Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Jak urządzić minimalistyczny gabinet – poradnik

Gabinety zazwyczaj urządzone są w stylu klasycznym, z postawnym, drewnianym biurkiem na środku, dużym, skórzanym fotelem, biblioteczką i ciepłym oświetleniem. A co, jeśli chcemy stworzyć pokój w bardziej współczesnym stylu, jednak bez utraty elegancji? Przeczytaj poradnik o tym, jak urządzić minimalistyczny gabinet.

Zaplanuj rozkład pomieszczeń

Pomieszczenie dla prezesa firmy, managera wysokiego szczebla czy prawnika ma na celu wzbudzić u gości respekt, a samemu użytkownikowi zapewnić odpowiednie warunki do pracy. W gabinecie idealnym nic nie powinno rozpraszać ani odwracać uwagi od obowiązków, więc zrezygnować powinniśmy z dodatków i dekoracji. Temu właśnie odpowiada współczesny, minimalistyczny styl aranżacji wnętrz. Charakteryzuje się on jednolitymi barwami: białą, czarną i szarą, oraz prostymi, geometrycznymi kształtami mebli i akcesoriów. W poszukiwaniu inspiracji polecamy odwiedzić stronę: https://duncan.com.pl/meble-gabinetowe/, na której nie tylko znajdziemy zdjęcia gotowych aranżacji, ale również piękne meble w różnych stylach.

Miejsce do pracy jako główny punkt pokoju

Najważniejszym meblem w gabinecie jest oczywiście biurko – dobrze, solidnie wykonane i praktyczne, dostosowane do indywidualnych potrzeb. Stawiając na styl minimalistyczny, wybierzmy biurko, które będzie przede wszystkim proste. Bez ozdobników, zbędnych półek i szufladek, nadbudowanych nad blatem. Sam blat stać może na drewnianych lub stalowych nogach, jak stół, lub też mieć pod spodem szafkę na najpotrzebniejsze dokumenty.

Minimalizmowi świetnie odpowiada szklane biurko, które przy wpadającym świetle rozjaśni całe pomieszczenie. Do tego dobieramy fotel dla użytkownika oraz dla gościa. W tym wypadku stawiamy na wygodę, by móc przepracować cały dzień bez bólu pleców, ale jednocześnie trzymamy się kolorystyki. W gabinecie bardzo ważne jest światło dzienne, dlatego miejsce do pracy powinno znaleźć się przy oknie, tak by słońce rozjaśniało wnętrze. Ponadto dobieramy lampy z jasnym, a nie żółtym, światłem. Te zawieszane, mocowane na ruchomym ramieniu, pozwolą na ustawienie odpowiedniego kąta padania.

Dodatki jako akcent jednolitych barw

Jednolite barwy ścian i mebli nie muszą oznaczać nudnego wystroju. Farby, na które powinniśmy się zdecydować, to biała lub szara, choć pasować też będzie złamana biel, jasny beż czy delikatna błękitna pastela. Na podłodze położyć można jasne, na przykład dębowe, drewno lub białe panele. Jeśli planujemy przyjmować gości bądź klientów, powinniśmy znaleźć w pomieszczeniu kącik na sofę lub fotele i stolik kawowy. Dla architektów czy grafików, którzy pracują z dużymi arkuszami papieru, przydatny będzie stół z dodatkowym oświetleniem – pozwoli on na komfortową prezentację swoich prac.

Aby wnętrze nie było surowe i sterylne, dodać trzeba rzucające się w oczy akcenty, jednak wybierajmy tylko przydatne i funkcjonalne dodatki. Sprawdzą się tu poduszki w odmiennym do kanapy czy fotela kolorze, czarny organizer i segregator na dokumenty, ciemna lampka na biurku, albo kubek na długopisy czy wizytownik. Czarne akcesoria w białym lub szarym wnętrzu sprawią, że będzie ono bardziej przyjazne, a nadal minimalistyczne.

Skomentuj