Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Jak urządzić mieszkanie pod wynajem – poradnik

Masz mieszkanie, które chcesz wynająć i nie wiesz jak zaaranżować tę przestrzeń, aby nie wydawać dużo pieniędzy, ale aby była ona atrakcyjna dla potencjalnych wynajmujących? Ten krótki podatnik pomoże Ci urządzić mieszkanie pod wynajem z głową.

Wybierz odpowiednie meble

Jeśli chcemy wynajmować mieszkanie, zwłaszcza za znaczną kwotę, powinniśmy postarać się, aby jego aranżacja była gustowna. Wiele osób nie przejmuje się tym, jak jest wyposażone mieszkanie, które wynajmuje. Wydaje im się, że na rok lub dwa można przymknąć oko na babciną meblościankę i ławę, która pamięta Gierka. Wynika to najczęściej z niechęci do inwestowania w meble, które mogą nie być szanowane. O ile jest to zasadne przeświadczenie, można z tej sytuacji wyjść obronną ręką w inny sposób. W dobie internetu tanie sprzęty można kupić bardzo szybko. Wystarczy dobrze przemyśleć zakup. Można również wykorzystać meblościankę po babci, jednak oddać ją do stolarza, aby tchną w nią drugie życie. Czasem wyciągnięcie kilku szuflad i przemalowanie na biało, może uczynić cuda.

Urządź mieszkanie minimalistycznie

Minimalizm jest kluczowy przynajmniej pod kilkoma względami. Po pierwsze minimalistyczne wnętrza podobają się statystycznie większej liczbie osób, dzięki czemu łatwiej znaleźć wynajmującego. Nawet jeśli mieszkanie będzie wydawało się puste, to dobrze, ponieważ wynajmujący będą mogli wstawić tam swoje akcenty, przez co będą bardziej do niego przywiązani. Minimalistyczne wnętrza z łatwością można przerabiać i nadawać im zupełnie innego odbioru. Chcąc oszczędzić na sprzętach oraz meblach, minimalizm będzie twoim sojusznikiem. Proste i monochromatyczne przedmioty będą tańsze i łatwiejsze w utrzymaniu niż te o wymyślnych kształtach i kolorach. Minimalizm nie lubi zbędnych rzeczy i ozdób. Nie warto wydawać pieniędzy na obrazy i inne dodatki, które nie są nikomu potrzebne, a istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostaną schowane do piwnicy, gdy nie spodobają się nowym lokatorom.

Postaraj się stworzyć funkcjonalne wnętrze

Funkcjonalność jest ważna zarówno z punktu widzenia najemcy, jak i wynajmującego. Gdy przestrzeń będzie otwarta i dobrze rozplanowana łatwiej o utrzymanie porządku. W ciasnych i źle urządzonych mieszkaniach stale coś się o siebie obija, coś jest przestawiane. Taki stan rzeczy nie wypływa pozytywnie na stan mebli i sprzętów. Dodatkowo zatłoczona i trudna w organizacji przestrzeń bardzo negatywnie wpływa na samopoczucie mieszkańców. Co bardziej wrażliwi, będą chcieli jak najszybciej zmienić lokum, a wiadomo, że częste zmiany lokatorów są męczące i ostatecznie możemy być stratni.

Urządzanie mieszkania pod wynajem nie musi być trudne, czasochłonne i kosztochłonne. Nie oznacza to, że warto wynajmować nieurządzoną przestrzeń, w której nic do siebie nie pasuje i jest ona nieatrakcyjna. Warto przed wynajęciem mieszkania poświecić kilka tygodni na odświeżenie go i zaplanowanie, jakie meble i sprzęty się w nim znajdą. Może to znacznie podnieść atrakcyjność lokum, a co za tym idzie podwyższyć koszty jego wynajmu. Urządź mieszkanie pod wynajem w taki sposób, aby samemu chcieć tam zamieszkać.

Naklejanie fototapety, wcale nie musi być trudne – 5 porad

naklejanie fototapety

Fototapeta to modna i ciekawa ozdoba, która ożywi aranżowane wnętrze i doda mu wyjątkowego charakteru. Jej montaż nie musi sprawiać kłopotów, lecz początkujący powinni przestrzegać kilku podstawowych zasad. Dowiedz się, jak poprawnie nakleić fototapetę i udekorować wybrane pomieszczenie.

Rozpakuj tapetę i zgromadź potrzebne narzędzia

Rozpakuj zwoje fototapety i pozostaw je luźno w pionie na 2 dni, aby pozbyć się zapachu tuszy drukarskich. Zgromadź też niezbędne narzędzia, czyli emulsję gruntującą, klej, poziomicę, nożyk do tapet, szeroki pędzel, miarkę, wałek dociskowy i gąbkę.

Przygotuj ścianę

Ze ściany usuń starą tapetę, jeśli była wcześniej do niej przyklejona. Oczyść i osusz powierzchnię, na której zamontujesz ozdobę. W razie potrzeby uzupełnij ubytki w ścianach i wyrównaj warstwę tynku. Usuń listwy przypodłogowe, gwoździe, a także włączniki i gniazdka. Zagruntuj ścianę i pozostaw do wyschnięcia na 2 godziny.

Przyklejanie na styk – jak to zrobić?

Wszystkie części fototapety rozłóż na podłodze we właściwej kolejności. Rozpuść w zimnej wodzie klej. Najczęściej dołącza się go w saszetkach do zakupionej fototapety. Wymieszaj go do uzyskania jednolitego roztworu, pozostaw na 10 minut i ponownie zamieszaj. W miejscu krawędzi poziomicy wyznacz pion. Posmaruj pierwszy fragment fototapety klejem. Rozprowadź go szybko i równomiernie. Pozostaw na 2 minuty. Wtedy przyklej tapetę do suchej ściany i dociśnij wałkiem. Nadmiar kleju usuń wilgotną gąbką. Jeśli papier wystaje poza krawędź ściany, odetnij nożykiem. Proces naklejania powtórz z pozostałymi fragmentami fototapety. Metoda na styk wymaga uważności przy nakładaniu kleju, by papier zbytnio nie namakał.

Przyklejanie na zakładkę – przyklej tapetę z podwójnym cięciem

Drugim sposobem montażu jest naklejanie fototapety na zakładkę. Odetnij 5 milimetrowe zakładki, żeby nie pozostawiać niezadrukowanego marginesu. Przyklej pierwszy fragment fototapety tak, jak w poprzedniej instrukcji. Drugą część ozdoby naklej na zakładkę na sąsiadujący kawałek. Dopasuj wzór dzięki wspólnym elementom. Usuń nadmiar kleju zwilżoną gąbką. Przez środek zakładki przeprowadź pionowe cięcie jednocześnie obu warstw tapety. Powstały ścinek odłóż i rozchyl bryt tapety wyjmując spod spodu drugi kawałek. Wygładź wałkiem miejsce łączenia brzegów i przyklej w ten sam sposób pozostałe fragmenty fototapety.

Naklejanie tapety winylowej o podłożu flizelinowym

Dwie wyżej przedstawione porady dotyczą tapet papierowych i lateksowych. Fototapety winylowe montuje się w odmienny sposób. Klej rozprowadza się na ścianie, a nie na kawałku papierowej ozdoby. Przyłóż do ściany kawałek tapety i dociśnij. Usuń nadmiar kleju zwilżoną gąbką, a ewentualny nadmiar papieru przy krawędziach ściany odetnij nożykiem. W ten sam sposób przyklej wszystkie fragmenty tapety.

Dzięki kilku praktycznym poradom w prosty sposób zamontujesz fototapetę. Kierując się opisanymi instrukcjami, łatwo nakleisz ozdobę na ścianę i udekorujesz pomieszczenie ciekawą grafiką. Stylowa fototapeta wzbogaci aranżowane wnętrze, sprawi, że będzie ono bardziej przytulne albo eleganckie.

Jak urządzić mieszkanie dla rodziny z dzieckiem?

rodzina z dzieckiem

Mieszkanie dla rodziny z dzieckiem musi być odpowiednio zaaranżowane. Oprócz designu liczy się w tym przypadku przede wszystkim funkcjonalność i komfort użytkowania. Dowiedz się na co zwrócić szczególną uwagę urządzając pomieszczenia.

Meble dostosowane do dziecka

W mieszkaniu rodziny z dzieckiem meble powinny spełniać trzy warunki. Pierwszym z nich jest niezwykle duża pojemność.  Głębokie, podłużne szuflady i funkcjonalnie wykonane wnętrza szaf to podstawa przy stale rosnącej ilości ciuchów, zabawek i kosmetyków. Kolejnym aspektem jest bezpieczeństwo dziecka. Istotne jest, żeby wyeliminować wszelkie zagrażające pociechom elementy, takie jak chociażby gniazdka czy ostre wykończenia szafek i stołów. Kluczowa jest również odpowiednia wysokość mebli. Zalecane jest rozważenie, do których miejsc dziecko powinno mieć dostęp i kierowanie się tym przy zakupie komód, stołów i szaf.  Wybór jedynie wysokich blatów, nie musi eliminować dziecka z funkcjonowania w domu. Ciekawym rozwiązaniem jest urządzenia kącika dostosowanego do jego wzrostu. Stoliczek z małymi krzesełkami będzie idealnym miejscem zarówno do zabaw, jak również do samodzielnego spożywania posiłków.

Najlepszy układ mieszkania dla rodziny z dzieckiem

Idealny układ to taki, który będzie sprzyjał budowaniu silnych więzi rodzinnych, a jednocześnie dawał odpowiednią ilość swobody zarówno rodzicom jak i dzieciom. Urządzając kuchnię warto pomyśleć nad połączeniem jej z jadalnią lub salonem. Takie otwarcie przestrzeni umożliwi przygotowywanie posiłków obserwując i utrzymując kontakt z resztą domowników. Przy takich rozwiązaniach dobrym pomysłem jest wyspa kuchenna. Oddziela ona salon od kuchni i dzięki swej wysokości jest bezpieczna dla dzieci. Oprócz miejsc, w którym rodzina będzie spędzać wspólnie czas, jak kuchnia i salon, warto także zapewnić członkom możliwość relaksu i odpoczynku w osobnych pomieszczeniach- sypialni i pokoju dziecięcym. Zalecane jest, żeby dzieci po osiągnięciu pewnej samodzielności miały własny pokój, albo odpowiednio przystosowany do ich potrzeb kąt. Powinien być on dostosowany do zabawy, ale także umożliwiać schowanie się.

Salon przystosowany do potrzeb dziecka

Salon dla rodziny z dzieckiem musi zachęcać do spędzania w nim wspólnie czasu. Powinien być zatem przytulny i dostosowany do wieku pociech. Warto, by w salonie znalazł się duży dywan z długiego włosia, stanie się on przyjemnym miejscem do zabawy. Przytulności dodadzą również poduszki. Ze względu na reprezentatywność wnętrza powinno ono odzwierciedlać kulturę rodziny. Warto ozdobić ściany ramkami z pamiątkowymi zdjęciami, laurkami dzieci i pamiątkami rodziców. Gdy każdy będzie mógł dołożyć cegiełkę do aranżacji pokoju z pewnością stanie się on ulubionym pomieszczeniem wśród domowników.

Najłatwiejsze do wyczyszczenia materiały

Wiadomo, że mieszkanie dla rodziny z dzieckiem powinno być urządzone z odpornych na brud materiałów. Energia maluchów potrafi zadziwić, a ilości stworzonego przez nie bałaganu nieraz nie są w stanie sprostać żadne, nawet najnowocześniejsze, odkurzacze i mopy. To właśnie dlatego należy wybierać materiały, z których brud można sczyścić z łatwością. Na rynku coraz popularniejsze stają się  farby i tapety, które umożliwiają ścieranie plam wilgotną szmatką. Powstała nawet tkanina, która nie absorbuje zanieczyszczeń, takich jak rozlany sok, dzięki czemu po wytarciu nie pozostaje żaden ślad. Stosuje się ją między innymi na obicie foteli i sof.  Ciekawym, stworzonym z myślą o dzieciach , produktem jest również tak zwana tablicówka. To farba, która po nałożeniu na powierzchnię daje możliwość pisania po niej kredą, jak po szkolnej tablicy. Taka ściana z pewnością pozwoli dzieciom wyładować twórczość i wyeliminuje zabrudzenia w innych miejscach.

Urządzenie mieszkania dla rodziny z dzieckiem  nie jest prostym zadaniem. Należy przejmować się nie tylko designem, ale przede wszystkim wysoką funkcjonalnością i bezpieczeństwem dziecka. Najważniejsze jednak, żeby rodzina czuła się w urządzonych pomieszczeniach jak najlepiej, a ich wystrój i wygoda zachęcały do spędzania w nich czasu.

Pokój dla dziecka w wieku szkolnym- jak urządzić?

Pokój dla dziecka

Pokój dla dziecka to przestrzeń, która zmienia się wraz z rozwojem dziecka. Warto więc przemyśleć jego aranżację, by uniknąć diametralnych zmian przez lata, a jednocześnie żeby odpowiadał dziecku. Na co zwrócić uwagę i czym się kierować? Poznaj tajniki tworzenia funkcjonalnego pokoju dziecięcego.

Czytaj dalej

Strony:1234567...12