Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Tani w budowie projekt domu?

Gotowych projektów domów, które będą tanim w budowie jak i eksploatacji przedsięwzięciem jest bardzo dużo. Bez względu na to jak duża jest Wasza rodzina to każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Jaki dom wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru projektu? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

 

Wielkość domu

Duży czy mały dom? To pytanie, które ludzie bardzo często zadają sobie jako pierwsze przy decyzji o budowie domu. Odpowiedź jest prosta, jeśli zależy Ci na tanim w budowie i utrzymaniu domu, to powinieneś wybrać mały dom. Jeśli masz rodzinę i potrzebujesz więcej miejsca – ogranicz się do minimum i wybierz taki projekt, który spełni Twoje oczekiwania, nie zostawiając przy tym dodatkowej i niepotrzebnej przestrzeni.

 

Piwnica – czy to konieczność?

Tanie projekty domów raczej nie posiadają piwnic. Jeśli dom ma być tani w budowie i utrzymaniu polecamy zrezygnować z piwnicy. Podpiwniczenie budynku jest bardzo drogie jeśli chodzi o całą inwestycje. Koszt piwnicy może wynieść nawet około 30% kwoty całej inwestycji. Zamiast piwnicy można pomyśleć o zagospodarowaniu poddasza, które może pełnić funkcję magazynową.

 

Dwuspadowy dach

Najbardziej ekonomiczny jest dwuspadowy bez dodatkowych zdobień. Wszelkie załamania w dachu znacznie podnoszą koszt inwestycji zarówno pod kątem robocizny, materiału jak i trudności wykonania. Prosty dach dwuspadowy będzie kosztować około 20-25 tys. zł. Bardziej skomplikowany może być nawet dwa razy droższy. Szczególną uwagę należy zwrócić na wybór materiałów, którymi będzie pokryty dach. Cena dachówki ceramicznej kosztuje min. 30zł za m2.

 

Jakie ogrzewanie?

Tutaj trzeba wziąć pod uwagę nie tylko koszty inwestycji, ale również późniejszą eksploatację. Wybór to zazwyczaj: kotłownia na paliwa stałe lub instalacja do ogrzewania gazowego. W domach mniejszych lepszym rozwiązaniem będzie ogrzewanie gazowe, natomiast w domach powyżej 120m2 lepiej zastosować kocioł na paliwa stałe.

Dom oparty na prostokącie

Tanie domy to przede wszystkim prostota. Im prostszy dom, tym mniejszy koszt. Szukając taniego projektu domu dobrze jest rozważyć opcję mało skomplikowanych kształtów i urozmaicić je dekoracjami od strony frontu.

 

A co z garażem?

Chcąc posiadać garaż dobrze jest zdecydować się na projekt, który ma zawarty garaż w domu. Jest to tańsza opcja niż budowanie garażu wolnostojącego. Przestrzeń, która powstaje nad garażem możne być wykorzystana na pokoje dla dzieci lub sypialnie.

 

Rynek pierwotny – średnie ceny mieszkań w IV kwartale 2011

Nie od dziś wiadomo, że największy popyt na towar jest tam, gdzie cena jest rozsądna. Zdążyli to już zauważyć deweloperzy, którzy proponują mieszkania nie z duże, ale też nie za małe, 2-3 pokojowe o średnim standardzie. Popyt na tak zwane mieszkania kompaktowe, o których pisała już Magda, z pewnością nie będzie maleć, zwłaszcza, że ceny metra kwadratowego nie są niskie. Jak to wyglądało w różnych miastach Polski w ostatnim kwartale 2011 roku? Czytaj dalej

Rynek pierwotny – jakie pierwsze koszty po wprowadzeniu

Jako że bierzemy pod uwagę zarówno rynek pierwotny, jak i wtórny, postanowiłyśmy sprawdzić wady i zalety obu już po kupnie mieszkania. Dziś zajmę się rynkiem pierwotnym.

Jak wiadomo, kupując nowe mieszkanie, wprowadzamy się do lokalu o wykończeniu developerskim. Oznacza to, że trzeba się w nim urządzić od samych podstaw. Otrzymujemy jedynie ściany z oknami, drzwi wejściowe i okablowanie. Dlatego musimy liczyć się z dość wysokimi kosztami aranżacji. W tym wpisie opiszę, ile minimalnie pieniędzy należy wydać, by móc się do takiego mieszkania wprowadzić.

Czytaj dalej