Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Jak urządzić dom w stylu vintage

Meble vintage i styl retro jest obecnie bardzo modnym sposobem aranżacji wnętrz. Kupowanie sprzętów z drugiej ręki jest również bardzo ekologicznym sposobem na wyposażenie swojego mieszkania. Dobrze zaaranżowane wnętrze jest oryginalne i ma swój niepowtarzalny urok. Zalet jest wiele, ale jak urządzić dom ze staroci, aby nie wyglądał jak graciarnia? Przeczytaj nasz poradnik, a dowiesz się o tym przedsięwzięciu przydatnych wskazówek.

Zaplanuj, które elementy powinny być vintage

Poszukiwania mebli vintage to świetna i satysfakcjonująca zabawa, ale jest to również duże przedsięwzięcie. Zwłaszcza gdy planujesz oprzeć aranżację na znalezionych skarbach. Taki plan wymaga jednak starannych przygotowań. Sporządź listę sklepów ze starociami bądź zostań członkiem grup wymiany i sprzedaży i zapisz w kalendarzu daty wszystkich targów staroci, które odbywają się w Twojej okolicy. Wypisz jakich mebli potrzebujesz, najlepiej uzupełniając je o preferowane rozmiary.

Najpierw wybierz starocie, potem dostosuj resztę

Ta podpowiedź jest konsekwencją pierwszej. Jako że znacznie trudniej znaleźć meble z drugiej ręki w dobrym stanie niż kupić nieużywane w sklepie, warto rozpocząć poszukiwania od tych pierwszych. Dopiero gdy znajdziemy kilka skarbów, brakujące wyposażenie możemy uzupełnić albo meblami na zamówienie lub podobnymi elementami z nowych kolekcji.

Nie przesadź z ilością gratów

Urządzając mieszkanie z pomocą mebli vintage, musisz liczyć się z tym, że będą one miały zróżnicowany styl i formę. Jeśli będzie ich zbyt dużo, będą stwarzały wrażenie przytłoczenia oraz nieporządku. Aby nie stworzyć z własnego domu sklepu ze starociami, musisz wyważyć jaka ilość mebli vintage będzie odpowiednia. Trudno znaleźć kilka mebli z drugiej ręki w podobnym stylu dlatego, jeśli w całym domu ustawisz wiele niepasujących do siebie elementów, nie będzie wyglądał on elegancko i klasycznie.

Stosuj zasadę minimalizmu

Aby znalezione skarby odpowiednio się prezentowały, nie może znajdować się ich towarzystwie wiele innych mebli i sprzętów. Wbrew pozorom, minimalizm będzie najlepiej pasował do mebli z drugiej ręki, gdyż same meble będą ozdobą takiego pomieszczenia. Starocie są często bogato zdobione i niekiedy trudne do utrzymania w czystości. Jeśli zrezygnujesz z nadmiaru, dbanie o mieszkanie będzie dużo łatwiejsze.

Odśwież i zabezpiecz meble

Nawet kupując meble w bardzo dobrym stanie, należy je dokładnie oczyścić i zdezynfekować. W zależności od tworzywa, z którego są zrobione oraz ich stanu warto poddać je lekkiemu zabiegowi upiększania. Czasem może się ono przekształcić w zasadniczą renowację poprzez odmalowanie czy wymianę poszczególnych części. Takie działania są konieczne, aby meble służyły ci przez kolejne lata, ale również dlatego, aby przypadkiem nie przynieść do domu przysłowiowego kota w worku. Zdarza się tak, że na pozór sprzęt wygląda dobrze, jednak podczas prac rewitalizacyjnych okazuje się, że jest do niczego.

Dobry plan oraz znajomość swoich preferencji to klucz do sukcesu. Bądź wytrwałym w poszukiwaniach, ponieważ mogą one, potrwać jakiś czas. Jednak zostanie on wynagrodzony.

Skomentuj