Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Duża łazienka – duże możliwości – jak urządzić, a nie zagracić?

Duża łazienka daje znacznie większe możliwości aranżacyjne. Można sobie pozwolić na większą ilość sprzętów i mogą być one dużo większe niż w przypadku łazienki o małej powierzchni. Łatwo jest jednak przesadzić i niepotrzebnie zagracić całą przestrzeń. Nie będzie to ani estetyczne, bo łazienka będzie wyglądała jak składzik wszelkiego rodzaju mebli, ani tym bardziej praktyczne. O czym więc należy pamiętać przy aranżacji?

Meble

W przypadku dużej łazienki warto postawić na masywne, większe gabarytowo meble. Dlaczego? Tych małych możemy zmieścić oczywiście znacznie więcej, ale będą one wyglądały niczym na siłę upchane do jednego pomieszczenia. Będą do tego mało praktyczne – wszystkie rzeczy będą poupychane do różnych szafeczek, co nie będzie sprzyjało łatwemu odnajdowaniu ich na czas. Duże meble z kolei będą pojemne i przestronne – wszystkie potrzebne drobiazgi będą miały w nich swoje miejsce. Do tego nie przytłoczą pomieszczenia i nie sprawią, że będzie ono wyglądało na znacznie mniejsze, niż jest w rzeczywistości. Ciekawą propozycją jest kolekcja Intro od Defry (http://defra.pl/meble-lazienkowe/nowoczesne-meble-lazienkowe/intro), kierowana do osób, które chcą nadać wnętrzu niepowtarzalny charakter.

Warto pamiętać, że w okolicy muszli klozetowej powinna znaleźć się umywalka. Ze względów higienicznych należy pamiętać, aby nie były one jednak zbyt blisko siebie. Można sobie nawet pozwolić na dwie umywalki, szczególnie jeśli z łazienki korzysta więcej niż jedna osoba.

Wanna czy prysznic?

W przypadku dużej łazienki nie ma tego dylematu – śmiało można sobie pozwolić na obydwa. Wanna będzie sprzyjała długiemu odpoczynkowi po ciężkim dniu, a prysznic pozwoli na szybkie odświeżenie ciała przed pójściem do pracy. Można więc śmiało wybrać obydwa – posiadając dużą łazienkę bez problemu zmieści się i duża wanna, i wygodny prysznic, a samo pomieszczenie stanie się jednym z najbardziej lubianych w całym domu.

Dodatki

Z nimi nie warto przesadzać, żeby wnętrze łazienki nie zostało zbytnio przytłoczone. Obowiązkowe są koszyczki na kosmetyki, dozownik do mydła, kubeczek na szczoteczki, szczotka klozetowa oraz kosz na brudną bieliznę. Doskonale sprawdzą się również świece, ozdobne mydła i ładne ręczniki – będą doskonałą dekoracją, która nada wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.

One Comment

  • Odpowiedz Natalia |

    Urządzenie małej łazienki jest nie lada wyzwaniem, na szczęście są optyczne triki 😉

Skomentuj