Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Jak wybrać kosiarkę do swoich potrzeb?

Aktualnie na rynku ogrodniczym istnieje ogromny wybór kosiarek. Każda ma swoje wady i zalety. Jak dobrać odpowiednią do naszych potrzeb? Oto najważniejsze cechy czterech najpopularniejszych rodzajów.

 Kosiarki elektryczne

Są przede wszystkim ciche, tanie i przyjazne dla środowiska, ponieważ nie wydzielają spalin. Są proste w obsłudze i lekkie. Świetnie docierają w trudno dostępne miejsca, jednak wijący się kabel może nam znacznie utrudnić koszenie. Poza tym istnieje możliwość przecięcia go i porażenia prądem. Niestety, ma również ograniczony zasięg zależny od długości kabla i nie nadaje się do koszenia mokrego trawnika. Nie są tak wydajne jak kosiarki spalinowe.

Kosiarki spalinowe

Najpowszechniejsze, ponieważ nie są zależne od żadnego źródła zasilania, bez problemu koszą nawet mokrą i bujną trawę. Dzięki temu, że nie posiadają kabla są praktyczniejsze, sprawniejsze w obsłudze i bardzo wydajne. Dużym plusem tych urządzeń jest możliwość koszenia pasa nawet o szerokości pół metra. Ich wadą jest zdecydowanie cena oraz to, że w porównaniu do kosiarki elektrycznej są znacznie cięższe i dużo bardziej hałaśliwe.

Kosiarki traktorki

To zdecydowany hit! Czynią pracę znacznie komfortową. Dzięki nim możemy łączyć przyjemne z pożytecznym. Zdecydowanie ułatwią nam zadanie, gdy mamy do skoszenia dużą powierzchnię. Ich wadą jest cena, jednak właściciele kosiarek z napędem przekonują, że nie będziemy żałować ich kupna. Weźmy pod uwagę, że ten typ kosiarki na pewno nie sprawdzi się na powierzchni,gdzie jest dużo drzew, krzaczków czy sadzonek.

Skomentuj