Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Nowoczesny salon w bloku – 5 wskazówek

Mieszkając w bloku, w większości przypadków musimy mierzyć się z ograniczonym metrażem. Mała przestrzeń nie musi nas jednak ograniczać w procesie aranżowania wnętrz. Wystarczy wykorzystać odpowiednie techniki, by nasz salon, nawet wyjątkowo mały prezentował się nowocześnie i przytulnie.

Salon w bloku – wpuść dużo światła

Małe pomieszczenia, które dodatkowo są słabo oświetlane, prezentują się wyjątkowo niekorzystnie. Jeśli chcemy, by nasz salon sprawiał wrażenie świeżego i bardziej przestronnego koniecznie zadbajmy o odsłonięte, wyeksponowane okna. Zrezygnujmy z ciężkich firan czy zasłon. Postarajmy się również zamontować odpowiednie oświetlenie, tak by żaden kąt nie pozostawał w cieniu. Wykorzystajmy żarówki świecące jasnym, mocnym światłem.

Wykorzystaj lustra

Potrafią optycznie powiększyć niewielkie pomieszczenie nawet o kilka metrów. Zamiast wieszać na ścianę obrazu, zdecyduj się na większe lustro. Możesz również wykorzystać stojące lustro, które umiejscowisz w kącie salonu tak, by odbijało promienne słoneczne. Taki element możesz łatwo przemycić, również wybierając meble. Obecnie bardzo wielu producentów oferuje rozsuwaną garderobę z dużym lustrem na froncie.

Pomyśl nad kolorystyką

Kolorystyka, zwłaszcza w niewielkich salonach powinna być subtelna. Zrezygnujmy z mieszania zwłaszcza mocnych kolorów. Postarajmy się wybrać jedną gamę kolorystyczną, którą będziemy przemycać we wszystkich dodatkach. W małych salonach warto wykorzystać beże, biele lub jasne szarości. Jeśli jednak jesteśmy miłośnikami kolorów, do stonowanego wnętrza wybierzmy jedną intensywną barwę, którą wykorzystamy w dodatkach. Takim dominującym kolorem może być mocny granat, czerwień czy żółć.

Przemyśl dekoracje

Unikajmy nadmiaru dodatków, ozdób, które w niewielkich pomieszczeniach prezentują się wyjątkowo niekorzystnie. Zamiast kilku kolorowych obrazów postawmy na jeden lepszej jakości. Nie przesadzajmy z ilością kolorowych poduszek na kanapie, czy roślin na parapecie. Postawmy na minimalizm, który potrafi się zawsze obronić. Zamiast kolorowego dywanu na całą podłogę wybierz mniejszy, o gładkiej fakturze. Oszczędzając na ilości akcesoriów i ozdób możesz postawić na lepszą jakość kupowanych produktów.

Wybierz nowoczesne meble

Stare meblościanki z pewnością nie wpłyną korzystnie na wizerunek naszego salonu. Zamiast decydować się na zakup zestawu mebli, samodzielnie dobierzmy poszczególne elementy, które wizualnie wpasują się w aranżowaną przestrzeń. Aby uzyskać efekt nowoczesnego wnętrza, wybierajmy meble proste, bez zbędnych ozdób czy ozdobnych klamek. Dodatkową zaletą takiego wyboru będzie łatwość utrzymania szafek czy półek o prostej formie. Ciekawym elementem mogą być również szklane szyby w drzwiczkach, które dodadzą nawet solidnym meblom lekkości.

Urządzając salon w bloku, należy pamiętać przede wszystkim o tym, żeby już i tak małą przestrzeń nie przeciążyć ilością kolorów, dodatków i wszelkich akcesoriów. Korzystając z naszych wskazówek, odświeżysz wygląd swojego salonu i sprawisz, że stanie się wizytówką Twojego mieszkania.

Skomentuj