Składać, zawijać, wieszać, pakować do pudła, dla przechowywania różnych ubrań potrzebna jest odpowiednia taktyka. A Wy już wyciągnęliście ciepłe ubrania z górnych półek?
Wraz z przybliżeniem się chłodnych prądów, następują kalkulacje ubraniowe, te lekkie wyciśnięte są przez te bardziej grubsze i mniej wygodne.
Zapamiętajcie ubrania wiązane nie przechowuje się na wieszakach, ponieważ skłonne one są rozciągania się i byłej formy już się nie odzyska. Takie rzeczy warto układać w szafie, ale nie robić jednej wielkiej wieży Babel, bo te „klocki” co są pod spodem łatwo się zgniotą. Lepiej zrobić kilka zgrabnych rządków.
Kiedy już chłód nas dopadł, pojawia się pytanie, gdzie przechowywać czapki oraz rękawiczki.
Jeśli masz w korytarzu wolną półkę, to można na niej umieścić plastikowe lub wiklinowe koszyki, pudełka, gdzie można będzie umieścić czapki i rękawiczki. Do szaf ze specjalną rurką dla wieszaków idealnie nadadzą się wiszące półki. Do suszenia rękawiczek i czapeczek dzieci najlepiej mieć specjalny wieszak z zaciskiem. Może być on umieszczony w dowolnym miejscu salonu – i niekoniecznie zawalać tymi rzeczami grzejnik.
Jeśli od zwykłych czapek wolisz filcowe kapelusze bądź gotów zaoszczędzić dla nich trochę miejsca na półkach. Ich nie wolno składać, wieszać lub kłaść jeden na drugim, dla nich muszą być specjalne oddzielne dla każdego pudła.
Jak zachować formę dla spodni i nie tracić czasu na prasowanie? Zainstalujcie w szafie specjalne poprzeczki przesuwne, na których można powiesić ubrania. Innym dobrym narzędziem jest wieszak z zaciskami, który zapewni przyczep na całej szerokości spodni.
Ułożone wieszaki na koszule nie są najlepszym rozwiązaniem do przechowywania płaszczy i kurtek – dla nich bardziej odpowiadają indywidualne wieszaki z szerokimi ramionami, aby zachować kształt rzeczy. Staraj się nie mieć zbyt ciasno powieszonych ubrań – mogą się one natłuścić przy tarciu.
Unikaj przechowywania butów w jednej szafie z odzieżą wierzchnią. Znajdź dla nich jakieś osobne miejsce: po każdym spacerze, wycieraj buty. Dla skórzanych butów korzystaj z miękkiej gąbki, a dla zamszu warto kupić specjalną szczotkę.
W taki sposób ciepłe ubrania posłużą o wiele dłużej, i nawet przy globalnym pociepleniu, i sztucznym ochłodzeniu te nawyki się przydadzą.
Skomentuj