Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Jak urządzić pokój gościnny?

Pokój gościnny to przestrzeń stworzona z myślą o gościach, którymi najczęściej są bliskie nam osoby. Świąteczna kilkudniowa wizyta rodziny, weekend ze znajomymi, odwiedziny przyjaciół, to tylko kilka okazji, podczas których musisz sprawdzić się w roli gospodarza i zadbać o nocleg dla najbliższych. Aranżując pokój gościnny, warto zadbać, by przebywanie w nim było dla nich przyjemne i komfortowe. Jak to zrobić? Wystarczy kilka podstawowych mebli i dodatków.

Czy potrzebuje osobnego pomieszczenia?

Nie musisz wydzielać osobnego pomieszczenia, by stworzyć pokój gościnny. Wystarczy przytulny kącik w jednym z innych pokojów w domu. Jest to idealne rozwiązanie, szczególnie jeśli nie masz zbyt dużego metrażu. Co może zastąpić typowy pokój gościnny?

  • Kącik na strychu,
  • salon lub inaczej pokój dzienny,
  • kącik w pokoju dziecka,
  • gabinet.

To zaledwie kilka naszych propozycji, które świetnie sprawdzą się w roli pokoju gościnnego w trakcie wizyty bliskich. Sprawdź, jak stylowo urządzić taki pokój. Czego potrzebujesz?

Podstawowe meble

Bez względu na to, w którym miejscu zdecydujesz się na zrobienie pokoju lub kącika dla gości, musisz zdecydować się na odpowiednie wyposażenie.

Pierwsze skrzypce gra zdecydowanie łóżko. Jeśli masz warunki, to wygodne łóżko, takie o szerokości minimum 120 cm, to podstawa. Wtedy na pewno zmieszczą się na nim dwie osoby. Dodatkowym atutem będzie łóżko, które będzie miało pojemnik do przechowywania chociażby pościeli dla gości. Idealna skrytka zapewniająca bonusowe miejsce świetnie sprawdzi się na przedmioty, po które rzadko sięgamy. Jeśli metraż nie jest zbyt duży, to postaw na kanapę z funkcją spania, którą można złożyć, a do środka schować pościel. To idealne rozwiązanie do małych pomieszczeń.

Kolejnym ważnym meblem jest funkcjonalna szafa z półkami i drążkiem oraz stylowa komoda. Zapewniają one miejsce na rzeczy własne, a w okresie odwiedzin ułatwiają one funkcjonowanie gościom, ponieważ nie muszą oni gnieść się w walizkach. Mogą swobodnie się rozpakować i skorzystać z miejsca na półkach i w szufladach.

Niezbędnikiem okazuje się również szafka lub stolik przy łóżku a na nim lampka nocna, która ułatwia np. czytanie książek wieczorami lub umila siedzenie przy herbacie w miłej atmosferze bez konieczności zapalania „dużego” światła. Jeśli masz warunki, postaw stoliki i lampki po dwóch stronach.

Z podstawowych mebli to byłoby na tyle. Cała reszta, o której marzymy lub mamy przestrzeń do zagospodarowania nie wydaje się niezbędna. Postaw na minimalistyczną przestrzeń, która będzie sprzyjała odpoczynkowi. Jeśli chodzi o meble, to te z drewna są trwałe i zawsze w modzie – na pewno się nie zawiedziesz.

Dodatki i dekoracje

Dodaj wnętrzu przytulności dzięki dodatkom. Na łóżku ułóż miękkie poduszki i koc lub narzutę, które sprawią, że nastrój będzie odprężający. Na ścianie dla efektu powiększenia pomieszczenia powieś lustra, a jeśli chcesz po prostu zapełnić pustkę – postaw na obrazy lub plakaty. W pokoju gościnnym nie powinno zabraknąć również roślin, które będą miały pozytywny wpływ na samopoczucie gości.

Strych jako pokój gościnny

Strych to przestrzeń dostępna głównie w domach wolnostojących lub szeregówkach. Zwykle służy jako graciarnia, ale bardzo dobrze sprawdzi się w roli pokoju gościnnego. Można zaadaptować go na przestrzeń mieszkalną zarówno z dachem prostym, jak i skośnym. Nie ma to znaczenia. Okna również nie grają roli. Jeśli są, to fantastycznie, pomoże to w utrzymaniu rodzinnej, przyjaznej atmosfery. Jeśli ich nie ma, to wystarczy tylko dobre oświetlenie, mocne dodatki oraz jasne ściany. Beżowe i szare kolory to najbezpieczniejsze wyjście. Lustra na ścianach będą świetnie uzupełniać pomieszczenie, świetnie współgrać z jasnymi barwami i optycznie powiększać przestrzeń. Et Voilà! Aranżacja strychu nie musi być taka straszna.

Podsumowanie

Urządzanie pokoju gościnnego powinno być przyjemnością. Pokój ten nie powinien stać się graciarnią, do której trafią wszystkie niepotrzebne meble czy przedmioty, które nie przydadzą się w innych pomieszczeniach w domu. Miejsce w domu dla gości powinno być przygotowane ze starannością. Postaw na minimalizm i praktyczność.

Kurtyny powietrzne – co powinieneś o nich wiedzieć

Kurtyny powietrzne to nowoczesne rozwiązanie, które stosowane jest w miejscach użytku publicznego lub halach produkcyjnych. Pozwalają ograniczyć do minimum straty ciepła w pomieszczeniu, a także koszty ogrzewania. To tylko jedna z rzeczy, przed którymi ochrania kurtyna powietrzna. W tym artykule znajdziesz wszystko, co powinieneś wiedzieć o kurtynach powietrznych.

Z czego składa się kurtyna powietrzna?   

Kurtyna powietrzna zbudowana jest z kratki nawiewnej, kratki wywiewnej, wentylatora, który zasilany jest silnikiem elektrycznym oraz z metalowej obudowy. Rodzaj zastosowanego wentylatora decyduje o sile podmuchu i wydajności urządzenia. Kiedy kurtyna ma emitować ciepły strumień powietrzna, powinna być zaopatrzona w nagrzewnicę. Pełen przegląd kurtyn powietrznych, które zapewniają dobre efekty oferuje sklep http://chlodniej.com.pl/.

Jak działają kurtyny powietrzne?

Kurtyny powietrzne obsługiwane są przez proste systemy, które dzięki wentylatorowi wytwarzają strumień powietrza. Przechodzi on przez kratkę nawiewną i jest skierowany pionowo w dół, przeważnie wzdłuż drzwi. W zależności, jakie ustawienia zostaną wprowadzone, wydmuchiwane powietrze może być ciepłe, chłodne albo o stałej temperaturze.

Jakie korzyści przynosi montaż kurtyny powietrznej?

Umieszczenie tego urządzenia przy wejściu do pomieszczenia, utrudnia mieszanie się powietrza ciepłego z wewnątrz oraz zimnego z zewnątrz budynku. Wpływa to na zminimalizowanie kosztów ogrzewania. Dzięki temu, że kurtyna powietrzna nie pozwala na przedostanie się zimna z zewnątrz, to również ogranicza napływ spalin, pyłów i innych zanieczyszczeń z ulicy, przyczyniając się do oczyszczania powietrza w pomieszczeniu. Silny strumień nie pozwala też wejść do środka owadom.

Rodzaje kurtyn powietrznych

Podstawowy podział kurtyn powietrznych dostosowany jest do temperatury powietrza, jaką generują. Systemy ciepłe wydalają ciepłe powietrze. Umieszcza się je w miejscach publicznych, takich jak sklepy, banki, urzędy, garaże. Pomagają zmniejszyć koszty ogrzewania budynku, poprzez dodatkowe funkcje, które spełniają. Systemy chłodzące wytwarzają zimny strumień powietrza. Takie kurtyny wykorzystywane są przeważnie w chłodniach. Dzięki nim, producenci żywności mogą ograniczyć ryzyko strat produktów, które powinny być przechowywane w niskiej temperaturze. Inny typ kurtyn powietrznych reprezentują te pionowe i poziome. Poziome kurtyny powietrza umieszcza się nad drzwiami, powietrze wtedy kieruje się w dół. Nie zakłócają one estetyki wnętrza, ponieważ są niezauważalne. Z kolei pionowe kurtyny montuje się przy drzwiach wejściowych. Wyglądem mogą przypominać klimatyzatory. Wyglądają przez to estetycznie i nowocześnie, świetnie sprawdzają się w eleganckich przestrzeniach, na przykład sklepach lub butikach z odzieżą. Inny podział odnosi się do sposobu zasilania kurtyny powietrznej. Mniej popularne w tej kategorii są urządzenia, do których działania niezbędna jest woda. Są trudne w montażu, a mogą być zainstalowane wyłącznie tam, gdzie jest dostęp do centralnego ogrzewania. Źródłem ciepła jest woda, którą trzeba nagrzać do odpowiedniej temperatury. Bardziej trafione są systemy elektryczne, które mają zastosowanie w każdych warunkach. Dają również możliwość regulacji temperatury oraz dostosowania jej do aktualnych potrzeb.

Kurtyny powietrzne to nowoczesne systemy, które są coraz częściej wykorzystywane w przestrzeni publicznej. Oferowane przez nie funkcje są sposobem na zmniejszenie kosztów ogrzewania wielkopowierzchniowych budynków.

Czy ogrzewanie podczerwienią jest bezpieczne?

Każdy człowiek potrzebuje komfortu cieplnego, żeby prawidłowo funkcjonować. Nasz strefa klimatyczna zapewnia zaledwie kilka ciepłych miesięcy w roku, dlatego powinniśmy wybrać odpowiedni sposób ogrzewania w domach. Jest kilka czynników, na które powinno się zwrócić uwagę podczas zmiany pieca, takie jak ekologia, energooszczędność czy innowacyjność. Te wszystkie cechy spełniają promienniki podczerwieni, ale czy na pewno są bezpieczne? Sprawdźmy!

Ogrzewanie na podczerwień – co to jest?

Panele grzewcze na podczerwień to nowoczesna metoda ogrzewania różnych pomieszczeń. Jest alternatywą dla pieców węglowych oraz innych metod, wykorzystujących specjalne paliwo, które zanieczyszcza środowisko. Promienniki podczerwieni działają nieco inaczej niż tradycyjne grzejniki. Promienie podczerwone nie emitują ciepła w powietrze, lecz pochłaniają je ściany, meble oraz ludzie. To rozwiązanie umożliwia szybkie odczucie ciepła, bez konieczności oczekiwania na osiągniecie optymalnej temperatury. Ogrzewanie na podczerwień można umieścić praktycznie wszędzie, od niewielkich przestrzeni biurowych po wielkopowierzchniowe obiekty. W zależności od miejsca, dostosowuje się panele z odpowiednią długością fali podczerwonej. Jeśli zastanawiasz się nad zastosowaniem tej metody w swoim domu, koniecznie skontaktuj się z firmą https://ogrzej.com.pl/category/promienniki-ciepla-w-podczerwieni-lampy-grzewcze-nagrzewnice, która zajmuje się profesjonalnie systemami grzewczymi.

Ogrzewanie na podczerwień – czy to jest bezpieczne?

Sposób montażu i użytkowania ogrzewania podczerwienią jest bezpieczne. Metoda nie wymaga instalacji kotła oraz kontaktu z otwartym ogniem, spalinami czy przewodami paliwowymi. Panele podczerwone minimalizują ryzyko powstawania zagrożenia dla ludzkiego zdrowia. Dodatkowo, decydując się na takie ogrzewanie, nie przyczyniamy się do zanieczyszczania środowiska naturalnego, ponieważ podczerwień nie emituje dwutlenku węgla oraz innych szkodliwych substancji. Nie produkuje również żadnych produktów ubocznych, związanych ze spalaniem paliwa. Korzystając z tego rozwiązania, nie ma się przy nim wiele pracy, ponieważ nic się nie dymi, nie powstaje pył oraz hałas. Ogrzewanie na podczerwień w kontakcie z energią elektryczną po prostu działa.

Czy promienniki podczerwieni są szkodliwe dla zdrowia?

Ogrzewanie podczerwone daje podobne uczucie ciepła, jak w przypadku przebywania na słońcu. Badania nie udowodniły szkodliwości takiego sposobu, ponieważ nie wykorzystuje się przy tym dużych ilości promieniowania. Dlatego spokojnie można korzystać z paneli na podczerwień w domu. Ogrzewanie tą metodą ma również dodatkowe zalety. Przez to, że nie wytwarza ruchu powietrza jest odpowiedni dla alergików, ponieważ nie unosi i rozprzestrzenia kurzu oraz innych drobnoustrojów. Nie wysusza powietrza, także nie wpływa na przesuszenie lub zaostrzenie chorób skórnych. Dzięki tym czynnikom ogrzewanie podczerwieniom jest bezpieczne dla dróg oddechowych człowieka. Ciepło generowane przez podczerwień minimalizuje ryzyko wystąpienia pleśni i grzybów na powierzchni ścian, a to także chroni ludzki organizm przed zatruciem. Ogrzewanie na podczerwień w mieszkaniach nie stanowi zagrożenia, ponieważ płyty poddawane są licznym testom oraz emitują fale, których długość nie wpływa na pogorszenie zdrowia.

Podjęcie decyzji o systemie ogrzewania to najważniejsza kwestia podczas budowania domu, a także taka, którą trzeba zaplanować w pierwszej kolejności. Obecnie nie warto inwestować w kotły opalane węglem, ze względów ekologicznych oraz ekonomicznych. Lepiej wybrać bezpieczne dla środowiska i funkcjonalne elektryczne ogrzewanie na podczerwień.

Gdzie najlepiej sprawdzi się ogrzewanie podczerwienią?

System ogrzewania na podczerwień to doskonała alternatywa dla osób, decydujących się na wymianę tradycyjnych grzejników. Czy jednak jest to rozwiązanie dla każdego? Kto powinien zamontować ogrzewanie podczerwienią i gdzie sprawdzi się doskonale?

Jak działa ogrzewanie podczerwienią?

Wykorzystanie promieniowania podczerwonego to tani, a zarazem naturalny sposób na ogrzanie powierzchni małych i dużych. Jest wydajne, sprytne, a przede wszystkim oszczędne. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na jego montaż. Ogrzewanie podczerwienią działa bowiem podobnie jak słońce. Fale podczerwone, będące jednocześnie źródłem ciepła emitowanego przez zainstalowane promienniki, odpowiadają za równomierny rozkład ciepła, tym samym są niezwykle wydajne.

Firma Ogrzej, którą znajdziesz tutaj – https://ogrzej.com.pl/category/promienniki-ciepla-w-podczerwieni-lampy-grzewcze-nagrzewnice, jest gwarancją usług najwyższej jakości. Z pomocą doświadczonego grona specjalistów i wiedzy zdobywanej latami uzyskasz odpowiedzi na nurtujące cię pytania i rozwiejesz wszelkie wątpliwości. Zajrzyj koniecznie na stronę i znajdź rozwiązanie idealne dla ciebie. Ogrzej posiada w swej ofercie różnorakie modele promienników cieplnych, które sprawdzą się zarówno do otwartych przestrzeni, jak i wydzielonych miejsc.

Duże powierzchnie

Ogrzewanie na podczerwień znalazło szerokie zastosowanie w przypadku dużych i wysokich kubatur, tj. kościoły, hale i obiekty przemysłowe. Technologia ta umożliwia nam uzyskanie równomiernego rozkładu ciepła i dotarcie tam, gdzie jest to rzeczywiście potrzebne. Sprawdzi się bowiem rewelacyjnie w przypadku pomieszczeń o sporej powierzchni, gdzie tradycyjne metody grzewcze nie zdadzą egzaminu. Wielkość nie ma zatem znaczenia. Istotne, aby zastosować panele grzewcze o odpowiedniej mocy.

Półotwarte pomieszczenia

Montaż promienników cieplnych może mieć znamienny wpływ na nasze samopoczucie. Jest w pełni bezawaryjny i niezwykle wydajny. Co ważne, ciepło jest odczuwalne niemal od razu po uruchomieniu urządzenia. Promienniki podczerwone działają efektywnie niezależnie od warunków. Są bowiem często wykorzystywane w obiektach otwartych lub półotwartych, czyli tam, gdzie tradycyjny system grzewczy nie spełnia swych podstawowych funkcji. System odporny na silne podmuchy wiatru i nagły spadek temperatur, koncentruje się w miejscach wymagających ogrzania.

Rzadko uczęszczane miejsca

Ogrzewanie metodą podczerwoną to komfort i luksus w jednym! Jeżeli masz w posiadaniu domek w górach lub podobne obiekty, w których bywasz dość sporadycznie, promienniki sprawdzą się świetnie. Stosowanie tradycyjnego ogrzewania nie jest wówczas konieczne, a narazi cię wyłącznie na dodatkowe koszty. Zainwestuj w najwyższej jakości promiennik cieplny i nie martw się o nic więcej!

Gastronomia

Promienniki cechują się dużą funkcjonalnością i łatwością użycia. Dlatego też są coraz chętniej wykorzystywane do ogrzania lokali gastronomicznych. Duże lokale wiążą się ze stosunkowo wysokimi kosztami, a co za tym idzie, właściciele pragną zminimalizować koszty eksploatacyjnego bez utraty ciepła i komfortu. Ekonomia i dbałość o środowisko? Jesteśmy na tak!

Mieszkanie, dom…

Decydując się na zmianę ogrzewania, warto zastanowić się, czy wymiana ogrzewania w całym mieszkaniu wchodzi w grę. Choć ogrzewanie podczerwienią obniża koszty eksploatacyjne, zakup i montaż promienników nie należy do najtańszych. Niemniej dobrym rozwiązaniem jest instalacja ogrzewania w pojedynczych, najczęściej użytkowanych pomieszczeniach, w tym w łazience czy sypialni.

Ogrzewanie na podczerwień – czy warto?

Innowacyjne metody grzewcze to naturalny i szybki sposób pozyskiwanie energii cieplnej. Na dłuższą metę obniżą koszty eksploatacyjne, dając przy tym poczucie komfortu i niebywałej wygody. Inwestycja ta znalazła tak szerokie zastosowanie, iż po dziś dzień jest chętnie stosowana do mieszkań, domów czy dużych i półotwartych powierzchni. Ogrzewa ściany i przedmioty, by dopiero później ogrzać powietrze. W przeciwieństwie do tradycyjnego ogrzewania proces wychładzania ulega znacznemu wydłużeniu. Jeżeli wciąż się zastanawiasz nad zmianą ogrzewania, mamy nadzieję, że rozwialiśmy twoje wątpliwości!

Jak wybrać drapak dla kota?

Mruczki mają drapanie zapisane w genach – to fakt! Nasze kociaki drapią już od najmłodszych lat, bardzo często obierając przy tym za cel wyposażenie domu. I choć nie oduczymy kotów drapania, możemy temu skutecznie przeciwdziałać właśnie poprzez inwestycję w wysokiej jakości drapak. Odpowiednio dopasowany drapak ochroni twoje wyposażenie przed zniszczeniem, a ty zapewnisz mruczkowi idealne miejsce do zabawy i odpoczynku. Pojawia się jednak pytanie… Jak wybrać drapak dla kota i o czym pamiętać?

Dlaczego koty drapią?

Drapanie to całkowicie naturalne zachowanie kotów. Niemniej właściciele kociaków doskonale zdają sobie sprawę, jak niekiedy uciążliwe potrafi być…  Koty drapiąc, pozbywają się martwych części pazurków, znaczą swoje terytorium i ćwiczą. Tak właśnie! Mruczki wkładają w drapanie bardzo dużo siły, a to zaś pomaga im pozostać w dobrej kondycji. Stąd też kładziemy nacisk na inwestycję w wysokiej jakości drapak dla kota. Jest to bowiem jeden z podstawowych elementów kociej wyprawki, którego po prostu nie może zabraknąć u właścicieli kociaków. Odpowiednio dobrany drapak uchroni twoje meble przed możliwymi zniszczeniami, a twój kociak będzie zachwycony! Niestety na rynku znajdziemy całe multum lepszych, bądź gorszych rozwiązań, a to nie ułatwia podjęcia decyzji… Czym się kierować przy wyborze drapaka?

Drapaki dla kotów – rodzaje

Decydując się na adopcję kociaka, warto wcześniej pomyśleć o skompletowaniu wyprawki. Na rynku znajdziecie różnorakie rozwiązania, w tym właśnie drapaki pionowe, drapaki poziome, a także modele stojące czy wiszące. Przy wyborze konkretnego drapaka warto wziąć pod uwagę charakter kota oraz jego wielkość. U dachowców może sprawdzić się inne rozwiązanie aniżeli u Maine Coona. Jeżeli twój mruczek zdecydowanie woli leżeć na dywanie, tym samym chętnie go drapie – poziomy drapak będzie najlepszym wyborem. Dla kociaków, które zwykle wybierają za cel fotel czy ścianę przyda się nieco większy drapak z kilkoma poziomami i dodatkowymi elementami.

Tutaj – https://cotec.pet/pl/ – możesz znaleźć wykonane z wysokogatunkowych materiałów drapaki dla kotów i wiele innych akcesoriów, które zachwycą nawet najbardziej wymagające mruczki.

A skoro już mowa o kilkupoziomowych drapakach dla kotów… nie możemy pominąć rozmiaru wybranego modelu. Źle dopasowany drapak nie będzie służył twojemu kotu, co więcej – mruczek nie będzie chciał z niego korzystać, a problem podrapanych mebli nie zniknie. Warto bowiem wziąć to pod uwagę! Należy dopasować rozmiar drapaka do naszych możliwości. Jeśli masz małe mieszkanko, kilkupoziomowy drapak dla kota z mięciutkim legowiskiem i hamakiem zaburzy aranżację i zabierze całą wolną przestrzeń.

Materiał wykonania

Materiał wykonania wybranego drapaka dla kota ma ogromne znaczenie. Co rusz na rynku pojawiają się kolejne rozwiązania, które kuszą nie tylko ceną, lecz także wyglądem. Niestety jakość wykonania bardzo często pozostawia wiele do życzenia. Drapaki powinny być wykonane z wysokogatunkowych materiałów, które są odporne na zniszczenia, a czyszczenie ich nie sprawi większych trudności. Zwróćcie również szczególną uwagę na elementy drewniane oraz okładzinę sizalową. Niskiej jakości drapaki szybko utracą swoją żywotność i nie spełnią swych podstawowych funkcji.

Wybierając nową zabawkę dla kociaka, warto postawić na drapak o solidnej i stosunkowo ciężkiej podstawie. Dlaczego o tym wspominamy? Dobry drapak to drapak, który zapewni kociakom 100% bezpieczeństwo. Nie powinien się ruszać czy przesuwać. W innym razie istnieje spore prawdopodobieństwo, iż twój kot przestanie z niego korzystać, a w najgorszym wypadku wyrządzi sobie krzywdę. Co więcej, powinien zostać umieszczony w odpowiednim miejscu. Jeżeli postawisz drapak w ciemnym pokoju, osiągniesz efekt daleki od zamierzonego. Koty uwielbiają obserwować z góry otoczenie… Ustaw go blisko okna w salonie lub sypialni i nie martw się o nic więcej.

Pamiętaj, że drapak powinien zostać dopasowany do potrzeb kociaka i jego charakteru, tym samym powinien kojarzyć mu się z czymś przyjemnym. Niekiedy jednak kociaki potrzebują czasu, aby przyzwyczaić się do nowej zabawki. Wówczas możesz wykorzystać kocimiętkę lub ulubiony smakołyk i zachęcić kota do wspólnej zabawy.

Strony:1234567...25