Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Jaka kabina prysznicowa do łazienki?

Masz przed sobą remont, a może dopiero urządzasz łazienkę? Czeka Cię wybór płytek i urządzeń sanitarnych, w tym prysznica, za którym bezsprzecznie przemawia wygoda i oszczędność wody, czasu, miejsca i pieniędzy. Zobacz, jaka kabina prysznicowa będzie najlepsza dla Ciebie! 

Jak wybrać prysznic? 

Kabina prysznicowa przede wszystkim powinna spełniać Twoje oczekiwania i pasować do wnętrza łazienki. Przy jej wyborze zwróć uwagę na: 

Wielkość łazienki i kabiny 

Dobranie optymalnej kabiny jest związane z przestrzenią, jaką mamy do dyspozycji w łazience. Funkcjonalność to z pewnością kompromis pomiędzy komfortem użytkowania i ilością dostępnego miejsca. Kabiny występują w kilku wymiarach, jednak najbardziej popularne są podstawy o rozmiarach 80×80 i 90×90. 

Kabina prysznicowa – rodzaje 

  • Narożna; 
  • Asymetryczna; 
  • Wnękowa – same drzwi; 
  • Dwuścienna; 
  • Trójścienna; 
  • Czterościenna – wolnostojąca; 

Sposób montażu 

Kabina może być ustawiona na: 

  • Brodziku;  
  • Wannie; 
  • Bezpośrednio na płytkach; 

Dobór brodzika 

Kabina i brodzik bez wątpienia muszą odpowiadać sobie kształtem i wymiarami. Przy wyborze brodzika istotne są jego wysokość i głębokość.  

Wyposażenie  

Wewnętrzną przestrzeń możesz zaaranżować w dowolny sposób, montując system podtynkowy, zestaw natryskowy czy deszczownicę. 

Kabina prysznicowa – parametry 

Kształt  

  • Zaokrąglona;  
  • Kwadratowa; 
  • Prostokątna; 

Materiał wykonania ścianek 

  • Tworzywo sztuczne; 
  • Szkło hartowane; 
  • Szkło barwione; 

Ścianki mogą być przeźroczyste, matowe, gładkie lub ornamentowe. 

Sposób otwierania drzwi 

  • Uchylne (skrzydłowe) – zamontowane na zawiasach; 
  • Przesuwne – umieszczone na rolkach, które przemieszczają się po prowadnicach lub szynach; 
  • Składane – harmonijkowe, umieszczone na zawiasach; 
  • Walk-in – otwarta kabina prysznicowa, pozbawiona drzwi; 

Wysokość 

Prysznic, składający się z kabiny i brodzika, powinien zmieścić się w pomieszczeniu. W związku z tym całkowita wysokość nie może przekraczać 260 cm, czyli standardowej wysokości łazienek mieszkalnych.   

Konstrukcja  

Ze względu na metodę mocowania drzwi i ścianek wyróżnia się kabiny: 

  • Ramowe (profilowane); 
  • Półramowe; 
  • Bezramowe; 

Dodatkowe funkcje  

Kabina prysznicowa może być wzbogacona o udogodnienia, takie jak np.: natryski służące do hydromasażu, radio, możliwość rozmów telefonicznych, sterowanie temperaturą i ciśnieniem. Zaawansowane funkcje są sterowane za pomocą zintegrowanego panelu elektronicznego lub pilota. W przeciwieństwie do standardowych pryszniców montaż kabiny z dodatkowymi funkcjami wymaga podłączenia do prądu. 

Praktyczna kabina prysznicowa 

Prysznice różnią się od siebie pod wieloma względami. Wybór odpowiedniej kabiny wiąże się z rozważeniem wielu czynników. Przede wszystkim musisz zastanowić się estetycznościąfunkcjonalnościądopasowaniem do wystroju łazienki oraz stopniem spełnienia preferencji domowników. 

Kabina prysznicowa z brodzikiem czy bez? 

Tradycyjnym rozwiązaniem jest prysznic z brodzikiem, chociaż coraz większą popularność zyskują konstrukcje bezbrodzikowe. Jest to funkcjonalne rozwiązanie nadające wnętrzu nowoczesnego charakteru. Jednak w związku z tym przed montażem należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu: 

  • Wypoziomowaniu posadzki; 
  • Wybraniu odpowiedniego odpływu; 

Dobrze wybrana i solidnie wykonana kabina prysznicowa to inwestycja na kilka lat, dlatego warto poświęcić czas na jej wybór. 

Co zamiast płytek w łazience – modne materiały budowlane

Łazienka to pomieszczenie, które nie tylko służy do mycia i pielęgnacji ciała. Powinna ona poprawiać nastrój i relaksować tak, by po całym dniu łatwiej nam było zapomnieć o trudnościach i problemach. Warto zatem zadbać o jej wystrój. Odpowiednio dobrane meble łazienkowe i dodatki wprowadzą relaksujący klimat. Co ciekawe, wcale nie musimy wybierać klasycznych płytek łazienkowych. Atrakcyjna łazienka bez glazury jest możliwa. Czym zastąpić tradycyjne płytki? Czytaj dalej

Mała łazienka z prysznicem – jak urządzić

Mała łazienka może być równie pięknie zaaranżowana co ta większa. Wystarczy zastosować kilka rozwiązań, dzięki którym pomieszczenie będzie optycznie wydawało się bardziej przestronne. Podpowiadamy jakie pomysły mogą okazać się trafne w przypadku niewielkich łazienek z prysznicem.

Jasne meble łazienkowe

Największym wrogiem niewielkich łazienek są ciemne, ciężkie meble, które sprawiają, że przestrzeń staje się ciężka i przytłaczająca. Zrezygnujmy z ponurych barw na rzecz szafek i półek w odcieniach beżu, kremu czy szarości. Na niewielkim metrażu dobrze sprawdzi się również dominująca biel. Zwróćmy uwagę, by wybierane przez nas meble w jasnym kolorze posiadały również delikatną konstrukcję, która dopasuje się do całej aranżacji. Warto zapoznać się z ofertą sklepu Defra, gdzie oprócz modnych szafek, znajdziemy również modele uniwersalne i ponadczasowe. Oprócz eleganckiego wyglądu meble marki cechują się wysoką jakością oraz odpornością na wodę, wilgoć i eksploatację.

Szklany prysznic w małej łazience

Aby niewielka łazienka prezentowała się atrakcyjnie, warto zdecydować się  na wykorzystanie szklanych, przezroczystych ścianek. Będą się świetnie prezentowały się zwłaszcza z prysznicem o bardzo niskim brodziku. Zrezygnujmy z mlecznych lub kolorowych wersji, które niepotrzebnie będą zajmowały optycznie przestrzeń w pomieszczeniu. W małej łazience doskonale będzie prezentowała się również pojedyncza ścianka, która odgrodzi część przestrzeni. W uzyskanym miejscu, na podłodze wystarczy przygotować odpływ między płytkami.

Wykorzystaj lustra

Doskonałym rozwiązaniem na optyczne powiększenie przestrzeni jest zamontowanie dużego lustra. W ten sposób dodatkowo rozjaśnimy łazienkę i sprawimy, że będzie znacznie bardziej przytulna. Interesującym rozwiązaniem są również meble posiadające lustrzane drzwiczki. Pomysł ten doskonale będzie prezentował się zwłaszcza w nowoczesnych, utrzymanych w jasnych barwach łazienkach. Niestety, lustrzane drzwiczki wymagają regularnego czyszczenia, gdyż nieestetyczne odbicia palców z pewnością popsują nawet najlepszy efekt końcowy.

Postaw na minimalizm

W niewielkich pomieszczeniach nadmiar mebli, dodatków i akcesoriów sprawia przytłaczające wrażenie, które z pewnością nie wpływa korzystnie na aspekty estetyczne. W małej łazience, w której miejsce dodatkowo zajmuje prysznic, starajmy się ograniczyć zbędne elementy. Kosmetyki, środki czystości ukryjmy w szafkach lub w pudełkach, tak by nie rzucały się w oczy. Dobierzmy jednakowe ręczniki oraz dywaniki, które będą pasowały do kolorystyki całego wnętrza.

Meble łazienkowe na wymiar

Jeśli nasza łazienka jest bardzo mała, a niekiedy również niewymiarowa, dobrym pomysłem często okazuje się zakup mebli na wymiar. W ten sposób będziemy mogli wstawić do pomieszczenia odpowiednią dla nas liczbę szafek, które będą idealnie pasowały do kształtu ścian i do siebie nawzajem. Meble na wymiar są często jednym rozwiązaniem w przypadku łazienki umiejscowionej na poddaszu.

Nawet bardzo małe łazienki z prysznicem mogą prezentować się wyjątkowo przytulnie i elegancko. Stosując zaproponowane rozwiązania, jesteśmy w stanie powiększyć wizualnie przestrzeń oraz ją rozjaśnić. Pamiętaj, że właściwie dobrane meble są kluczem do sukcesu. Koniecznie zwróć uwagę zarówno na ich wygląd, jak i praktyczność, dzięki czemu zyskasz pewność, że wybierane przez Ciebie modele są idealne do Twojej łazienki.

Industrialna łazienka – moda na płyty z betonu architektonicznego

Beton jeszcze kilkanaście lat temu był najmniej pożądanym elementem wystroju wnętrz. Dziś trendy zmieniają się, a płyty z betonu architektonicznego są nowatorskim i cenionym rozwiązaniem, szczególnie w łazienkach. Popularnością cieszy się również imitacja betonu, a piękna naturalna szarość idealnie wpisuje się w industrialne trendy. Surowość betonu nie odstrasza, lecz zyskuje coraz większe grono fanów.

Rozwiązania betonowe w aranżacji wnętrza mogą mieć różne formy. W zależności od indywidualnych gustów, dostępne są rozmaite faktury i kolory. Jednak najbardziej ceniona jest obecnie najprostsza, szara forma. Może się nie wydawać, ale ten materiał skrywa w sobie wielki potencjał aranżacyjny, ponieważ można zrobić z niego niemal wszystko: podłogi, płyty ścienne, meble, akcesoria. To co się dzieje dziś, jest renesansem tego materiału, wielka metamorfoza z bezkształtnej masy w element designu dekoracyjnego, sprawiła, że zajmuje on wysokie miejsce wśród architektonicznych narzędzi.

Pojawienie się betonu

Beton po raz pierwszy pojawił się w XX wieku i stał się podstawowym budulcem. Największe konstrukcje PRL powstały z niego, określane dziś blokami z wielkiej płyty. Nie wyróżniał się, lecz miał inne zadanie – wiązać materiały i tę funkcję pełnił doskonale. Po beton w odświeżonej wersji sięgnęli dopiero miłośnicy industrialnych wnętrz, którzy chcieli podkreślić surowość i minimalizm. Tym sposobem został on wykorzystany do aranżacji dawnych przestrzeni przemysłowych, loftów, a ostatnio również mieszkań i łazienek.

Niekonwencjonalne połączenia

Dziś beton w aranżacjach wnętrz zyskuje wieloaspektowe i inspirujące oblicze. Mocno industrialne wrażenie daje połączenie ze szkłem i metalem. Z kolei troszkę bardziej delikatne i naturalne wnętrze można stworzyć, łącząc beton z drewnianymi elementami, roślinami oraz wykorzystując betonowe akcenty wykończenia. Marząc o wnętrzu nowoczesnym i energetycznym, polecamy połączenie żywych barw z płytami z betonu architektonicznego, które w odpowiedniej kompozycji dają fenomenalny efekt. Wykorzystanie betonu szczególnie w aranżacji łazienek jest ciekawym pomysłem, a najlepiej współgra ze szkłem i drewnem.

Płyty z betonu architektonicznego

Na pierwszy rzut oka ciężko odróżnić beton architektoniczny od imitacji, szczególnie ze względu na wysoką jakość płyt imitacyjnych. Jednak te profesjonalne, architektoniczne są znacząco bardziej solidne i cieszą się prestiżem. Są ciężkie i ze względu na swoją wagę można je montować jedynie na wytrzymałych ścianach, ściany z płyt karton-gips wymagają specjalnego wzmocnienia. Jeśli chodzi o rozmiar, jest duży wybór wielkości i można je zastosować niemal wszędzie. Równie duża dostępność jest gdy chodzi o porowatość płyt, do wyboru są: gładkie, mało porowate lub bardzo. Takie rozwiązanie jest preferowane do łazienek, ponieważ beton architektoniczny jest impregnowany hydrofobowo, co chroni przed wodą. Można więc spokojnie stosować go w łazienkach i na elewacjach.

Imitacja betonu z gipsu

Płyty będące imitacją betonu choć na pozór podobne, są o wiele lżejsze. To przekłada się bezpośrednio na ich montaż, który staje się prostszy. Jednocześnie możliwości zastosowania imitacji betonu są bardziej ograniczone, a płyty są dostępne w konkretnych rozmiarach, zależnych od producenta. Nie można liczyć też na modyfikacje porowatości, ponieważ imitacje są dostępne w jednym wariancie. Również grubość płyty jest zależna od miejsca przeznaczenia. Płyty te są wykonane z gipsu, dlatego nie nadają się do pomieszczeń z wodą. Oczywiście można je zaimpregnować przed wilgocią, jednak nie będzie to rozwiązanie, które przetrwa długo w łazience.

Rekomendacja

Jeżeli zależy nam na świetnej jakości, długoletniej wytrzymałości i pięknym, minimalistycznym wyglądzie warto zainwestować w płyty z betonu architektonicznego. Jest to sprawdzone rozwiązanie, które utrzymuje swój unikatowy wygląd przez długi czas. Jako aranżacja łazienki sprawdzi się profesjonalnie, ponieważ jest wysokoodporny na wilgoć. Ostateczna decyzja zależy jednak od konkretnego przeznaczenia i wymagań wobec takiej dekoracji ściennej. Ciekawym i mało spotykanym pomysłem jest też betonowe wyposażenie  łazienki, czyli umywalki, wanny, brodziki.

Materiały na meble łazienkowe – 6 najpopularniejszych

Łazienka to jedno z pomieszczeń w domu, które urządzane są najczęściej na wiele lat. To właśnie dlatego warto zadbać o prawidłowy dobór materiałów, odpowiednia funkcjonalność i design wnętrza. Zobacz czym charakteryzuje się wykonanie mebli łazienkowych, by wiedzieć które z nich pasują najlepiej do Twojej łazienki.

Na co zwrócić uwagę wybierając meble łazienkowe?

Wybierając meble łazienkowe przede wszystkim kierujemy się ich wyglądem. Odpowiedni design, kolorystyka i dopasowanie do stylu reszty pomieszczeń jest istotne, jedna nie powinno być jedynym czynnikiem wpływającym na decyzję. Szukając inspiracji warto przejrzeć strony producentów takie jak Defra. Zamieszczone tam informacje techniczne, jak i te dotyczące stylów znacznie ułatwiają decyzję.  Kluczowe jest, aby kierować się funkcjonalnością mebli, przecież z pewnością posłużą nam one kilka lat. Funkcjonalność oznacza przede wszystkim odpowiedni rozmiar i rozkład ich wnętrza. Ważna jest też wygoda późniejszego użytkowania i utrzymania w czystości. Za trwałość mebli i ich wytrzymałość na wilgotne warunki łazienki odpowiada materiał, z którego zostały wykonane. Nie każde tworzywo zachowa swoja świetność przez lata i nie koniecznie będzie łatwe do utrzymania czystości.

Popularne materiały na meble łazienkowe

Materiały mebli łazienkowych różnią się od siebie pod względem trwałości i wyglądu. Wśród najpopularniejszych plasują się meble akrylowe, foliowane i fornirowane. Dużą popularnością cieszy się także trwała płyta HPL.

Meble akrylowane

Akrylowe meble charakteryzuje wytrzymałość na zarysowania i ścieranie. Są także bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Akryl utwardza płytę gipsową, dzięki czemu nabiera ona odporności na wszelkie zewnętrzne działania. To ulubieniec wśród osób gustujących w połyskujących meblach łazienkowych. Sprawdzają się one w nowoczesnym designie łazienki. Projektanci polecają je także do niewielkich pomieszczeń, ponieważ połysk płyty nadaje wnętrzu optycznego powiększenia.

Meble foliowane w łazience

W nowoczesnych łazienkach znajdziemy także meble foliowane. Dzięki termoplastyczności folii nakładanej na płytę możliwe jest pokrycie nią najróżniejszych kształtów mebli. Co za tym idzie, meble foliowane maja niezwykłe możliwości aranżacyjne. Producenci proponują zatem nie tylko nietypowe kształty wyposażenia, ale i szeroki wachlarz kolorów i wzorów.

Meble łazienkowe z płyty HPL

Płyta HPL jest idealnym wyborem do łazienek, w których panuje duża wilgotność powietrza. Jest to rodzaj tworzywa warstwowego utwardzanego w wysokiej temperaturze, dzięki czemu jest on trwały oraz odporny na wodę.

Meble fornirowane

Płyty fornirowane to kawałki drewna naturalnego przyklejane do płyty. Tworzą one imitację drewnianych mebli. Słyną z możliwości doboru aż 200 rodzajów drewna i rozmaitości wykończenia (mat, pół mat, połysk). To tańsza alternatywna modnego dziś trendu na drewno w łazience.

Nowości wśród tworzyw na meble łazienkowe

Coraz popularniejsze wśród tworzyw na meble łazienkowe staje się drewno. Wykorzystywane są zarówno materiały drewnopodobne, jak również naturalne lite drewno. To zdecydowanie wpływa na design łazienki. Drewno wnosi do wnętrza elegancję i ciepło. Decydując się na ten materiał trzeba pamiętać o kluczowych zasadach. Przede wszystkim musi być to drewno o małym skurczu. Pozostają one bogate w oleje naturalne, które chronią tworzywo przed wilgocią. Są to takie gatunki jak mahoń, iroko, teak czy cedr. Powierzchnie drewniane trzeba również odpowiednio przygotować do warunków panujących w łazience, dlatego producenci pokrywają tego typu mebli specjalnymi olejami, lakierami lub woskiem. Hitem wśród tworzyw na meble łazienkowe staje się również stal i żeliwo. Ich surowy design świetnie komponuje się z ciepłem litego drewna, jak również w minimalistycznych przestrzeniach. Należy jednak zwrócić uwagę, by kute elementy mebli były zabezpieczone preparatami zapobiegającymi ich rdzewieniu.

Dopasowanie mebli do łazienki to nie lada wyzwanie. Należy zwrócić uwagę zarówno na funkcjonalność, trwałość, jak i odpowiedni design. Motywacją powinien być jednak fakt, że odpowiedni wybór wiąże się z radością z pięknego łazienkowego wnętrza przez lata.

Strony:12345