Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Parametry wyznaczające dobre drzwi

drzwi zewnętrzne

Niezależnie od tego czy znajdujemy się w domu, czy w szkole, czy w szkole, czy w pracy, czy w jakiejkolwiek innej instytucji, posiada ona drzwi. To przez nie się do danego miejsca dostajemy i przez nie również się z niego wydostajemy. Bo drzwi to element  ścianie, który z jednej strony ją otwiera, a z drugiej zamyka. Poznajmy bliżej drzwi ich rodzaje oraz parametry, z którymi powinniśmy się liczyć przy ich wyborze do naszych czterech kątów.

Czytaj dalej

Budowa domu – formalności

Wybudowanie domu to marzenie wielu osób. Każdy z nas chce posiadać swoje własne cztery kąty, a jeśli są one jeszcze z działką i ogródkiem to fakt ten będzie szczytem marzeń. Budowa domu jest jednak przedsięwzięciem i obarczonym wieloma formalnościami. Niestety nie możemy wykupić kawałka ziemi i zacząć dobrowolnie na niej budować tego, co chcemy. Jak zatem wyglądają owe formalności i jakie warunki należy spełnić, aby można było zacząć swobodnie budować swój wymarzony dom?

Czytaj dalej

Jaki jest średni koszt remontu łazienki z rynku pierwotnego?

Kupno domu czy mieszkania to dopiero początek wydatków które nas czekają nim w pełni uwijemy sobie gniazdko, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na rynek pierwotny – czyli kupno wprost od dewelopera. Otrzymamy bowiem klucze do surowych pomieszczeń, szare ściany i podłogi wymagać będą sporego nakładu pracy i środków zanim nabiorą ostatecznego wyglądu. Każdy pokój to osobne wydatki, jednak najwięcej prac wykończeniowych czeka nas w łazience. Tylko ile to może kosztować?

Czytaj dalej

Jak zdobyć pozwolenie na budowę domu?

pozwolenie na budowę

Prawo budowlane w Polsce jasno wyjaśnia, że bez odpowiedniego pozwolenia żaden obywatel nie może rozpocząć prac budowlanych. O odpowiednie pozwolenie należy starać się w starostwie powiatowym, a konkretnie w wydziale architektury i budownictwa, gdzie należy złożyć wniosek na dostępnym tam formularzu. Za decyzję w tej sprawie nie przyjdzie nam nic zapłacić, jednak będziemy musieli stawić czoła szeregowi warunków, bez spełnienia których nic nie wskóramy.

Czytaj dalej

Strony:12