki

Prościej mówiąc, jest to szczelina między przylegającymi do siebie obiektami. Dlaczego jest istotna w przypadku podłogówki? Otóż płyta grzejna ulega rozszerzeniu pod wpływem ciepła rur. Brak montażu specjalnych szczelin dylatacyjnych może doprowadzić do pęknięć.

Pokrycie podłogi

Dobry montaż instalacji grzewczej to jedno! Czy wiedzieliście, że na skuteczność i wydajność podłogówki wpływa także materiał, jakim zostanie pokryta podłoga. Niektóre materiały mogą obniżyć moc grzewczą podłogówki, co prowadzi do niedogrzania wnętrza. Dobrym rozwiązaniem jest wówczas gres lub płytki ceramiczne. Decydując się na drewno, wykładziny dywanowe lub PCV, kluczowe jest, aby materiały te były odporne na kurczenie i rozszerzanie. Stanowczo odradzamy stawianie masywnych mebli czy grubych dywanów, gdyż mogą one zablokować dopływ ciepła.

Naprawa i wymiana instalacji

Ogrzewanie podłogowe budzi wiele kontrowersji. Z jednej strony możemy mówić o niebywałym komforcie. Z drugiej natomiast, łatwo o nieprawidłowy montaż i kosztowne w naprawie usterki. Zaistniałe awarie niekiedy nie są możliwe bez całkowitej rozbiórki pokrytej powierzchni, co naraża nas na dodatkowe koszty. Postaw na rzetelne wykonanie i ciesz się nowoczesną technologią grzewczą przez długie lata!

Czajnik elektryczny – jak wybrać najlepszy?

Czajnik stanowi jedno z podstawowych urządzeń w każdej kuchni. Używamy go niemal codziennie, dlatego jego wybór należy dokładnie przemyśleć. Czym kierować się przy zakupie czajnika elektrycznego? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Materiał

Czajniki mogą być wyprodukowane z różnych materiałów. Dobór tworzywa wpływa nie tylko na estetykę, ale też na wygodę użytkowania. Urządzenia z tworzywa sztucznego są tańsze i lżejsze niż sprzęty z obudową metalową. Okazują się też bezpieczniejsze, dlatego że plastik nie nagrzewa się tak jak metal. Wadą takich modeli jest ich wygląd, a woda w nich ugotowana może mieć zapach plastiku.

Modele ze stali nierdzewnej są cięższe, ale bardziej wytrzymałe i wyróżnia je nowoczesny wygląd. Większość z nich wyposażono w termoregulację zapobiegającą nagrzewaniu się obudowy i utrzymującą ciepło. Czajniki szklane są eleganckie, zdrowe i łatwe do utrzymania w czystości. Ze względu na szybko nagrzewające się ściany i kruchość nie są jednak zbyt często wybierane. Alternatywą dla nich są stylowe czajniki ceramiczne. Wyróżnia je łatwość w czyszczeniu, duży ciężar i wolno nagrzewające się ścianki.

Regulacja temperatury

Smakosze herbat powinni postawić na model umożliwiający ustawienie temperatury, do jakiej ma zostać podgrzana woda. Pozwala to na przygotowanie naparu o konkretnych właściwościach. Zakres regulacji to od 40 do 100 stopni. Urządzeniami posiadającymi tę funkcję są czajniki Smeg. Pozwalają one na precyzyjne ustalenie temperatury podgrzewania. Czajnik elektryczny Smeg możesz zamówić na stronie https://agusto.pl/595-czajniki.

Pojemność

Wybór pojemności jest podyktowany liczbą domowników. Należy wybrać taką, która pozwala na równoczesne przygotowanie napojów dla wszystkich z nich. Oznacza to, że przygotowanie herbaty dla 4 osób wymaga użycia czajnika o pojemności co najmniej 1 litra. Jednej osobie wystarczy sprzęt mieszczący 0,5 litra wody. Należy pamiętać, że im mniejsza pojemność urządzenia, tym większa jego energooszczędność.

Rodzaj grzałki

Czajniki elektryczne mogą być wyposażone w grzałki spiralne i płytowe. Te pierwsze wymagają większej ilości wody do zagotowania. Na takich grzałkach szybciej osadza się kamień, lecz pracują one ciszej i bardziej oszczędnie. Grzałki płytowe mają mniejszą zalecaną ilość wody do podgrzania. Łatwiej je czyścić. Mają też większą moc, ale są mniej efektywne, dlatego że oddają ciepło tylko z jednej strony. Trzeba więc przeanalizować cechy opisanych grzałek i wybrać czajnik elektryczny posiadający tę o pożądanych właściwościach.

Bezpieczeństwo

Czajnik jest urządzeniem elektrycznym, a w czasie pracy wytwarza wysoką temperaturę, dlatego warto, by został wyposażony w dodatkowe zabezpieczenia. Dobrze, gdy ma automatyczny wyłącznik po zagotowaniu i zdjęciu z podstawy. Udogodnieniem jest też dioda pracy sygnalizująca, kiedy czajnik elektryczny pozostaje włączony. Innymi zabezpieczeniami godnymi polecenia są te chroniące przed włączeniem gotowania bez wody, przed przegrzaniem i przed przypadkowym otwarciem pokrywki. Urządzeniami wyposażonymi w elementy zwiększające bezpieczeństwo są czajniki Smeg. Mają one między innymi funkcję automatycznego wyłączenia przy pustym czajniku i przy 100 stopniach.

Wybierając czajnik elektryczny, warto kierować się parametrami takimi jak pojemność, bezpieczeństwo i materiał wykonania. Ważne są również funkcja regulacji temperatury oraz rodzaj grzałki. Jeżeli podczas zakupów uwzględnisz wszystkie te czynniki, z pewnością uda Ci się nabyć niezawodny sprzęt, który będzie niezastąpionym elementem wyposażenia kuchni.

Rodzaje drutów do robótek ręcznych – przewodnik

Okrągłe czy proste?

Druty okrągłe to takie, które są lekko zakrzywione i połączone ze sobą żyłką. Są najczęściej używane do tworzenia dużych obwodów, świetnie sprawdzają się, gdy do robótki wykorzystujemy grube, ciężkie materiały i dzianiny, ponieważ można je bez problemu rozsuwać. Dodatkowo można je wykorzystać w przypadku dziergania czapek, czy spódnic o fasonie rozkloszowanym. Natomiast drutów okrągłych używa się w przypadku podstawowych robótek, odwraca się je po każdym wykonanym rzędzie.

Gdy dopiero zaczynamy najlepiej wybrać druty proste jednostronne –  to znaczy, że są jednej strony zakończone ostrym końcem, a z drugiej zgrubionym, który ułatwia przytrzymywanie robótki. Aby zaopatrzyć się w takie druty i niezbędne włóczki do robótek ręcznych należy odwiedzić odpowiednie sklepy. Najłatwiejszym rozwiązaniem w dzisiejszych czasach jest przeszukanie Internetu w tym celu.

Materiał, z których są wykonane druty

Istnieją druty wykonane z aluminium, stali, plastiku, akrylu, drewna oraz bambusa. Które wybrać? Tak naprawdę wybór należy do Ciebie, ponieważ jest to indywidualna sprawa. Jednak na początek sugeruje się jednak druty plastikowe bądź akrylowe. Z tego względu, że są one dużo lżejsze od pozostałych i nie wyginają się w żaden sposób pod tkaniną. Dodatkowym ich plusem jest ich niska cena oraz fakt, iż za ich pomocą jesteśmy w stanie dziergać w szybkim tempie. Jedynym zauważalnym minusem jest to, że są one gładkie, jest to problem dla nowicjuszy, ponieważ robótka ma na nich tendencje do zsuwania się, jednak jest to kwestia wprawy.

Aluminiowe i stalowe druty dobrze sprawdzają się w przypadku dzianin, które są grubsze, ponieważ są trwalsze niż plastikowe, czy drewniane, jednak metalowe druty są cięższe, co powoduje szybsze męczenie się naszych dłoni podczas tworzenia robótek. Natomiast druty bambusowe i drewniane obecnie zyskują na popularności, ponieważ nie są gładkie jak te wykonane z plastiku, dlatego nie zsuwa się z nich robótka, a dodatkowo są lekkie, więc nie męczymy się tak szybko jak w przypadku drutów metalowych. Ich jedyną wadą jest fakt, iż są najdroższe.

Jaką grubość drutów wybrać?  

Grubość drutów zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Małe sploty uzyskamy dzięki drutom o średnicy 2-4 mm, a tworzy się je z wykorzystaniem cienkiej wełny. Druty grube o numerach 5-6 wykorzystuje się do splotów grubszych i tworzy się je z naprawdę grubej wełny.

Podsumowując, jeżeli jesteś drucianym laikiem, to najlepsze będą dla Ciebie proste, jednostronne, plastikowe, bądź drewniane druty. Ich grubość nie ma szczególnego znaczenia w procesie uczenia się, ponieważ ją dobiera się do pożądanego efektu robótki, jaki chcemy uzyskać. Jeżeli wszystko już wiecie, to nie pozostaje nic innego, niż tylko brać się do roboty, a może robótki.

Domowe biuro – jak je urządzić tanio i schludnie?

Obecnie coraz więcej młodych ludzi wybiera pracę w domu. Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele korzyści, takich jak oszczędność czasu i pieniędzy, większy komfort czy możliwość łączenia kariery zawodowej z wychowywaniem dziecka. Wzrost popularności wolnych zawodów, które umożliwiają pracę w domowym zaciszu, przełożył się na konieczność wygospodarowania w mieszkaniu czy domu przestrzeni do pracy. Jak przygotować swoje domowe biuro tanio i schludnie? Jak uzyskać dogodne warunki, które przełożą się na komfort i efektywność naszej pracy?

Sprzęt elektroniczny, który powinien znaleźć się w każdym domowym biurze

Jeśli wykonywany zawód nie wymaga posiadania specjalistycznego sprzętu, a dodatkowo pomieszczenie, które zostało wydzielone na domowe biuro, nie jest zbyt duże, to powinniśmy skupić się na najważniejszych sprzętach. Głównym elementem będzie komputer. Najlepiej, jeśli będzie to laptop, ze względu na oszczędność miejsca. Obecne laptopy dogoniły swoimi parametrami komputery stacjonarne, przez co takie rozwiązanie jest idealne dla każdego biura. Oprócz komputera kolejnym niezbędnikiem w biurze domowym jest drukarka, a najlepiej jeśli byłoby to urządzenie wielofunkcyjne, które będzie pełniło funkcję skanera, ksera oraz drukarki.

Jeśli drukarka, to odpowiedni tusz

Aby zapewnić wydruki najlepszej jakości, a jednocześnie dbać o wydajność i kondycję drukarki powinniśmy wybierać sprawdzone tusze, które posiadają liczne certyfikaty. Tusze do drukarek Ricoh gwarantują perfekcyjny wygląd dokumentów, a także przyczyniają się do dłuższej żywotności drukarki. To ważny element dla osób, które potrzebują precyzyjnych wydruków, np. architektów czy projektantów. Tusze Ricoh pozwalają na uzyskanie żywych kolorów, które wzbogacą każdy projekt. Takie tusze ma swojej ofercie sklep internetowy Profibiuro, można je kupić, odwiedzając tę witrynę: https://www.profibiuro.pl/ricoh-c-86_142.html.

Niezbędne elementy domowego biura – biurko i oświetlenie

Ilość i rodzaj wyposażenia naszego domowego biura zależeć będzie od obszaru, którym dysponujemy i naszym potrzebom. Niezależnie od wykonywanego zawodu głównym elementem każdego biura jest biurko, które stanowi podstawę wyposażenia i to z niego będziemy korzystać przez większość czasu. Rozmiar i typ powinien być dopasowany do osoby, która będzie je wykorzystywała. Należy zadbać o odpowiedni rozmiar blatu, aby zmieściły się na nim wszystkie elementy wykorzystywane podczas codziennych obowiązków.

Jednym z najważniejszych elementów jest dobór odpowiedniego oświetlenia, które zapewni wygodę i przede wszystkim bezpieczeństwo pracy. Odpowiednie oświetlenie jest ważne ze względów zdrowotnych. W tradycyjnych biurach przestrzegane są narzucone przepisy, które dbają o zdrowie pracowników. Oprócz tradycyjnych źródeł światła, takich jak żyrandol w domowym biurze powinna znaleźć się również lampa biurowa, która zapewni dobre oświetlenie blatu biurka i całego pomieszczenia.

Domowe biuro wymaga inwestycji przede wszystkim w dobrej jakości sprzęt elektroniczny, taki jak komputer, czy drukarka, która jest niezbędna do pracy biurowej. Jeżeli kupujemy porządną drukarkę, to powinniśmy również zainwestować w dobry tusz, który zapewni jej odpowiednią wydajność. Dodatkowo w domowym biurze liczy się wygoda, dlatego należy zadbać o stabilne, duże biurko i właściwe oświetlenie.

Strony:1234567...12