Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Jak przygotować dom na przybycie psa lub kota?

Szczeniak czy mały kotek, który ma się pojawić w naszym domu, powinien być odpowiednio przyjęty. Nie wystarczy jednak zadbać tylko o podstawową wyprawkę. Warto zabezpieczyć przedmioty codziennego użytku oraz meble, tak aby nie zostały zniszczone czy obdrapane. Jak przygotować dom na przybycie pupila?

Zadbaj o podłoże

Eleganckie panele, zwłaszcza polakierowane mocno odczują obecność szczeniaka lub kota. Jeśli mamy taką możliwość, aby uniknąć konieczności odświeżania lakierowanej podłogi, zdecydowanie lepiej jest wykorzystać w swoim domu terakotę lub płytki. Przeprowadzanie gruntownego remontu nie zawsze jest jednak możliwe. Aby zabezpieczyć swoją podłogę, w pomieszczeniu, w którym najczęściej będzie przebywał szczeniak lub kot, wykorzystajmy gładką wykładzinę, która dodatkowo posłuży korzystnie na ścieranie pazurków.

Zabezpiecz kanapę

Delikatne lub luksusowe skórzane obicie kanapy może nie przetrwać w niezmienionym stanie spotkania z nowym pupilem. Zwłaszcza koty lubią ścierać pazurki o naszą sofę, dlatego zwłaszcza na pierwsze kilka miesięcy warto zakryć mebel odporną kapą. Narzuta wykonana z przyjemnego materiału nie tylko ochroni oryginalne obicie, ale dodatkowo ułatwi zadbanie o higienę.

Wybieraj dobre kolory

Sporym obciążeniem dla posiadaczy kotów i psów jest nadmiar sierści, która zbiera się na ubraniach, dywanach czy kanapach. Pomocne może okazać się używanie zbierających rolek pokrytych klejącą taśmą, która usunie sierść z ubrań. Jeśli mamy taką możliwość możemy również zakupić narzutę na sofę, fotele, dywan w kolorze sierści naszego pupila. Pamiętajmy o regularnym wyczesywaniu naszych pupili, co pozwoli ograniczyć problem.

Przygotuj skrytkę dla kota

Koty, zwłaszcza te mniejsze, często są utrapieniem dla właścicieli. Lubią drapać, niszczyć, dlatego warto zadbać o przygotowanie dla nich skrytki, która będzie stanowiła dla nich swoiste schronienie. Możemy w tym celu wykorzystać gotowe legowisko, które umieścimy w spokojnym kącie lub mniej uczęszczanym przez domowników miejscu. Dobrym rozwiązaniem są również wersje zabudowane, w których kociak będzie mógł całkowicie się schować.

Zadbaj o rozrywkę

Zarówno znudzony kot, jak i pies będzie bardziej skłonny do niszczenia elementów domowego użytku. Warto przygotować różnorodne zabawki, które zajmą uwagę pupila. Dla kota doskonałym rozwiązaniem będzie drapak, zestaw do wspinania, a także wszelkie ruszające się zabawki. W przypadku psów pomocne okażą się piłki, gryzaki, kości i przekąski dbające o stan zębów.

Domowe zwierzę jest w stanie poprawić nastrój każdego dnia.  Jeśli obawiasz się, że Twój nowy pupil obdrapie nasze szafki, porysuje podłogę i skutecznie zaburzy ład w mieszkaniu, skorzystaj z naszych wskazówek. Kilka prostych zmian sprawi, że wnętrza nie odczują obecności dodatkowego członka rodziny.

Skomentuj