Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Odpowiednie ułożenie mebli w biurze – biurowe feng shui

Proksemika to nauka zajmująca się badaniem wpływu, jaki przestrzeń ma na ludzi i ich funkcjonowanie. Dzięki niej dowiadujemy się jak aranżować przestrzeń, aby stwarzała ona dla nas maksymalne korzyści i pomagała realizować wyznaczone cele. Warto zainteresować się tymi zagadnieniami na potrzeby aranżacji przestrzeni biurowych. Okazuje się bowiem, że odpowiednie ułożenie mebli w biurze – biurowe feng shui, to sposób na podniesienie kreatywności oraz produktywności pracowników, a także podwyższenie komfortu pracy.

Symetryczne meble do biura

Aby pomieszczenia wyglądały na harmonijne i urządzone z pomysłem, należy wybrać takie meble biurowe, które będą ze sobą spójne. Zdecyduj się na meble gabinetowe tych samych kształtów oraz identycznych faktur i kolorów. Tylko wtedy zachowasz pożądany ład. W tym celu najlepiej zakupić meble od jednego producenta najlepiej z tego samego zestawu bądź linii. Na https://duncan.com.pl znajdziesz meble do biura, fotele biurowe i meble konferencyjne dostosowane do Twoich potrzeb. Możesz wcześniej zobaczyć je w na stronie internetowej i zastanowić się nad układem pomieszczenia i wcześniej je zaplanować.

Układ jak w odbiciu lustrzanym

Proste szafy tej samej wielkości zapewnią ci układ feng shui, którego potrzebujesz. Jeśli dodatkowo ułożysz je tak, aby stanowiły swoje lustrzane odbicie, stworzysz bardzo komfortowe wnętrze. Taki układ pozwala odpocząć mózgowi, który lubi przewidywalne sytuacje, które może machinalnie odtwarzać. Dzięki temu mniej energii pracownicy tracą na odnajdywanie się w przestrzeni, a ich myśli nie są zaprzątane nieistotnymi informacjami.

Odpowiednie odległości od biurek

Aby ułatwić funkcjonowanie pracownikom, najlepiej nie kumulować ich miejsc pracy zbyt blisko siebie. Taki stan rzeczy może powodować ich irytację i stres. Będą czuli się osaczeni i monitorowani. Nie będą umieć skupić się na dłużej. Feng shui ma na celu swobodny przepływ energii przez pomieszczenia. Gdy wtłoczymy kilka osób w jedno miejsce, ich energia będzie się kumulować w tym miejscu i nie będzie mogła swobodnie się poruszać, powodując niezadowolenie i inne konsekwencje.

Wyznacz strefy

Feng shui lubi, gdy wszystko ma swoje miejsce. W tym celu układaj meble w biurze tak, aby wyznaczały one różne strefy funkcjonowania. Niech oczywistym będzie, gdzie zaczyna się hall, gdzie jest kuchnia oraz przy którym stanowisku można drukować dokumenty. Dzięki temu nikt nie będzie się gubił i zastanawiał nad miejscem wykonywania swoich czynności. Taki układ pozwala również na łatwiejsze przestrzeganie zasad. Dzięki temu nikt nie odważy się np. spożywać posiłków przy biurku bądź rozmawiać w strefie ciszy.

Odpowiednie ułożenie mebli przejawia się w łatwym utrzymywaniu porządku. Gdy wszystko ma swoje stałe i przemyślane miejsce, nie trzeba tracić energii na poszukiwania potrzebnego sprzętu czy dokumentów. Dlatego wcześniej dobrze przemyśl wszystkie opcje i jeśli trzeba, poproś o radę specjalistów. Wprowadź również naturalne elementy, takie jak kwiaty czy drewniane części. Taki trick pozwala na wprowadzenie harmonii, którą wnosi natura do życia ludzi.

Skomentuj